Lukasovo TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Lukasovo TK

#1 Nový příspěvek od kroutil80 »

Zdravím, po dlouhé době hledání jsem se stal majitelem Tz-4k-14. Rok výroby 1991 8) Nějaká drobná práce na něm bude a doufám že vše bude tak jak má být a bude sloužit. 8) :)
Obrázekforum image hostingObrázekuploading imagesObrázekimagurObrázekscreen capObrázekimage upload free

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Lukasovo TK

#2 Nový příspěvek od Minik 070 »

Ahoj,pěkné TZ-ko,psát že je zachovalé nebudu,ale pokud se mu povenuješ bude to fajn pomocník,k čemu ho budeš využívat ?

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Lukasovo TK

#3 Nový příspěvek od Vedra »

Dobrý základ 8) Já jsem si o řadících pákach mohl nechat jenom zdát :smich:

Máš k němu technické osvědčení? Jestli ne tak si ho vyřid u Šálka než mu to nějaká směrnice EU zatrhne.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Lukasovo TK

#4 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Vítej zde na fóru mezi nadšence! Jestli mu dáš patřičnou péči, tak Ti bude dobře a dlouho sloužit. 8)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Lukasovo TK

#5 Nový příspěvek od thovt »

Také se přidavám.
PS: zkontroluj olej v převodovkách moc ho tam určitě nebude.

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#6 Nový příspěvek od kroutil80 »

Díky všem :) Tk budu převážně využívat do lesa, na sena a na políčko.. Chce to čas a pohrát si s tím, nic není hned :) Nějaké plány jsou, tak se uvidí jak to bude vycházet a jak na to bude po vnitřní straně, postupně budu přidávat fotky 8)

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#7 Nový příspěvek od kroutil80 »

Jináč osvědčení mám vyřízené :)

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Lukasovo TK

#8 Nový příspěvek od Martin_TDi »

jj, osvědčení je hodně dobré mít při ježdění po cestě ! 8)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Lukasovo TK

#9 Nový příspěvek od Tom »

Tak taky gratuluju, konečně ho vidím ;-) Taky jsem měl TK z roku 1991. Vzhled není špatný, plechy nejsou nijak pomačkané... Světla seženeš nebo vyrobíš. Já jsem vyráběl, jinak na tom TK už mají být hranaté světla, vnitřky sedí z kabinových světel Zetor UŘ 1 česká kabina, nebo je totožné jako u MT8 050. Hlavně aby byly v pohodě vnitřky, vyměň oleje, uvidíš, že ti to poteče kolem brzd, takže uděláš brzdy... nové pneumatiky... hlavně ať motor šlape... Ty ostatní opravy nejsou tak drahé, jsou to spíš maličkosti, ale jak se něco posere na motoru, tak je to většinou na GO. Takže hlavně dolívat olej, ať se to nezadře. Jak budeš mít sundaný výfuk tak mrkni na píst, jestli není moc poškrábaný.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#10 Nový příspěvek od kroutil80 »

Díky.. Tak pomaličku začínám, začal jsem zadkem a postupně půjdu do předu..Dá se říct že mě to ani nějak nezaskočilo, ale propouštělo gufero takže brzda pravá, na levou jsem se ještě nedostal je ko.. Když jsem to dával na hever, tak kolo s poloosou šlo níž a níž něco jako kyvná náprava na Tatře :smich: Tudíž ložisko na poolose taky ko. :) Jináč ze zadku jsem dostal 3l oleje, myslím si že je to až moc slušný.. 8) Obrázekscreen capture toolObrázekpic hosting

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Lukasovo TK

#11 Nový příspěvek od ITS »

Dobře namazané obložení má velmi dobrou životnost :smich:

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Lukasovo TK

#12 Nový příspěvek od Nelinář »

jéé to mi něco připomíná ;-)
Jak psali výš, není to až taký problém to celé přetěsnit, gufera, ložiska tmel a pár dalších volovin na ty čtyři portály bude stát cca 1500, nové obložení ňa vyšlo na cca 100 za paknu.
pěkně sas do teho pustil, držim ti palce. Ať sa ti daří. 8) 8)

Uživatelský avatar
Jakubr
Příspěvky: 97
Registrován: úte srp 11, 2015 6:07 pm
Bydliště: Náchod

Re: Lukasovo TK

#13 Nový příspěvek od Jakubr »

Ty fotky známe snad všichni, co máme (jsme měli) TK /MT8 ;-) Pro mě to byly kouzelné časy, na traktoru bylo pořád co dělat. S Vineou to je v tomhle ohledu trošku nuda, obzvlášť pro mě, jako pro člověka, který má rád věci v originálním stavu a nedělá na stroji úpravy, ale jen opravy. Hodně štěstí, ať se dílo podaří.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: Lukasovo TK

#14 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Držím Ti palce s opravami a údržbou ! 8) Tímto si asi projde každý majitel TK/MT8 :)

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#15 Nový příspěvek od kroutil80 »

Díky.. jak říkáte, každý majitel si tímto projde :) Přidávám foto, trošku jsem se hnul, ale dál mě to už nepustilo, to je na stahovák.. :(
Obrázekupload picObrázekfree image upload

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“