Lukasovo TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#76 Nový příspěvek od kroutil80 »

Slíbené foto :smich: Něco vylepším, něco předělám, ale chce to čas :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Lukasovo TK

#77 Nový příspěvek od Thomasson »

To je slušnej základ 8)

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#78 Nový příspěvek od kroutil80 »

Jojo, zatím to stačí :D Teď jsem se pustil do spojky a když už sem měl motor dolů tak jsem rovnou šel i do převodvky :) :)

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#79 Nový příspěvek od kroutil80 »

Foto..
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Lukasovo TK

#80 Nový příspěvek od Thomasson »

Pěkný, pěkný 8)
Neuvažuješ o rychlý trojce, když to máš rozdělaný?

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#81 Nový příspěvek od kroutil80 »

No, nad tím jsem nepřemýšlel, ale myslím si že už se od nějakýho roku na to dávali myslím normálně, nebo se mě to s něčím plete? Kolik zubů má normální a kolik ta rychlá?

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Lukasovo TK

#82 Nový příspěvek od Holder »

Když to máš rozdělaný tak tam určitě dej rychlejší trojku a vypínatelný předek!!!!! :ano: Ta pomalá trojka se používala při sekání lištové sekačky.

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#83 Nový příspěvek od kroutil80 »

Tak jsem počítal zuby, mám pomalou 37 zubů, no právě lištovou sekačku mám..

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#84 Nový příspěvek od kroutil80 »

Po delší době, je opět čas sem hodit pár fotek, převodovka složená, přetěsněná, výměna trojka za rychlejší, některá nová ložiska a ozubené kolo č.1 to je hřídelka mezi motorem a převodovkou, která je teď bez vůlí. :potlesk: Pero na předloze bylo KO, nová lamela a vypínací ložisko, jinak vše v celku ok. Jen mám problém s předním levým kolem, který sem měl už 3 dolů a nic jsem nezjistil, někde se bere olej do brzd a nemůžu zjistit příčinu, třikrát rozebráno, třikrát nové gufero, třikrát to teče, nevím kde je problém, nesetkal se s tím někdo? :zapomel: Víko portálu bylo přtěsněný, bubnem to není.. :vztek:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Lukasovo TK

#85 Nový příspěvek od ITS »

Ten olej v brzdách - jak víš, že to není bubnem ?
Ten středový náboj bubnu může být prasklý, nebo je na ploše, kam dosedá břit gufera, vyjetá drážka. Samozřejmě může být prasklé víko portálu, ale o tom tady ještě nikdo nepsal. Mohla by být velké vůle poloosy ( tedy ložisek poloosy v portálu), ale gufero je schopno pohltit docela velký výkyv, aniž by se břit nadzvedl z těsnící plochy bubnu. Někdy se zdá, že olej teče z vnitřku bubnu, ale vytéká po jeho venkovní straně, protože drážka pro o-kroužek v bubnu je hloupého rozměru. Jeden kroužek netěsní a větší tam skoro nejde dát. Víc možností není.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#86 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ten istý problém s predným ľavým portálom mám aj ja, myslím si, že to môže byť týmto krúžkom na bubne, ktorý bude zodraný a gufero potom netesní.

Obrázek

K tej trojke ako písal Holder, že pôvodná trojka sa používala pri kosení, na kosenie stačí dvojka už tá pomalšia trojka (7 km/h) je dosť rýchla na kosenie, človek nestíha točiť volantom ak nemá servo, ku koseniu ti podľa mňa nebude chýbať pôvodná trojka (7 km/h) ani k ničomu inému.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Lukasovo TK

#87 Nový příspěvek od GeorG9 »

Přesně jak píše ITS. Pokud ti teče olej do brzd, tak může téct jen kolem bubnu, jiná možnost není. Jedině že by bylo prasklé víko. Na tom bubnu, pokud není prasklý, tak může téct kolem gufera jak si správně napsal, nebo také vnitřní dírou kolem poloosy, pokud je tam vůle tak to ten okroužek neudrží. Já to měl taky tak, buben šel nasadit lehce rukou a na poloose se viklal, tak to být nesmí, musí jít nasadit na těsno a dolů sundat jen stahovákem.
Naposledy upravil(a) GeorG9 dne sob úno 24, 2018 10:12 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Lukasovo TK

#88 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

ITS: snaď nemá každý druhý prasknuté víko portálu.

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#89 Nový příspěvek od kroutil80 »

Bubnem to není,protože je tam dávaný druhý, nasadit ani sundat lehce taky nejde. Tak jsem vyloučil buben, ale je zajimavý že jsem to dělal jeden den, druhý den sem k temu přišel a už byly kapky oleje pod bubnem, a traktor stál na místě, nikde jsem s ním nebyl, takže jestli nějaký ty vůle na poloose?

kroutil80
Příspěvky: 209
Registrován: pát říj 30, 2015 10:21 pm
Bydliště: Hrochov

Re: Lukasovo TK

#90 Nový příspěvek od kroutil80 »

A ještě mám takový menší problém po motorové stránce.. Sem tam se mi stane většinou když běží na volnoběh a pak přidám plyn tak to udělá ranu a z výfuku vyletí kouře, čím by to mohlo být způsobeno? Nesetkal se s tím někdo? :)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“