MT8-070 Mini Diesel

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
velis1983
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 29, 2015 4:22 pm
Bydliště: Nitra

MT8-070 Mini Diesel

#1 Nový příspěvek od velis1983 »

Zdravím Vás páni, chcel by som predstaviť môjho nového fešáka menom Mini. Mám ho asi 3 dni, je to pre mňa úplná novinka, chodím okolo neho a pozerám, kde čo je a ako urobené. Dovolím si tvrdiť, že na tieto minimálne rozmery je ten stroj ako celok urobený dosť slušne a robustne. Zakúpil som ho s dieslovým jednovalcom Lombardini. Predchádzajúci majiteľ v nom mal motor z Trabanta, traktorík používal na vláčenie dreva z hory do domu ale neskôr motor vymenil za horeuvedený diesel. Ako motor to vyzerá byť celkom podarený, no je pre mňa stále dosť cudzí, doteraz sme mali len doma vyrobené traktory a ešte jednoosé malotraktory. Samozrejme všetko v benzíne. Traktor ako celok mi pripadá byť v dosť dobrom stave vzhľadom na jeho vek -1988. Samozrejme optický vzhľad som pri tomto stroji veľmi nebral do úvahy, upravená kapotáž a obúchaná farba na blatníkoch sa upraviť dá, samozrejme keď na to bude čas. Zatiaľ sa s otcom zameriavame na jeho funkčnosť, aby stroj mohol bez problémov pracovať. Bol kúpený v pojazdnom stave, len predná náprava má malú vôľu v jej uchytení. Taktiež uloženie motora sa mi veľmi nepáči. Na malotraktore bol uložený rovno, no výstupný hriadeľ je na ňom o niečo vyššie, ako je na originál motore, takže kardan je mierne šikmo. Neviem, či mu to bude vadiť, alebo nie, ale ak sa k tomu dostanem, budem špekulovať nad iným uložením motora, alebo ho dám nižšie, alebo mierne šikmo. Tak čo poviete priatelia, čoho sa mám vyvarovať pri tomto stroji?
Ďakujem za všetky reakcie

velis1983
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 29, 2015 4:22 pm
Bydliště: Nitra

Re: MT8-070 Mini Diesel

#2 Nový příspěvek od velis1983 »

Ešte niekoľko fotiek. Fotil som to hneď po kúpe, stroj bol dosť špinavý, no dneska som ho už vyumýval a vyzerá o dosť lepšie :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

velis1983
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 29, 2015 4:22 pm
Bydliště: Nitra

Re: MT8-070 Mini Diesel

#3 Nový příspěvek od velis1983 »

noo na ten výkon som dosť prekvapený, na 4-ke s pripnutým prívesom a predok zdvíha na zadné kolesá, aj do kopca vôbec nebolo cítiť, že by niečo za sebou ťahal. Kúpil som ho na prácu v 20á zahrade a 8á vinohrade.O motore ani sám predajca nevedel veľa povedať. Jeho pôvod je z autíčka Ligier. Predný náhon je výhoda, ale dá sa žiť aj bez neho, predtým sme mali domácu výrobu a dokonca nemal ani uzávierku a všetko potrebné sme na nom vedeli porobiť, samozrejme na to museli byť aj podmienky. Rozmýšlal som aj nad japoncom, ale ich nákupná cena a cena prípadných náhradných dielcov mi pripadá byť trochu prehnaná, aspoň tu na SK.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MT8-070 Mini Diesel

#4 Nový příspěvek od bt66 »

velis1983 píše:noo na ten výkon som dosť prekvapený, na 4-ke s pripnutým prívesom a predok zdvíha na zadné kolesá, aj do kopca vôbec nebolo cítiť, že by niečo za sebou ťahal. Kúpil som ho na prácu v 20á zahrade a 8á vinohrade.O motore ani sám predajca nevedel veľa povedať. Jeho pôvod je z autíčka Ligier. Predný náhon je výhoda, ale dá sa žiť aj bez neho, predtým sme mali domácu výrobu a dokonca nemal ani uzávierku a všetko potrebné sme na nom vedeli porobiť, samozrejme na to museli byť aj podmienky. Rozmýšlal som aj nad japoncom, ale ich nákupná cena a cena prípadných náhradných dielcov mi pripadá byť trochu prehnaná, aspoň tu na SK.
Kvalitu treba zaplatiť! Ani japonské autá nie sú lacné. Ale sú kvalitné!
Ja ten môj Mitsubishi už mám 7 rokov. Zatiaľ bola potrebná iba jedna oprava, oprava vodného čerpadla. Pred japoncom aj ja som mal TZ-4K, no to bola ozaj československá "kvalita"! Oprava takmer každý mesiac.
Takže je to taká nepriama úmernosť. Drahší a kvalitný traktor=napriek drahším náhradným dielom iba zriedkavá, oprava, lacný a menej kvalitný traktor=lacné náhradné diely ale častá, a z tohto dôvodu už drahá oprava a už aj drahý traktor.

velis1983
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 29, 2015 4:22 pm
Bydliště: Nitra

Re: MT8-070 Mini Diesel

#5 Nový příspěvek od velis1983 »

to je pravda, v tej cene určite niečo bude. Ale aj tak prechod z jednoosáku na 4 kolový je veľký skok /domácu výrobu sme už posledných 4-5 rokov nevyužívali/. Neobhospodarujem až také veľké pozemky, že by som na to potreboval väčší stroj a toto mi v kľude vojde do vinohradu, taktiež aj na vozík osobného auta, tak zatiaľ v ňom vidím len výhody. Ten výkon, no uvidíme, ako sa to bude správať pri práci, ale na traktore je dôležitejší údaj krútiaci moment, ako výkon. Na domarobenom sme mali 5,3 kona/krútiaci moment nepoznám/ a utiahol 3 konské brány - bol to motor benzín, obsah podobný tomuto, otáčky tiež. Keď apsoň tak porobím, budem s ním spokojný, len mu musím ešte muchy vychytať.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: MT8-070 Mini Diesel

#6 Nový příspěvek od Nelinář »

Hoj také ťa tady vícu, přesně jak když to slyším u nás. Chlapi co majů velké traktory, jak zetory nebo pevné domaděly, sa ně smějů že su blbec co kůpil tk. Já su ale spokojený a nenechám sa zviklat.Také sme měli před tým domaděla a stačilo mu nascat pod kolo a už to neak nejelo.Nenech sa odradit rýpancama, jestli to stačí tobě, toš bude šecko ok, kdyžby nee, toš to pošleš po bazoši dál, on sa dycky někdo najde kdo to kůpí. Tak ať ti to jezdí a moc pod tým neležíš tajak já.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8-070 Mini Diesel

#7 Nový příspěvek od Milhauss »

Vítej mezi mtéčkářema,já to říkám furt,každej si kupuje stroj,kterej se mu líbí a hlavně na to,co s ním bude dělat. Jeden ho potřebuje převážet na vozíku za autem,tak si nebude kupovat cokoliv většího druhej zase nemá místo kolem baráku,sto lidí,sto jiných potřeb. Hlavně že to dotyčnému vyhovuje a je s tím spokojen. Ten diesel je zajímavej,to budeš jezdit na 5 litrů celej rok :smich:

Bt66 nemůžeš srovnávat mitsubishi s 30-40ti letým tz4k14 a i kdyby byly stejný rok výroby,furt tyto japonci jsou dále,je to prostě jako zetor vs cizina. Rozdíl je i v ceně,jsou to dva naprosto různé stroje. Až bude mít japonec namakáno stejně tolik jako tz4k14 tak můžeme o tom mluvit,většina těchto starých mašin má už odmakáno a jsou zralé na GO

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: MT8-070 Mini Diesel

#8 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj....noo, čo napísať, všetko už napísali tý predo mnou :obchod: Traktorík je to pekný, mne sa páči 8) a ten diesel....aby dobre slúžil ti prajem.. :)

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: MT8-070 Mini Diesel

#9 Nový příspěvek od Nelinář »

Jináč sa ně zdá, že ten bt66 je pěkný rypoš, bo jestli sa nemýlím, toš sa to tady snažil rozvášnit už před nedávnem. ale nevím no, budu sledovat jeho vlákno a jak to jeho přibližovadlo bude mět 30-40 roků, toš jak sa mu na tu šikmooků nádheru budu zháňat náhradní díly. hawk

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: MT8-070 Mini Diesel

#10 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jednoho moc šikovného majitele MINI s dieselem máš tady... http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=73992

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MT8-070 Mini Diesel

#11 Nový příspěvek od bt66 »

Ja nesnažím sa tu rozvášniť nič :tyty: , iba som napísal môj názor podľa mojich dlhoročných skúsenosti. A veru "už mi lásko není 20 let" už dávno. Teda skúsenosti naozaj mám z oboch strán, zbieral som ich dlhé roky. A prepáčte, ale podľa mojej mienky rozdiel je naozaj markantný!

Ale prečo bolo potrebné zmazať môj prvý príspevok???
Kto má opačný názor na hociktorý stroj alebo tému ako ostatný, tak ten je tu persona non grata? :-/
:hm:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT8-070 Mini Diesel

#12 Nový příspěvek od Tom »

Jestli se nesnažíš nic rozvážnit, tak se příště laskavě zdrž urýpaných komentářů. Jako moderátor Ti předem děkuji :friends:

... a k tomu Tvému příspěvku... ono to není nic příjemného, když se tady s radostí pochlubíš se svým nový strojem a hned druhý příspěvek je ve stylu "ty jsi debil, že sis koupil takový vrak"... Pokud vím, tak do japonských malotraktorů se v jim příslušném tématu nikdo nenaváží, takže bych byl rád, aby tomu bylo tak i malotraktorech TK a MT.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8-070 Mini Diesel

#13 Nový příspěvek od Milhauss »

Souhlasím s Tebou,nemám nic proti nikomu,ať se každý vyjádří jak uzná za vhodné,ale jako natěšeného nového majitele tkovýto příspěvek moc nepotěší a hlavně kdyby chtěl,tak si japonce koupí,nechtěl,koupil so 070ku,tak proč to hned hanit. Každý stroj je dobrý pro někoho jiného,kor když je vysněný,nebo na něj 5 let šetří 8)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: MT8-070 Mini Diesel

#14 Nový příspěvek od Matúš »

Velis vítam ťa, kúpil si pekné MT-čko 8)
Tiež si myslím, že každý si kúpi to, čo mu vyhovuje. A keby majiteľovi to MT-čko nevyhovovalo, tak nikdy nie je problém ho predať. Je to celkom žiadaný stroj a nie je ich až tak veľa.

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: MT8-070 Mini Diesel

#15 Nový příspěvek od bt66 »

Tom píše:Jestli se nesnažíš nic rozvážnit, tak se příště laskavě zdrž urýpaných komentářů. Jako moderátor Ti předem děkuji :friends:

... a k tomu Tvému příspěvku... ono to není nic příjemného, když se tady s radostí pochlubíš se svým nový strojem a hned druhý příspěvek je ve stylu "ty jsi debil, že sis koupil takový vrak"... Pokud vím, tak do japonských malotraktorů se v jim příslušném tématu nikdo nenaváží, takže bych byl rád, aby tomu bylo tak i malotraktorech TK a MT.
No nič, môžeš zmazať aj ostatné moje príspevky! Fakt!
Tú vetu, že "ty jsi debil, že sis koupil takový vrak"... si písal Ty a nie ja. Ja s takým štýlom by som to nikdy nenapísal.
Ale súhlasím s Tebou! :friends:

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“