TZ-4K-14 - hydro naviják

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#151 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak včera proběhlo zapojení a první otočení i s novým čerpadle, vše funguje jak má, jen při sestavování jsem do dal kousek jinam a ukroutil neoriginální boční páky, tak originál hřídel s jednou pákou už mam a sháním druhou, tu na tísícihran, tak kdyby někdo měl, tak moc prosím nabídněte. Díky a zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#152 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak a je hotovo, proběhly poslední nutné úpravy, domontování světel na síť z důvodu, že štít částečně zakrývá původní světla, navinutí lana a zkouška, i když jen na zahradě, zapřáhl jsem Vitaru za kouli, zabrzdil ruční brzdu a začal tahat po betonových zatravňovačkách, lano se našponovalo a nic, tak jsem přidal něco přes půl plynu a ono to normálně tu Vitaru táhlo. :wink: :wink: :wink: Poté jsem vyzkoušel jestli se bude protáčet buben při tažení traktorem ( buben nemá brzdu) a ten pomaluběžný hydromotor to udržel, 8) byla to jen zkouška a myslím si. že je to zbytečné huntování dílů, na to jsou tam tahací háky a výřezy. Zkouška v lese se další den nekonala protože mě přepadl nějaká virus a s 39.3 v lese nepolezu, nejsem tak velkej magor. Takže zkouška až po polovině Října, zítra totiž odjíždím na 12 dní ke Slovenským kolegům na LOP do Lůček. Takže zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#153 Nový příspěvek od Toreto »

Dorob rohatku a možeš tahat za lanom, vyhoda je že ked nemožeš niekede utiahnut slak dreva kvoli terenu tak povolis rohatku vyradiš bubon prejdes cez zly teren pritahneš navijákom zabrdiš rohatku a tahaš dalej. 8)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#154 Nový příspěvek od Terablick »

Gratuluju :) Ať slouží, a brzy se uzdrav 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#155 Nový příspěvek od Václav28 »

O té rohatce jsem uvažoval, ale co bych to byl za kutila, samozřejmě, že jsem při tahání zabržděného auta zkusil i tahání přes lano za traktorem a ten pomaluběžný hydromotor to normálně udrží, ale nechci to tak rvát a ničit asi se mě nic nestane když to zapřáhnu a bude li špatný teren ta vyháknu, přejedu, dotáhnu, zaháknu a pojedu dál, ale rozhodující bude kolik potáhnu, ta vitara byla asi docela dost, má to víc než traktor a ještě ve smyku. Myslím, že se to celkem povedlo, ale to ukáže čas. :wink:
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#156 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak včera proběhla první ostrá zkouška v lese, začátek trochu divokej, ale pak to šlo, začalo to odjezdem od baráku, to nové čerpadlo žere hodně síly, tak jsem ho vypnul a nevím jak to, ale to hydraulické řízení běhá normálně i s vypnutým čerpadlem, jen s malinko větší silou, ale běhá. V lese to šlo, po chvilce bylo jasné, že to má sílu jak hrom, ale 9,5 mm řemen opravdu nestačí, tak jsem natahal vlek, naložil a jel domů, v jednom je to docela pakárna. Druhej den pršelo, tak jsem to rozebral, zajel k soustružníkovi a už je tam 13 mm řemen a zejtra bude už normální práce s navijákem. Jsem v celku spokojenej, :wink: uvidíme, co ukáže čas. Nemusel jsem ani vázat za háčky, ten hydromotor to udržel, ale vázal jsem, nechci si to zničit hned na začátku, tak až budeme ve dvou pokusím se o nějakou nahrávku. Zdraví Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#157 Nový příspěvek od Terablick »

Pokud by jsi mezi rozvaděč a hydromotor dal přetlakovej ventil (což by se správně mělo), můžeš tahat za jízdy na laně normálně i bez mechanického jištění. Hydromotor to udrží, jen je potřeba pohlídat přetížení tlakem.
Hydraulické řízení (orbitrol) musí pracovat i při vypnutém čerpadle, jen ovládací síla je vyšší. U lehkého traktoru to může být schopné i celkem běžného provozu bez čerpadla :) Na místě bych ale zatáčet bez čerpadla asi nechtěl :)
Čerpadlo by bez zatížení nemělo klást výraznější odpor. Něco málo si vezme, ale pokud bere hodně, možná je tam něco "špatně".
Řemen by to chtělo spíš dvojitej, ale zase je to dobrá přetěžovací pojistka (i když k tomu samozřejmě musí sloužit hlavně ventil rozvaděče).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#158 Nový příspěvek od Holder »

Venco to video , už se nemohu dočkat ! :ano:

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#159 Nový příspěvek od Václav28 »

Kdo si počká, ten se dočká, předci nechceš abych tam nahrál i prvotně zjištěné nedostatky, to by nebylo moc dobře. Hned při první jízdě s vlekem jsem urval prodlužku na elektriku, je to prostě o kousek dál a nevyšlo to. Tak zejtra oprava a hurá do lesa, budeš li mít chvilku, tak brnkni, budu za Nezbavětickým hřbitovem.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#160 Nový příspěvek od Ondras83 »

co to je za cerpadlo?

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#161 Nový příspěvek od Václav28 »

Čerpadlo je Parker 23cm3/ot, typové označení bych musel hledat, ale potřebuješ li to nutně tak napiš a já to najdu, snad je to popsaný i někde vpředu. Ahoj Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Pivod
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 29, 2013 4:37 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#162 Nový příspěvek od Pivod »

Tak, bane pane, kde jsou nějaké foto, případně video? Jste nějak dlouho zticha.

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#163 Nový příspěvek od Holder »

Posílám Václavovo TZ-4K-14 a hydro naviják při práci . Nedalo mi to natočit při práci ! Za mě mohu říct povedený naviják . 8)

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#164 Nový příspěvek od Martin_TDi »

MOc parádní pomocník do lesa ! 8)

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#165 Nový příspěvek od Holder »

Jo povedlo se mu to ! :ano:

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“