TZ-4K-14 - hydro naviják

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#181 Nový příspěvek od Tom »

Jo, na vlek určitě céčkové. Tomu rozměru co jsi psal odpovídají pneumatiky 155/80 R 15. Ta osmdesátka platí vždy, když není výška profilu uvedená v rozměru. Tak se třeba na staré škodovky dají penumatiky z Fabie a pak se majitelé na technické diví, že ji nedostanou. Mají výšku profilu 55, ale má být 80.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#182 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak po dlouhé době zase tady, traktor makal jak Ďas, ale na natáčení nějak není čas a můj předpotopní mobil nedělá nic moc záběry. Ale zpět t traktoru, jasné je, že síla sílu zmáhá a tak se stalo co muselo, jen tak tak jsem dojel dom a čeká mě půlení, budu rád když to skončí jen prasklou přírubou. Má někdo zkušenost se železnou přírubou, v agrowestu jsem jí vyděl a podivil se, ale v mém případě je to fuk, jsou tam bronzová pouzdra, alespoň doufám, že vydržela. Jak je to z pevností origo příruby a železné nevím, tak má li někdo zkušenost prosím o info. Zatím zdravím a snad budou záhy i nějaká fota. Zdraví Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#183 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak a je to, vlastně budu dva dni v práci a ve středu , budu li mít vše chci začít skládat. Zdraví Venca

Obrázek
Smutný pohled

Obrázek
konečně rozebráno a roztrženo

Obrázek
Závada patrná na první pohled

Obrázek
Pouzdra přežila a jsou jako nová

Obrázek
Bližší pohled na dílo zkázy, trochu se to vydřelo, asi jak jsem dojížděl domů.

Obrázek
A ještě jednou

Obrázek
Když už tak ať už, dám nová ložiska, protože maj léta a jistě jsem jim tímto nepomohl, hlavně to přední drhne až to není hezký

Obrázek
No a to zadní taky nic moc, hlavně tam byl O kroužek na kaší a nešel moc ven.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#184 Nový příspěvek od ITS »

Dle fotografií se jednalo o originální rouru, která měla právě v tom přechodu zesílení a přeze všechno praskla. Tutéž mám i já. Nové litinové roury to zesílení nemají. Doporučuji vyzkoušet tu ocelovou.

Osobně nemám rád opakování starých chyb. Pokud se mně na jakémkoliv stroji v zaměstnání ukáže, že je tam slabé místo, tak vymýšlím novou konstrukci. Bohužel mně ještě nic na Tekošovi neprasklo, tak problém "roura" jsem zatím nepromýšlel. A asi nebudu, protože ten "vergl" tak netrápím.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#185 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ona sa vyrába aj železná príruba? A ako je to urobené, rúra je privarená ku štvorhranu?

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#186 Nový příspěvek od deniels »

Když už to máš rozebrané, tak dodělej zadní uzávěrku..
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#187 Nový příspěvek od ITS »

O té ocelové píše Václav. Já ji nikde neviděl.
Pokud ovšem existuje, tak si myslím, že je také špatně vyrobená.
Já bych ji dělal z pořádné kulatiny, kde by byla jen malá dírka pro průchod hřídele a ta příruba by byla také silnější za cenu prodloužení kardanu, což je snadné.
On s tím časem někdo přijde.
Bronzové vložky, které Václav udělal, jsou prvním krůčkem k pořádné svařované rouře.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#188 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ja som kúpil tento týždeň túto prírubu, ktorá má uloženie pre ložisko 6207 tak isto ako stará, od stredu rúry smerom ku prírube je zvnútra zosilnená (foto 1), len vo vnútri rúry sú na povrchu nejaké jamky alebo bublinky (foto 2) a na vonkajšej strane tam sú drážky pre vazelinu len z jednej strany a z druhej strany je len taký náznak kde tie drážky mali byť (foto 3,4), takže ich budem musieť dať vyfrézovať, neviem koho je to výroba a či to vydrží 30 rokov ako tá stará. Inak moja stará príruba nie je prasknutá len má vôľu a keď som to chcel v jednej firme dať ofrézovať a vyrobiť vložku, tak som zistil že lacnejšie bude kúpiť nové diely.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#189 Nový příspěvek od ITS »

Kdepak, to staré zesílení je úplně jiné.

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#190 Nový příspěvek od Václav28 »

Kolik vyjde ta příruba na Slovensku?
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#191 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »


Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#192 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak to Šálek je na 4000,- Kč, takže hrůza a to mají ještě překopaný celý předek s tím, že je tam jiné ložisko , není gufero na diferáku a přední ložisko je mazáno olejem z diferáku, ale nejde to na všechny druhy kardanu, takže dovrtat díru, koupi dozadu větší těsnění atd. Prostě zase složitěji a větší možností úniku oleje.. No nic je už doma a pracuji na kompletaci, mám jen problém, musel jsem jí nechat malinko utočit kvůli těm pouzdrům, ale dobrá zpráva, seženu li matroš, tak jí kámoš ve volnejch chvilkách vytočí a nechá to jako pořádnej bajlák. Jinak byla ještě jedna komplikace, byl nataženej i ten prstýnek ( lem ) na konci té roury jak se to otáčí , takže rovnání, zavaření a už jen montáž. Momentálně zlobí už jen ta přídavná světla a snad už to bude makat. Zdraví Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#193 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak po hodně dlouhé době jsem našel chvilku na nějaké to písmenko. Traktor funguje super, jen jsem se mylně domníval, že bude nejslabší článek řemen, což je pakatel, bohužel to již podruhé odnesla řemenice a to je celkem ranec. Takže pokus o vytočení, jenže pan řemeslník nějak neřeší rozměry a změna z cca 92 - 95 mm na 135 byla tak velká, že se při zatočení zastavil motor. Tak následoval další pokus, ten byl lepší, ale taky nic moc, až jsem zvolil variantu nákupu zadní části řemenice na altík a přední jsem nakreslil a nechal udělat. Přišlo to v pátek, provedena malá zkouška, ale les neklapl, pršelo a pršelo. Dnes jsem v práci, tak snad zítra. Snad už na tom budu časově lépe a něco občas přidám. Zdraví Venca. :)
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav 28
Příspěvky: 65
Registrován: čtv úno 24, 2022 8:03 pm
Bydliště: Šťáhlavy

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#194 Nový příspěvek od Václav 28 »

Tak po dlouhé době a značné komplikaci, neboť jsem byl trvale přihlášen a umřel mi počítač takže jsem zapomněl heslo a až na radu jsem se znova zaregistroval.
Chtěl bych se omluvit všem ze skupiny TK, že jsem se připojil ke skupině MT, rozhodně zapojím do fóra i dorůstajícího syna, který vloží jistě foto stroje před a po pořízení a i fota z naší přestavby. Takže zatím zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#195 Nový příspěvek od -Lycan- »

Tak tuto rozprávku o umrelom PC poznám hodne dobre cca asi 5 rokov mi trvalo kym som sa dopatral k heslu a za pomoci adminov som sa jaksik dokazal opet pripnut :D a či už TK alebo MT je to z jednej porodnice :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“