TZ-4K-14 - hydro naviják

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#166 Nový příspěvek od Václav28 »

Zdravím všechny a přeji ať se daří všem na co si vzpomenou, hodně zdraví a štěstí, hlavně bych chtěl poděkovat za čas, který mi Holdr věnoval a za parádně zpracované video, on se jistě též rád o poděkování podělí se synem. Takže ještě jednou díky moc a zdravím všechny.
Prosím, může někdo vložit návod jak dát video, nějak to ze mě dělá blbce. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#167 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak to tu už trochu rozmrzlo a je třeba dodělat hříchy podzimu, tak štípání dřeva. Jinak v lednu proběhlo kácení na jedné zahradě u chaty a traktor se jak při kácení tak při tahání osvědčil, takže spokojenost. Zdraví Venca.

https://postimg.cc/image/5i792qbif/
https://postimg.cc/image/p1p9lixvx/
https://postimg.cc/image/bt21aqez3/
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#168 Nový příspěvek od Terablick »

Video vložíš tak, že okopíruješ jeho adresu, a z ní pak jen odstraníš písmeno s ze začátku (https:// změníš na http://) a dáš to mezi značky YouTube tady ve vkládání příspěvku.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#169 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Pěkné fotečky ! Festovní štípačka na metrovicu ! 8)

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#170 Nový příspěvek od Václav28 »

Ten klín je na té štípačce stavitelný na tři možné délky, mam za to, že od 80 do 120 cm., ale jinak to maká suprově a ušetří to spoustu námahy a dřiny. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#171 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak bylo zase nějaké tahání, ale foto jsem nedělal, nebyl moc čas a s tím starým mobilem nic moc. Při tahání vznikla nepochopitelná závada, prasklo oko na čepu pístnice u hydraulického řízení, prostě se to nějak popralo, hlavní bylo, že se to dalo zavařit, a tak už je vše zase v pořádku. Nyní mám jiný problém, byl jsem na STK s vlekem a ten technik byl moc akorátní a co mám vek, tak jsou tam 13 a on našel, že tam mají bejt 15, tak mě dal technickou jen na 30 dní, na dopravce řekli, že to u domadělů nejde přepsat :vztek: :vztek: :vztek: a tak jsem to řešil na ministerstvu dopravy a mám si nechat stanovit podmínky pro přestavbu vleku, tak jsem na to zvědav. :shock: :shock: Tak se mějte faj a má li někdo zkušenost, budu rád za každou radu. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#172 Nový příspěvek od polemnepolem »

Václav28 píše:Tak bylo zase nějaké tahání, ale foto jsem nedělal, nebyl moc čas a s tím starým mobilem nic moc. Při tahání vznikla nepochopitelná závada, prasklo oko na čepu pístnice u hydraulického řízení, prostě se to nějak popralo, hlavní bylo, že se to dalo zavařit, a tak už je vše zase v pořádku. Nyní mám jiný problém, byl jsem na STK s vlekem a ten technik byl moc akorátní a co mám vek, tak jsou tam 13 a on našel, že tam mají bejt 15, tak mě dal technickou jen na 30 dní, na dopravce řekli, že to u domadělů nejde přepsat :vztek: :vztek: :vztek: a tak jsem to řešil na ministerstvu dopravy a mám si nechat stanovit podmínky pro přestavbu vleku, tak jsem na to zvědav. :shock: :shock: Tak se mějte faj a má li někdo zkušenost, budu rád za každou radu. Zdraví Venca.

Ahoj,zrovna řeším jetsli se pustím do přestavby stávajcího vleku nebo svépomocné stavby nového,ono jde obojí ale záleží jak se ouřada vyspí. :-)
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#173 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Tak to jsou nemilé starosti. A tak není lepší tam dát 15" kola?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#174 Nový příspěvek od Terablick »

Puč si někde 15" co tam maj být, projdi STK a pak tam vrať 13" :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#175 Nový příspěvek od polemnepolem »

Mám doma domaděl vlek s 15koly z 1203.tak jestli chceš Venco,půjčím ti je. :driver:
Zetor 6245

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#176 Nový příspěvek od Václav28 »

Moc děkuji za nabídku, ve svém věku už mám i známé na to jak se přes STK dostat, jen v ten den měl moc práce a ten klučina se začal chovat důležitě a tak jsem si trochu přidal a on to nedal. STK již mám na 4 roky i s třináctkama, stačí jen udělat rozumné foto. Jde spíš o to, že trvají přesně na pneu 6,40 x 15, ale tento rozměr se již nedělá, doporučil mi veterány, ale pneu by neměla být dle výrobce starší 7, max 10 let. A já jsem občas takovej šťoura a i moje heslo o to vypovídá, proč by to nemělo jít přepsat, když ta 13 jsou montovaný na spoustě firemně dělanejch vleků, takže schválených, je to jen nechuť něco dělat. Volal jsem i na MD a tam mi řekl jeden pán, že je to klasická přestavba, tak ať nezkoušej nějakou certifikaci nápravy, kdysi někdo ten vlek na základě něčeho uvedl do provozu, tak ať ty papíry najdou a budeme jednat dál, ale momentálně je problém na jejich straně a já mám pouze druhopis velkého techničáku a nikdo neví, co bylo v origo napsáno, ale hlavně nemají ten přihlašovací protokol. Takže jedině dle STK zapsat pneu z vleku a nechat to tak, ale to předbíhám. Zdravím všechny a děkuji za rady i nabídnutou pomoc.

Jinak proběhla další práce v lese a oprava prvního nedostatku, zamáčklo se lano mezi kladku a plocháč u spodní kladky, tak jsem vyvrtal díru a vymezil pohyb lana, které snad už nebude moct vyskočit z kladky a nacpat se mezi. Jinak se to narve dost fest a blbě se to rozebírá.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#177 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak proběhlo další jednání ohledně pneu, mají kopii TO kde jsou 15 ky, ale není přihlašovací protokol. STK již mám i na 13 kách a nějak nemám čas lítat po úřadech, chytil jsem slušnej kšeftík, tak snad až zase bude horší počas. Jinak nějaké tahání s traktorem a vše super. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#178 Nový příspěvek od pinkygsx »

Zdravim mam teke vozik domaci vyroby a mam psane 5,90 15 ale ty jak jsi psal uz se nedelaji tak jsem sehnal pneu 165/55/15 a na stk jsem rekl ze v pneuservisu 165 jsou 5,90ky tak pan nic nenamital.
A da se teda legalne prepsat na jine pneu nebo zmenit rozmery? :) ze bych vozik trochu zvetsil :)

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#179 Nový příspěvek od Václav28 »

Určitě se to dá, vyhrožoval mi technik, že budu muset na certifikaci s nápravou, ale to může bejt ranec, tak až bude chvilka, tak zjistím kde to je a pokusím se to nějak legálně pořešit, na STK záleží jen na lidech. Když se to povede, tak se zcela jistě pochlubím i s návodem. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#180 Nový příspěvek od Terablick »

pinkygsx píše:Zdravim mam teke vozik domaci vyroby a mam psane 5,90 15 ale ty jak jsi psal uz se nedelaji tak jsem sehnal pneu 165/55/15 a na stk jsem rekl ze v pneuservisu 165 jsou 5,90ky tak pan nic nenamital.
A da se teda legalne prepsat na jine pneu nebo zmenit rozmery? :) ze bych vozik trochu zvetsil :)
Tak to buď rád, protože to nejsou vůbec gumy které by mohly být na traktorovém vleku. Nemají stejný profil (což u vleku nemusí nutně vadit, ale 55 je fakt hodně málo), ale hlavně nemají nosnost! Na vlek patří gumy "céčkového" typu, tedy nosné :) Obecně se právě podle označení často pozná o jakou gumu jde. Ty nosné a terénní se značí v palcích, kdežto silniční se značí v milimetrech. Není to ale úplně přesné pravidlo. Mám doma třeba gumy 215/75 R14C, které unesou každá 2,5 tuny, a jsou určené pro stroj podobný Multikáře. Ale mají právě to C na konci :) Obyčejná 215/75 R14 by unesla možná tak polovinu, spíš ani to ne... Hodně napoví taky počet pláten - automobilové gumy mívají jen jedno, vyjímečně dvě. Ty nosné klidně 5-7 :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“