TZ-4K-14 - hydro naviják

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6232
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#121 Nový příspěvek od ITS »

U toho bubnu ta silonová spojka asi být neměla. Ale může se stát, že to vydrží.

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#122 Nový příspěvek od Václav28 »

Kdysi jsem sehnal vyřazenej zvedák na lokomotivy a tam byla na motoru 5,5Kw taky tato spojka a i po výměně motoru na 3 Kw funguje jedna už cca 10 let. A když nevydrží tak se udělá z pevnější hmoty, nebo se dají jiné spojky. Já už je měl a tak jsou tam.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#123 Nový příspěvek od Toreto »

Pekne sa hráš, len sa mi nepáč že tam ten hydromotor trčí tak na odstrel. :prace:

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#124 Nový příspěvek od Václav28 »

Ty jsi šťoura, je jasný, že před ním bude kryt, na to ho tam nechat jen tak koukat stál docela dost. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#125 Nový příspěvek od Terablick »

Václav28 píše:Kdysi jsem sehnal vyřazenej zvedák na lokomotivy a tam byla na motoru 5,5Kw taky tato spojka a i po výměně motoru na 3 Kw funguje jedna už cca 10 let. A když nevydrží tak se udělá z pevnější hmoty, nebo se dají jiné spojky. Já už je měl a tak jsou tam.
Nevím sice o jaké spojce je přesně řeč (na fotkách žádnou silonovou nevidím) ale pokud je spojka mezi motorem (který točí až tisíce otáček) a převodovkou, je to OK, ale pokud by byla až za převodem, na bubnu navijáku, nevydrží to ani omylem. Jde o kroutící moment, a ten se na rozdíl od výkonu s převodem násobí, takže pokud je spojka na 5,5kW elektromotoru který točí třeba 1450 otáček, je kroutící moment který na ní působí někde kolem cca 36Nm, ale pokud by se dal až za převod třeba 35:1 (u navijáku nic extra, jsou i převody 150:1 a větší), bude kroutící moment 35x vyšší, tedy cca 36*35= 1260Nm !!! A to silonová spojka nemůže vydržet ani omylem.
PS: pokud jsem špatně pochopil zadání tak se omlouvám, ale vyznělo mi to takto :)

Jinak koukám že se to blíží do finále, a vypadá to moc pěkně :) Jsem zvědav na první dojmy z provozu :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#126 Nový příspěvek od Václav28 »

Na radu jednoho hodného človíčka jsem to celé přehodnotil a překopal, hydromotor je nízkootáčkový a převod měl být 1 : 6, ale sehnal jsem 1 : 9, tak snad to zvládne, popřípadě tam udělám něco tvrdšího. Děkuji za zhodnocení a i za uznání a pro mě i pochvalu. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#127 Nový příspěvek od polemnepolem »

Venco,japa ta kladka?Nějakej polotovar tu mám 8) Kdyžtak se ozvi.
Zetor 6245

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#128 Nový příspěvek od Václav28 »

Dík, už mam skoro vše, dnes celý den měření a pokusů by se to tam vešlo a nebylo to zbytečně moc vzadu, pak chvilka vaření a zase kousek, už to jde do finále, ale snad to i bude fungovat. Mam ještě chvilku a v polovině příštího týdne jdu dělat, je zas nějakej kšeftík, tak je třeba protáhnout tělo. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#129 Nový příspěvek od Toreto »

Daj fotku. :)

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#130 Nový příspěvek od Václav28 »

Nemyslel jsem skoro vše hotovo, ale po materiálové stránce. Hotovo hude snad taky brzo, zjistil jsem pár maličkostí, tak v Po. k soustružníkovi a doladit nějaké maličkosti a snad se to dostane do finále. V pátek jsem svrtal a zapojil táhla, a i vyzkoušel, maká to super, traktor to přizvedne jako nic, ale vše jde pomalu, nyní jsem sobota v práci na přesčas a neděle svojí tak nic neudělám, jen jsem nechal vytočit závit na tu tyč so bude dělat ten pant.

Poradí někdo ????? , přečetl jsem zde co se dá a řeším také třetí bod toho štítu, před tím než jsem začal předělávat jsem jej měl zapojen pod zapojením pístnice (na straně 2 na fotu) a po přepočítání a zkoušce by mě tam i vyhovoval při spuštění náklon asi 3 cm dopředu, při zdvihu náklon asi 3 cm dozadu, mohlo by to tak bejt. Uložení na štítu by šlo z toho horního jeklu nad těma rolnama. Snad by to tak šlo a nevím jestli to nebude moc velká zátěž na píst, ale před tím bez problémů. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#131 Nový příspěvek od Václav28 »

Takže díky za radu, po pracovním nasazení s TK jsem zjistil poměrně rychle se zvětšující vůli v plošině TK, tak mě čeká půlení a oprava, je to zlodějina co chtěj za přírubu, ale do železa nepůjdu, zarážející je i rozdíl v cenách jak u Šálka, v agrovestu tak u Mykeše, nechá se to ukecat i na rozdíl cca 700Kč. Jináč po provedené kontrole a poradě s Holdrem se pokusím udělat nějaké foto, ať se to zase posune. Třetí bod budu řešit lanovým šponovákem pr. 20mm. Ten je už i odzkoušen a fachá dobře. Tak zatím zdraví Venca. Přidám i foto malého přírůstku do lesa.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#132 Nový příspěvek od Václav28 »

Pár foto co jsem slíbyl, kladka na ramenu, usazená desky s pantem pro uchycení štítu a v neděli budou šponováky na třetí bod. Zdraví Venca.

Obrázek

Obrázek
To uchycelí přijde ještě vystužit a posílit o deset pouzder.
Obrázek

Obrázek
nový přírůstek do lesa, teda né úplně novej, ale pro mě novej, naběháno cca 140 hod.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#133 Nový příspěvek od Václav28 »

Takže včera zase kousek práce, vytvořen pant pro sklápění štítu a připraven třetí bod, zítra ještě chvilka práce a pak pokračování až v červenci, následuje zasloužená dovča u moře, Tak všem krásné dny a hodně úspěchů. Zdraví Venca
Zítra snad stihnu ještě foto.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 157
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#134 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak konečně slíbené foto po první zkoušce, zatím je to super, asi ještě kousek zkrátím třetí bod, ale to až po návratu. Zdraví Venca.

Obrázek
třetí bod před první úpravou

Obrázek
pant štítu a nosné desky

Obrázek
zkouška zdvihu i se starým čerpadlem

Obrázek
zvednutý štít v přepravní poloze
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#135 Nový příspěvek od Toreto »

Vyzerá to zatial celkom dobre. :) 8) :friends:

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“