Filipovo TZ-4K-14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Filipovo TZ-4K-14

#31 Nový příspěvek od thovt »

TZ-4K-14 a M8-132.2 je to o umění nastavení, pluhu, rotačního kypřiče, a sazeči např. brambor, a vlhkostí půdy.

M8-132.2 utáhne dobře jednořádkový sazeč obvyklé sázecí hloubky s zahrnutím do hrobku a u dvouřádkového sazeče už se kroutí nejede rovně.

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Filipovo TZ-4K-14

#32 Nový příspěvek od PRAKTIK »

thovt. Toto taham za TKčkom JEDNOVALEC a v pohode.
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Filipovo TZ-4K-14

#33 Nový příspěvek od thovt »

Jak hluboko? Je to i o typu půdy, klimatické podmínky - suché prostředí musím dávat brambory hluboko.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Filipovo TZ-4K-14

#34 Nový příspěvek od Tom »

Já nemůžu na jednoválec nadávat... To, že si občas, hlavně při orbě sáhl na dno, respektive byl pořád na dně, je jedna věc... prostě se mi nepodařilo seřídit PON a oral jsem 25 cm a ne 18. Co mi na něm vadilo, tak kravál. Ale kdybych to přestavoval, tak bych se asi nebál jít do nějakého malého vodníka od světového výrobce (Kubota, Yanmar, Caterpillar, nebo jsem uvažoval o malém Focs od Lombardini)... Ta dvoválcová Slávka je dobrá, ale když už přestavba, tak ať to stojí za to. Vím čím budete argumentovat - problémy s pohybem na veřejných komunikacích.... to jo no... to neřeším.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Filipovo TZ-4K-14

#35 Nový příspěvek od ITS »

Mrzí mne, že PRAKTIKOVI se moje psaní nelíbilo. Sám ale vím, jaký to byl rozdíl., když se pode mnou objevil jeden válec navíc. A to jsem měl ten jednovál čerstvý, z výroby, po opatrném záběhu. O kraválu ani nemluvě. Dnes bych se styděl, že tak hlučím na celé okolí. Hluk je stejné znečištění světa, jako jiné smetí. (I ten dvouvál není nejtišší)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Filipovo TZ-4K-14

#36 Nový příspěvek od Tom »

Já to tady trošku zaspamuju... ono TK dvouválec bylo :) Buď ověřovací série nebo prototyp. Teď je někde v Německu. TZ-4K-14-2 http://kertitraktor.lapunk.hu/?modul=galeria&a=11086 ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: Filipovo TZ-4K-14

#37 Nový příspěvek od AnryZ »

Tak ve většině případů strojů všeobecně je silnější motor lepší než slabší, ale já na jednoválce taky nemůžu nadávat.Je to vše o přemýšlení.Je jasné,že TK bude mít problém s rotavátorem v blátivé hlíně při hloubce 15cm.Já osobně třeba pod brambory na polu nechávám orbu do poslední chvíle, pak jeden den to projedu kultivátorem nebo diskáčem, nechám to den oschnout a pak tam teprve jedu s rotavátorem a jednoválec to zvládá úplně v pohodě na pul plynu a i práce rotavátoru v sušší půdě je úplně někde jinde, než když se tam vjede přímo,kde je jen povrch oschly a dál je to mokrý.To samo s orbou, když není pluh dobře nastaven, tak pak má 14tka problémy a to svědčí o tom,že je něco špatně.Dvouvalec to asi utáhne za každých podmínek dobře,ale je to na úkor spotřeby a výsledné kvality orby.No a na hluk a emise se tehdy asi moc nehledělo,jen v návodu je psáno užívat chrániče sluchu a pracovat max 350min. za směnu.Počet přerušení za směnu má být více než 10 a doba trvání bez vibrací více než 10 minut. :smich:

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: Filipovo TZ-4K-14

#38 Nový příspěvek od ondrejb »

Tom píše:Já to tady trošku zaspamuju... ono TK dvouválec bylo :) Buď ověřovací série nebo prototyp. Teď je někde v Německu. TZ-4K-14-2 http://kertitraktor.lapunk.hu/?modul=galeria&a=11086 ;-)
To nemyslíš vážne!
To je kravina! Tz4k14-2 nikdy nebola!
Sám som pána inžiniera niekoľkokrát upozorňoval aby to opravil.
/tá dvojka je tam robená "po domácky" tak ako aj servo s volantom./
Podľa mňa je to" homemade in DDR"

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: Filipovo TZ-4K-14

#39 Nový příspěvek od fidlaz »

Jak vydím tak se nám tu rozjela dobrá debata :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Filipovo TZ-4K-14

#40 Nový příspěvek od Tom »

Jakmile vyvinuli motor 2S90A, ihned se zkoušel v TKčku. Vymínili si to, jen pro zajímavost, pánové z ČKD, vedení Agrostroje o tom nechtělo ani slyšet, podle nich zbytečný počin. Když v roce 1989 konečně vznikla, námi všemi opěvovaná, MT8 132, tak za to můžeme opět poděkovat vedení ČKD. Z iniciativy Agrostroje (Agrozetu) to nebylo. Jak už jsem tady psal několikrát... Výroba TKček měla být už od začátku 80. let tlumena ve prospěch MT8 050. Bohužel (bohudík), zájem o nový typ nebyl tak velký jako o starý, takže TK ve výrobě zůstat muselo. Proto nebyl na TK žádný technický vývoj, a proto se o počinech s "modernizací" alespoń formou motoru nemluvilo. Modernizovat chtěli konstruktéři, ale ne vedení.
Netroufám si tvrdit, jestli tohle TZ-4K-14-2 je originál nebo ne. Určitě má otočené přední portály.... ale byly. Tuto informaci mám od lidí, kteří to dělali.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Filipovo TZ-4K-14

#41 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Proč by 132 neutáhla rovně 2řádek sazeč SK 2 130,kor když se roztáhnou kola a jezdí se brázdou

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Filipovo TZ-4K-14

#42 Nový příspěvek od peťo TK »

....by som sa vyjadril k tým hrobkovacím radličkám. Podľa mňa sú tam tie rúčky kvôli nazvládnutej geometrii bočníc oborávača. Tie by sa mali trochu podobať na dosku pluhu (zaoblenie ). Ten plocháč (klzák) to asi nepustí do zeme.Samozrejme zem treba pred sadbou riadne prekypriť. 8)
Ujo, odveziete ma na traktore?

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Filipovo TZ-4K-14

#43 Nový příspěvek od ITS »

Já bych se také trochu vyjádřil k nářadí. Snad se mě to povede vhodněji, než posledně :co?:

Hrobkovač - také jsem o tomhle systému uvažoval, ale zavrhl jej, protože jsem nevěřil, že takhle jednoduchá páka přesměruje radličky. Vždy jsem byl přesvědčen, že je tam nutný trochu převod do síly.

Pluh - ten je asi jasný. Nemá žádné naklápění a z fotky je vidět, že drží rovinu traktoru. Co bude v druhé brázdě ???

Radličkový kultivátor - asi jezdil zavěšený na hydraulice, když nemá hloubková kola. Plovoucí poloha by asi traktor zadusila.

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: Filipovo TZ-4K-14

#44 Nový příspěvek od fidlaz »

o koho příslušenství se tu ted´ bavíte ???? :help:

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Filipovo TZ-4K-14

#45 Nový příspěvek od ITS »

No o tvém.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“