Mini 070 Diesel

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Mini 070 Diesel

#1 Nový příspěvek od Stevo »

Ahoj! Na podnet viacerých členov fóra zakladám môjmu miníkovi nové vlákno. V stránkach mini 70 je o ňom už písané a mnohí ho poznáte, ale chcem, aby to bolo po hromade. Budem sa sem snažiť prispievať častejšie a podrobnejšie.

Obrázek

Obrázek

To je on, navonok takmer ako sériový stroj, ale traktorík je upravený podľa mojich predstáv a potrieb. Postupne budem pridávať fotky a popis všetkého, čo som na ňom upravoval.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#2 Nový příspěvek od Stevo »

Najprv sa ku mne dostal motor. Jednovalec diesel 10hp. Bol na elektrocentrále, ktorá sa už nedala vyliečiť. Motor ale chytil na brnk a ten zvuk sa mi okamžite zapáčil. Napadlo ma že by bol výborným srdcom pre mini 70. Tieto stroje sa mi vždy páčili. Až neskor som zistil, že dizajn bol to naj, čo sa na mini 70-ke vydarilo. Natrafil som na inzerát, v ktorom bol tento traktorík bez motora. Tak som šiel pre neho a zachránil som ho pred spŕznením. Pôvodný majiteľ sa doňho chystal zabudovať sláviu po tom, čo z neho vyoperoval trabantový motor, ktorý tam mal predošlí gazda. Tak som priviezol torzo, na ktorom ma čakalo práce viac, ako by som si vtedy dokázal predstaviť.
Obrázek
Obrázek
Takto to vypadal, po vyložení doma.
Najprv nasledovalo liečenie rán apotom úpravy potrebné na to, aby tam motor zapadol a zmestil sa do pôvodnej kapoty.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zistil som vtedy, že motor je oveľa širší a vyšší, ako pôvodný.
Bolo treba skrátiť rám, aby sa náprava dostala pod motor a zachoval sa rajt.
Tiahlo riadenia zavadzalo, preto som ho upravil zo spodu.
Obrázek
Toto riešenie síce bolo funkčné, ale nepáčilo sa mi.Preto som neskôr urobil úpravu riadenia kopletnejšiu.
Obrázek
Obrázek
Potom nasledovala oprava apretesnenie prevodovky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Po osadení motora a prvých testoch som bol sklamaný. Dokonca som zvažoval traktor predať. Bolo na ňom urobenej vela práce, ale výsledok nebol podľa môjho očakávania. Traktor mal slabý záber, ručná hydraulika, bola oničom. Nakoniec som ale predsa dostal chuť pokračovať a ďalšiu zimu pribudla nová hydraulika.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
/pravou kastlíka pod sedačkou som urobil miesto pre akumulátor a olejovú nádržku.
Obrázek
Pribudli závažia a nové Mitasky.
Obrázek
Traktorík sa začal konečne správať ako som si predstavoval, tak prišiel na rad aj jeho kabát. Bola to doslova reštaurátorská práca, pretože plasty som síce mal všetky, ale veľmi poorezávané.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Potom už nasledoval výber odtieňa a konečne sa mohol ukázať v plnej paráde.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#3 Nový příspěvek od Stevo »

Pôvodný pluh som, ktorý som k nemu mal som nahradil obracákom od fy Josk. Urobil som nový záves.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cez ďalšiu zimu som sa pustil do dalších úprav. Nepáčili sa mi prevodové stupne. Po asi dvoch mesiacoch vymýšľania som sa pustil do sústruženia. Pôvodné súkolie štvrtej rýchlosti som použil namiesto primárneho prevodu, čím som zvýšil celkový prevod. Vadila mi hlavne strašne pomalá spiatočka. Teraz sa jednotka správa asi, ako pôvodná dvojka a prevod do zadu je podobný. štvorku som urobil cez zubovú spojku. Kedže prvé tri rýchlosti sa o jednu rýchlosť posunuli a štvorka zostala len o málinko rýchlejšia, vyplnila sa pôvodná veľká medzera medzi 3. a 4. Teraz mám prevody podľa mojich predstáv. Tá práca stála za to a súčasná jednotka mi plne postačuje. Veď orať na trojke bola fakt hlúposť, to si súdruhovia musia priznať.
Obrázek
Obrázek
Pôvodný stav
Obrázek
Po úprave
Obrázek
Zubová spojka štvorky
Obrázek
Po zaradení 4 stupňa
Obrázek
Upevnenie nového kolečka primárneho prevodu použitého z pôvodnej štvorky.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#4 Nový příspěvek od Stevo »

Chcel som čelný nakladač, tak som upravil a spevnil rám, aby som získal úchytové body.
Obrázek
Urobil som novú olejovú nádržku na mieru, aby mala čo najvätší objem.
Obrázek
Pod kardanom som zabudoval nový trojsekčný hydr. rozvadzač. a urobil som ovládanie na joystic.
Obrázek
Jedna sekcia ovláda zadnú hydrauliku a dalšie dve sú po stranách vyvedené na rýchlospojky.
Obrázek
Obrázek
Potom nasledovala stavba nakladača. Lyžicu, ktorú som mal urobenú do zadných ramien som použil na čelný nakladač.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vlaňajšia orba:
Obrázek
A ešte najmladší nástupca.
Obrázek

Uživatelský avatar
microhummer
Příspěvky: 737
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:34 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Mini 070 Diesel

#5 Nový příspěvek od microhummer »

Moc pěkné Stevo, spousta práce, ale výsledek je parádní 8)
Na začátku bylo jen slovo boží a pár svařených trubek, to ostatní pochopí každý trouba!

ivanzbehy
Příspěvky: 1000
Registrován: čtv pro 13, 2012 5:00 pm
Bydliště: Zbehy

Re: Mini 070 Diesel

#6 Nový příspěvek od ivanzbehy »

pekný traktorík :)
Idú dve stíhačky a jedna nestíha...

Iseki tu 180f http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=63978
Zetor 7211
Fortschritt E512
Fortschritt E514
Rohr 24RA
Zetor 5611

pysta1
Příspěvky: 34
Registrován: pát led 06, 2012 7:15 pm
Bydliště: okr.Šaľa, Slovensko

Re: Mini 070 Diesel

#7 Nový příspěvek od pysta1 »

Mal som možnosť vidieť traktorík na vlastné oči, a možem potvrdiť, že sa jedná o luxusnú vec, ktorá sa len tak hocikde nevidí. 8) Možem len tíško závidieť! :)

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#8 Nový příspěvek od Stevo »

Ďakujem za pochvalu. Objavil som ešte fotku, ktorá bola v inzeráte na ten traktor. Je na nej zámer predchádzajúceho maiteľa, ktorý našťastie nedokončil a ukecal som ho, aby ho predal bez motora.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mini 070 Diesel

#9 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tento strojek si opravdu zaslouží samostatné vlákno . Stevo , jsi mistr nad mistry!!! 8)

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#10 Nový příspěvek od Stevo »

Ahoj Vladimir :friends: Tak uz si ma objavil? Ty si bol ten, ktory ma prvy vyzval k tomuto vlaknu. A nemyslim si, ze som niecim vinimocny, len robim tak, ako ty a mnohi dalsi to, co ma bavi. Majster je u mna kazdy kutil tvojho tipu a tu na fore je ich naozaj vela.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mini 070 Diesel

#11 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Obrázek

...trochu ho šetři , ikdyž vím , že byl stvořený pro práci... :friends:

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#12 Nový příspěvek od Stevo »

Neboj, ta fotka skresluje. Objem tej lizice je jeden furik, ked je plna. Na tej fotke je zrovna vidiet, ze je lizica upravovana. Zrezal som ju, jeden furik staci na ten traktorik. Je to viac, ako lopata.

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#13 Nový příspěvek od Stevo »

Aby sa nepovedalo, že sa tu nič nedeje. Pridám fotky z využívania dlhých zimných večerov. Ešte stále je čo zlepšovať. Skúsil som dorobiť na pluh zaklapávače. Ich testovanie ale bude musieť počkať do jesene.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Možno mohli byť dlhšie, ale ved sa ukáže, doladíme...
A ešte som vykutral doma dva volanty, s ktorých som sa rozhodol urobiť jeden.
Obrázek
(vo fáze striekania, ešte chcem na to zohnať kožu.)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mini 070 Diesel

#14 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...a to jsi kdy stihl být u mě na špionáži..? :smich:

Obrázek

...ještě bych doporučoval prodloužení odhrnovačky...

Obrázek

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#15 Nový příspěvek od Stevo »

Vladimir v dnešnej googlovej dobe nieje špionáž žiadny problém, ale je pravda, že v tvojom vlákne šmírujem často. :friends:
Ohrňovačky sa zatiaľ nechystám predlžovať. Mám iné, ako ty. Sú dlhšie a pološróbovité. Len sa mi občas stalo, že niektorá hruda preskočila, alebo sa neprevrátila, lebo sa snažím pluh pustiť čo najhlbšie. Tak uvidím, ako sa to bude správať.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“