Mini 070 Diesel

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#391 Nový příspěvek od Stevo »

Rovnosť brázdy nieje len o traktoristovi. Je to aj o záhradke a hľavne o záhradkárovi. Ak niekto napr po vyoraní zemiakov nechá políčko ako po nájazde svíň, tak tam rovnú brázdu nikto neurobí. Na fotkách je vidno, že sú záhradky pred orbou udržiavané, čisté a rovné. Potom je aj orba dobrá a pekná.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Mini 070 Diesel

#392 Nový příspěvek od -Lycan- »

presne jak pises mna skoro vzdi volaju zorat ked im to uz ich kumpan orat nechce bo pluh mu ide do zeme na 7 cm čoje to take ubite oni to len tak škrabkaju a uz ked je zle volaju mna bo ja sprosti som nespokojni bar to neni moje lebo ma to vie naštvať ked viem jak sa to má robit a tak fialku trápim abi šla na tych 20-25 čisel do zeme a hlavne vykopu mrkvu a poličko vizera asi tak riadok brázdy po rile a pak riadok kopca kde to otriasli čižejak poschodoch a tam ist rovno nehrozi hlavne ked po uhlopriečke jazdia s furikom abi si skrátili cestu pak je tam uchodeni udupani chodnik že to pluch aj s traktorom doslova odhodi ...a to nielen fialku kolkokrát sa stalo ze mi odhodilo majorca s 3jakom... a čo sa stane na rok ?? rozrabat pride ten ich kumpan a ked zisti že je to riadne zorane už sa najeseň hrne orat ešte to nemaju ani vyzbierane a po 5 rokoch zasa nedojdeš mi to zorat .... a tak aj pitam 25 euri na hodinu u fialky a to jazdim v 1 bo chuta fialka ma čo tahat v tom betone pak ked som tam 3 hodki na takom kusku tak ich ide porazit a ja len ked si nedate povedat za blbost sa plati ..kebi to oral tak jak má tak to mam pošmikane zachvilu gol bol ked chcel panko odomna abi som mu zaoral korovie od kukurice :D ale on obral šulky a zbytok nechal na koreni :vysmech: tak to bola oooorba :typek: zelina više nosa fialky a korovie više mna ale jako tak sa to schovalo do zeme som zvedavi jak bude najar rozrábat s tou jeho terrou :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mini 070 Diesel

#393 Nový příspěvek od rimmerworld »

To akoze beries za hodku 25 eura?..ja u seba oral asi 6 h mozno viac..plus este otec nieco...no zase asi 7 arov....a tiez na jednotke..tak to by som sa sam sebe nesplatil :smich: ale toho roku strasne tvrdo... :(

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Mini 070 Diesel

#394 Nový příspěvek od -Lycan- »

hej presne ked je dakto trafeny a zakazdim mu to vysvetluješ tak zahradu čo ma 25na 25 m ma tak tvrdu že sa ledva vlečeš a ešte ti diriguje že to chcej na jednu stranu a ešte aj dokopca čiže nadol cuvaš naprázdnu tak 2 hodki tam stráviš jak nič bo viac hrabeš jak ores ale ked to chce nahlboko tak neberiem od vimeri ale od času no a ked je blbej tak ked idem na jednotke hore tak na jednotke aj cuvam :smich: popripade dam dvoječku a plyn uberem nech si vidichne :D tak šebe zarabam na palivo aj do majorca :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Lubos86
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 24, 2021 8:16 pm
Bydliště: Lipany

Re: Mini 070 Diesel

#395 Nový příspěvek od Lubos86 »

Ahoj chalani mam taky menší problém na mojom mt8 070 začala sa mi prehrievať spojka… 🔥 Neviem či je to spôsobené pružinami, ktoré sú už vytlačené a nedotláčaju dostatočne lamelu? Tá sa potom hreje až tak ,že sa začne na ňu lepiť klinový remeň kardaňa a zapne sa , alebo remeň začne tlieť a všade smrdi “guma”😒 bude stačiť ak vymením pružiny, alebo to môže spôsobovať niečo iné🤔. Alebo to stačí nejako tu spojku nastaviť :help:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mini 070 Diesel

#396 Nový příspěvek od Peter768 »

A máš tam namontovaný ten kryt remena? Remen sa o ten kryt oprie a nešúcha sa remeň, lebo je chrbátom oprety o ten kryt.

Lubos86
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 24, 2021 8:16 pm
Bydliště: Lipany

Re: Mini 070 Diesel

#397 Nový příspěvek od Lubos86 »

Peter768 píše: ned kvě 08, 2022 9:41 pm A máš tam namontovaný ten kryt remena? Remen sa o ten kryt oprie a nešúcha sa remeň, lebo je chrbátom oprety o ten kryt.
Ahoj jasné mám ho , ale menil som ložisko 16013 tak to ešte nebolo doskladané 🤔

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mini 070 Diesel

#398 Nový příspěvek od Peter768 »

Tak to bolo kvôli tomu že ti tam chýbal ten kryt.

Lubos86
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 24, 2021 8:16 pm
Bydliště: Lipany

Re: Mini 070 Diesel

#399 Nový příspěvek od Lubos86 »

Ale dialo sa to aj keď ten kryt tam bol. Kôli tomu som to rozoberal lebo to ložisko už bolo potrebné meniť… a v časti okolo spojky sa to v briebehu 3min naštartovaneho motora nahreje tak že sa lepí ten remeň na remenicu. A potom to smrdí po spálenej gume … 😭

Blesk007
Příspěvky: 483
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini 070 Diesel

#400 Nový příspěvek od Blesk007 »

A máš dobře nastavenou tu lamelu s obložením co ti brzdí řemenici? Když je to správně, tak po odpojení náhonu se zabrzdí řemenice a řemen se musí odchýlit od té druhé řemenice co je na kardanu a celý se širší stranou opřít o kryt. Pak se to nemůže nikde dotýkat. A pokud se ti to hřeje jenom při nastartovaném motoru tak to nebude spojkou, ale může být na šrot to vnitřní ložisko na vstupu do převodovky a nebo se nemaže. A řemen máš ve správné délce?

Lubos86
Příspěvky: 7
Registrován: pát zář 24, 2021 8:16 pm
Bydliště: Lipany

Re: Mini 070 Diesel

#401 Nový příspěvek od Lubos86 »

Ahoj ďakujem za radu netuším aky remeň tam dal majiteľ od ktorého som minika kupil. Mal by tam byť 17x800 ale na remeni už číslo nieje vidieť.. :zapomel: Skusim ho zajtra pomerať… Ale vyzera to aj na pružiny na spojke keď som ich dotiahol pravdepodobne pestala šmykať spojka a nehreje sa remenica … Niekde na fore som videl , že tam davali chalani pružiny z jawa 90 nema niekto skúsenosť? 🤔

Blesk007
Příspěvky: 483
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini 070 Diesel

#402 Nový příspěvek od Blesk007 »

Hele ty pružiny, to je docela zábava je sehnat. Na tu Jawu 90 jsou trochu měkčí (mám tu servisáka na jawy v obci) a tak jsem hledal podle parametrů a nakonec objednal od firmy Hennlich. Je to firma Česko-rakouská a mají i pobočku v Martine, tak by se dalo asi přes ně.
Já je hledal přes tento formulář https://www.hennlich.cz/produkty/pruzin ... oceli.html s parametry d=2,5 / De=15,0 / Lo=32,0 obratem mi poslali nabídku, já ji potvrdil a pružiny dorazily celkem rychle. V roce 2018 vyšla ta jedna pružina na 77 českých kaček bez dph + pošta, netuším o kolik to stouplo. Ahoj a rukám klid :)

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#403 Nový příspěvek od Stevo »

Tak sme zase o rok starší. Konečne sa po týždni dostal k tomu, aby som sem hodil foto orby.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Stevo
Příspěvky: 824
Registrován: pon srp 24, 2009 6:25 am
Bydliště: Močenok

Re: Mini 070 Diesel

#404 Nový příspěvek od Stevo »


Blesk007
Příspěvky: 483
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini 070 Diesel

#405 Nový příspěvek od Blesk007 »

Pekne Stevo, a mlaďoch je šikovný, asi se potatil :) A máš moc pěknou zem, takovou akorát. Já to tu teď mám všechno jako houbu plnou vody, musím pár dní počkat, až to trochu vyfouká, jinak bych tam Miníka utopil v blátě.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“