Laďovo TZ 4K 14B

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#661 Nový příspěvek od thovt »

Něšla by palivová hadice dát víc k motoru je dost napnutá, horký výfuk to také není dobré.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#662 Nový příspěvek od Nelinář »

:ano: Ano, všímavý, napnutá byla, a potom ještě podložená, protože byla v jednom místě prohlá a pořád sa vracala, tak sem ju nechal přes noc v teple a vyšpalíkovanů ať pořád neleze k výfuku, a vypadá to, že to pomohlo.
Jinak v manuálu je že dvouvál sa odvzdušňuje pouze po vstřikovací čerpadlo, je to tak? jednovál odvzdušňuju až k trysce, tak ať něco nedotentím, ale psané že jen po.....

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#663 Nový příspěvek od donkomposto »

Chcu se zeptat: majitel MT-čka to v tomto stavu koupil nebo to do tohoto stavu přivedl?

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#664 Nový příspěvek od tobig »

Ahoj Laďo, aj ostatní ogaři. :friends:
Tož jsem tu tvoju nit s tekošem přelúskal od začátku do konca a mosím ti vyseknut poklonu. Já bych s tím "klunkrem" (v dobrém) tolika trpělivosti nemňál, a su rád, že jak jsem si vysníval tekáčko po dlúhe roky, tak že sem nakonec - šťastnů náhodu - dotáh do baráku japonca. Na každý pád ti ale fandím a držím palce aj na nohách, aby se ti všecko dařilo a robilo ti eném radost.... 8)
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#665 Nový příspěvek od Nelinář »

Tak teda popořadě. Hlásím hotovo, sice ne úplně stopro, protože ně chybí vyměnit olej, ale jinak je to opět na koloch, kapaliny dolété, a uvidím ráno, snad nebude nikde kaluž oleja. No, nechtěla brzdit ruční brzda, jeko že sa nechtěla zaaretovat, tak sem ju rozebral, a byl sem celkem udivený principem, když si vemu, že blbá únava materiálu jakožto té pojebkané pružinky, ňa ta strojovna može přejet, nebo nedaj bože ně prchnút nekde z kopečka, až si to péro usmyslí že sa mu nechce už pérovat a prdne, toš asik si jich kůpím vagón a budu je mněnit co chvíla... Zítra to eště ojedu vabků a vrátím majitelovi. Motorák vymněním cca do týdňa.
Donkopsto- ne nekůpil to tak. Kupoval to jako funglovku.
Tobig- To sis teda počet ;-) no víš já už su s tým víceméně smířený, je to starší kus, teď už vím co sa može vyjebkat, a když udělám ještě ten motor, respektive nechám udělat ten motor, tak snad bude na chvílu pokoj. Já to bral spěšej tak, že díly na to seženu od přední matky po poslední závlačku, a stačí párkrát kliknůt a do cca 24 hodin ně stojí kurýr na dvoře a díly doveze. A role mechanika sem sa ujal víceméně z teho důvodu, že přiznat barvu, že sem naletěl, a neumím to spravit, toš to by ňa možná doma fšeci pověsili za kule do průvanu. A nebyt tady chlapů z traktorů, a pár stáhnutých příruček toš sa kolem teho traktoru mocu jak špina v kýbli.

ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
levap61
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 02, 2016 5:38 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#666 Nový příspěvek od levap61 »

Zdravím Láďo, někde jsem narazil na žhavení a že je zlepšení asi o 10 procent. Nechci chytračit ale já startuji při -15 na sto procent. Asi bych vytáhl žhavičku zda se rozžhaví a potom bych ještě viděl možnost, že nezasahuje až do komůrky což nezjistíš bez sundání hlavy. Jinak to musí fungovat.
největší nepřítel kutila je čas.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#667 Nový příspěvek od Nelinář »

No, já sa tady zase dočetl, že musí být pořádné tlačítko, to jsem jaksi netušil, a dal tam něaký šunt za 30,- kč, a už když to bylo nové, tak to kontrolku sotva rozbliklo, neak sem tomu nevěnoval pozornost, ale teď sa ně to tlačítko rozpadlo a koupil jsem nové co už má při 12V 20A, také jsem koupil novou žhavičku předtím jsem tam měl starline, ale teď sem tam kůpil Bosh, ještě sem to nezkůšal natočit, ale už s teho jde lepší pocit. Vložku pro žhavičku mám podle výkresu tady z fora, co je v sekci návody a manuály,. Vzhledem k tomu že to tam nikdo nepsul, tak usuzuju že je dobrá. Hned jak bude příležitost, toš to vyzkůšám.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#668 Nový příspěvek od Nelinář »

tak vypadá, že to pomohlo, start byl hodně lepší, teda neprotočil na pošesté, ale na poprvé, v sobotu sem sa konečně vrhl na tekoucí portál.....jak sem si myslel, že sem nepodlepil poďobaný plech, tak sem sa asik mýlil, protože byl podmázlý, ale co tak jediného bylo špatně, že sem před tým skládal ten portál postupně, a to gufero, co právě na tom poďobaném je, tak bylo povysunuté, což sem zřejmě udělal postupným skládáním portálu. Tak, teď sem ho podlepil, a skládal v celku. mno uvidíme. Jináč dneska sem konečně předělal táhla od ruční brzdy, dal sem to na šponováky, a ty posraté ďurkované plechy poslal do hutí.........

Obrázek[ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Jo a jinak celá demontáž, montáž potálu a debordelizace dílny+topení v dílně 7 hodin....

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#669 Nový příspěvek od Nelinář »

Chlapi prosím vás, pořád laboruju s tím žhavením, nemá někdo náhradní hlavu válca, že by ju na chvilku pučil a já upravil tu redukci? kurde šak v té zimě natočit traktor, to je vyloženě teror baterky, teda pokud cca 3 minuty nenahřívám horkovzdušků. Díky za info.

Uživatelský avatar
levap61
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 02, 2016 5:38 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#670 Nový příspěvek od levap61 »

Láďo, já jsem hlavu taky ne sundaval jenom jsem jsem šuplerou změřil kolik můžu jít do prostoru při horní úvrati pístu. Další rozměr jsem změřil trochu odhad hloubku závitu v hlavě (to je rozměr vložky-kolik se zatočí). Jak jsem ti již psal z vložky musí koukat konec svíčky , ale nesmí být hloub než je rozměr horní úvratě. Ty další rozměry si upravíš podle toho jakou budeš mít svíčku. Než to zašroubuješ do hlavy zkus za žhavit za jak dlouho se ti svíčka rozsvítí. A musí to startovat. Teď při těch mrazech tady i -17 žhavenou 6 vteřin a chytlo Tk bez problémů. Zdravím
největší nepřítel kutila je čas.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#671 Nový příspěvek od Nelinář »

No, teď z té vložky trčí tak 3 mm, ale když sem tady někde viděl fotku tak trčela daleko víc, dle mého odhadu cca 8mm

Uživatelský avatar
levap61
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 02, 2016 5:38 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#672 Nový příspěvek od levap61 »

Tak Láďo to může být ten problém, držák žhavicí svíčky má jít přibližně skrz hlavu a svíčka někam doprostřed spalovacího prostoru. Mě kouká celá část, která se rozsvítí do červena. Tobě to žhaví někde vevnitř pouzdra. Ahoj.
největší nepřítel kutila je čas.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#673 Nový příspěvek od Nelinář »

ano, zítra vemu flexu a vemu teho bazmeka kousek pryč. uvidíme.... Díky za potvrzení mojí teorie.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#674 Nový příspěvek od Nelinář »

Tak Akce vlečka začala........
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Jen vysvětlivky k některým fotkám č. 2 stará náprava, č.3 odřezaný bordel, č. 5 uchycení brzdových táhel
Už si připadám jak kulturista tu vlečku už mám otočenů snad 100 krát.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#675 Nový příspěvek od Nelinář »

Pokračování.....


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Dneska sem naohýbal boky, ty budou z 1mm Fezn a podlaha z 2mm Fezn Ale bohužel ze tří dílů. Řešil jsem dostupnost materiálu.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“