Laďovo TZ 4K 14B

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#691 Nový příspěvek od Nelinář »

No s tím žhavením jsem zatím pořádně nic nedělal, protože jaksi nebylo potřeba, ale s tímto ochlazením už to začíná být na pořadu dne. A to tlačítko už jsem teda koupil a implantoval ale to jsem tuším už psal. Díky za vzpomenutí.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#692 Nový příspěvek od Nelinář »

Jo a teda jinak tk celkem pomáhá, dovezl ně kameň z lomu,což byla také bezvadní story a eště sem u teho potkal aj Olu, čímž ho zdravím, a zároveň sa omlůvám, že eště nemám vrácený lešeňový klůč, co ho mám rok a půl pošťaný, seno usušákoval, odvezl, dřevo na zimu odvozil, teď eště minulý týden sem dovézl 7 vleček z čistění lesa, a pokůšal jsem sa udělat to připojení té brzdy vlečky, no jako myšlenka dobrá, celkem sa to povédlo, ale pro plné zabrždění bych potřeboval tak sebů vozit slona co ně bude stát na brzdě. Takže přes zimu to předělám na ropovod, teda tak jak sem to měl vyřešené na bývalém traktůrku. A šmitec Jo a fotky neak ani nemám, nepředpokládám, že to eště vůbec nekeho zajímá jak sa vozí dřevo apod.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#693 Nový příspěvek od Nelinář »

nevím, jestli fakt neumím hledat, ale když jsem dal vyhledat měrka paliva, tak mi to skoro nic nenašlo. máte ju někdo udělanů, ně vyšlo že při měrce 2x2cm je jeden litr 16 mm, ale až po víčko je to cca 14 litrů, ale návod říká 11l. že by to byla rezerva? nebo neumím měřit. a včera sem konečně upravil tu žhavičku. před tím trčela 1,7mm a teď skoro 9mm. to su zvědavý, jestli sa to projeví při startu

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#694 Nový příspěvek od thovt »

Vypust naftu z nádrže, vem Pet lahev nalij do ní vodu 1litr. To si odměříš v kuchyní https://www.biano.cz/produkt/49973117
Na petku si udělaš značku 1litr, vyliješ vodu nechaš vyschnout, odřízneš vrch.
Mužeš odměřovat po litru zarověn si udělat měrku na mnoštví paliva v nádrži ze smrkové lišty.
Výrobce co uvadí to hrubě spočítal podle rozmerů nádrže.
Meřím smrkovou lištou 1/3 , 1/2 , 3/4, plná, když chci jezdit musím to tam stejně nalít.
Jinak plná nádrž by měla vystačit na 6hodin práce.
Mrkni sem http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 44&t=76996

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#695 Nový příspěvek od Nelinář »

čoveče thovt nevím jestli tady budím podezření že su úplný mimoň, ale jakožto bych naftu ani benzín do petky nikdá nelél,a to ze dvou důvodů. za jedno petka není udělaná tak aby nevytvořila antistaticků jiskru na kterů už pár lidí doplatilo svým zdravím, a za druhé na také věci mám udělané plechové nesmysly s odměřenýma litrama na potvrzení že su víceméně klempíř, než opravář pokažených tékáčů, šlo ně spíš o to, že výrobce udává litrů 11 a já tam dám cca 14 litrů, a zkoušel sem to po jednom litru 4x po sobě.ale jinak děkuju za reakci.

Uživatelský avatar
levap61
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 02, 2016 5:38 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#696 Nový příspěvek od levap61 »

Ládíku nebude to tím, že je tam pamatováno na roztažnost PHM, když to necháš na sluníčku. U auta taky můžeš nacpat do nádrže o 8 litrů víc, ale to už teče tam kam se normálně nemá dostat PHM a může být problém. Zdravím.
největší nepřítel kutila je čas.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#697 Nový příspěvek od Nelinář »

mám nápad jak nepoužít sprosté slova při napínání spojkového lanka, máte zájem nebo idu s křížkem po funuse?



Těch 42 stránek sa ně fakt neche pročítat z vyhledávání........ :jazyk:

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#698 Nový příspěvek od gregor811 »

Nepýtaj sa a popíš, rád si to prečítam.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14522
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#699 Nový příspěvek od DanculSK »

No, že šicko najsamlepšie :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#700 Nový příspěvek od Nelinář »

no protože sem teď řešil tři prasklé spojky na třech tékáčoch a u prvního sem myslel že už ně ruky upadnů, toš sem si sedl na verpánek a chvílu přemýšlal. Takže okolo levého portálu z pohledu řidiča sem obtočil řetaz a spojil šrůbkem. lanko sem normálně nachystal jak má byt, ale na jeho konci pod pedálem sem udělal malů smyčku a zajistil sponků na lanka. Na to očko šupnu šponovák, šponovák zaháknu k řetazu, a potom už enom šponuju, zajistím a přes štelovací šrůbky doladím. Ide to fakt suprově. Nevím jak vám ale ně u toho dycky chyběla třetí ruka, na zašroubování sponky, a když už sem si nekoho zavolal, tož dva sme si u teho zavazali.
Toš sem objevil AMERIKU :D

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#701 Nový příspěvek od fidlaz »

no řešení přidělaní lanka u pedálu je u tk nedomyšlené. Já jsem si dodělal držák viz foto a lanko se neláme a nadherně se napína 8)
Obrázek Obrázek Obrázek

gregor811
Příspěvky: 181
Registrován: úte led 24, 2017 6:36 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#702 Nový příspěvek od gregor811 »

To napínanie si ale nenakreslil. Ako je lanko uchytené v strmeni?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#703 Nový příspěvek od thovt »

Napnutí lanka nevídím žadný problém od toho jsou tam duté šrouby.
http://www.monsta.cz/mala-mechanizace/b ... y-tz-4k-14

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#704 Nový příspěvek od fidlaz »

Jsou to dva stejné kusy proti sobě uprostřed mají malou drážku a jsou stažené proti sobě dvouma šrouby. Lanko si pěkně natahneš kleštěmi a dotáhneš šrouby.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Laďovo TZ 4K 14B

#705 Nový příspěvek od Nelinář »

nevím jak vám ale mi to nikdy nešlo to doštelovat jenom těma šroubama, muselo to být už trochu předpnuté, a Thovt člověče opravdu jsem si všiml že jsou tam ty dva šrouby........

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“