Mt8 132.2 a yukon

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Mt8 132.2 a yukon

#1 Nový příspěvek od dvoracek.a »

po dlouhý době sem se dokopal a zaregistroval sem se :) jen pro info máme MTéčko od 93 a od letošní února i čtyřválcovýho yukona

teťka přes vánoce sme se pustili do takový střední opravy MTčka :) a zanedlouho se budem muset pusti i do yukona neboť je shnilí na sr....čku (Květinov) :-/

Mário
Příspěvky: 1291
Registrován: úte lis 20, 2012 9:28 pm
Bydliště: Horné Trhovište

Re: Mt8 132.2 a yukon

#2 Nový příspěvek od Mário »

tak tu vitaj medzi nami prajem vela bezporuchovych motohodin a hod aj neake foto :)

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#3 Nový příspěvek od dvoracek.a »

díky :) nějaký poruky už byli :) nějaký videa jsou tady jsem si jist že jste je tady už všichni viděli
http://www.youtube.com/watch?v=48DgmjIOHrM
http://www.youtube.com/watch?v=NomXTzwTc10
http://www.youtube.com/watch?v=B1A2lf5oZeU
http://www.youtube.com/watch?v=l_S--eGPpXs
http://www.youtube.com/watch?v=fQznL3i2GnY
jinak Mtčko vypadalo před několika dny asi takto Obrázek ale to už je ve stádiu skládání :D ale dneska už vrčel :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Jenik.F
Příspěvky: 259
Registrován: pon dub 15, 2013 10:24 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 132.2 a yukon

#4 Nový příspěvek od Jenik.F »

Tak tu vítejte, jj, videa jsem viděl všechny ;-) Ty dvoumontáže na MTéčku máte přes mezikus, nebo jen navařený šrouby na matkách (či prodloužený matky)?
Žádný učený z nebe nespadl a proto mám hubu a radši se zeptám. No a ... :-D
MT 8 150.32 a čelní nakladač ND 5 060 z Humpolce
MT8-132.2; TON; Bubnovka 130; Cronimo EF 125; NSN10 2B; PON 25
PF 62 a všemožné nářadí k ní

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 132.2 a yukon

#5 Nový příspěvek od Milhauss »

Nazdar chlape,no konečně. Tak hlavně foť veškerou práci na traktorech,nejen mě to bude zajímat a časem se i třeba nějaké rady a informace budou hodit

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#6 Nový příspěvek od dvoracek.a »

fotky budou určitě :D ty dvojmontáže jsou přidělaný přez pásoviny navařený do patky takže to jde i do kola se závažím, přitažený je to závitovkou buď do závaží nebo do rovnou do disku , ta pásovina je široká asi 7cm jediný co by možná chtělo aby to byla obruč z jednoho kusu protože to má tendenci stahovat se ale už to máme čtvrtou sezónu a pořád ok takže to asi řešit nebudem Obrázek časem je budem chtít i na yukona ale nějak nevim jesli se vejdou na předek že budou při zatočení dřít o boudu, takže možná budou jenom na zadku :)

Uživatelský avatar
Jenik.F
Příspěvky: 259
Registrován: pon dub 15, 2013 10:24 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 132.2 a yukon

#7 Nový příspěvek od Jenik.F »

dvoracek.a píše:fotky budou určitě :D ty dvojmontáže jsou přidělaný přez pásoviny navařený do patky takže to jde i do kola se závažím, přitažený je to závitovkou buď do závaží nebo do rovnou do disku , ta pásovina je široká asi 7cm jediný co by možná chtělo aby to byla obruč z jednoho kusu protože to má tendenci stahovat se ale už to máme čtvrtou sezónu a pořád ok takže to asi řešit nebudem Obrázek časem je budem chtít i na yukona ale nějak nevim jesli se vejdou na předek že budou při zatočení dřít o boudu, takže možná budou jenom na zadku :)
Takže to je přitáhlý na tři šrouby ze závitovky (zkrz ty díry na závaží) k sobě?
Žádný učený z nebe nespadl a proto mám hubu a radši se zeptám. No a ... :-D
MT 8 150.32 a čelní nakladač ND 5 060 z Humpolce
MT8-132.2; TON; Bubnovka 130; Cronimo EF 125; NSN10 2B; PON 25
PF 62 a všemožné nářadí k ní

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#8 Nový příspěvek od dvoracek.a »

jojo je to přidáhlí do děr v závaží, jen ty vávitovky musej být na řetízku stačí jedno očko aby se mohli případně někam odklonit, aby se to nevyštípalo nebo nezohybala závitovka a na předku je to přitáhlí normálně do disku (do děr ve kterých je normálně přiděláno závaží) :) zejtra vyfotím aby to bylo srozumitelný :)

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#9 Nový příspěvek od dvoracek.a »

Obrázek

Uživatelský avatar
Jenik.F
Příspěvky: 259
Registrován: pon dub 15, 2013 10:24 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 132.2 a yukon

#10 Nový příspěvek od Jenik.F »

dvoracek.a píše:Obrázek
Dík za foto a vysvětlení (pochopil jsem i jen z popisu ;-) ). To očko je teda jen na jedné závitovce, na každém kole?
Já mám připravenou dlouhé šrouby, ale jen 12, takže jsem měl v plánu ještě nějaké sehnat, popřípadě povařit matky k sobě. Zdálo se držení na tři málo.
Takže myslíš, že bych měl naopak jednu z těch tří odendat a udělat nějaké oko pro možný malý pohyb? - mám v plánu dát jako tupláky smetený starý kola, abych nedělal rýhy po louce.
Žádný učený z nebe nespadl a proto mám hubu a radši se zeptám. No a ... :-D
MT 8 150.32 a čelní nakladač ND 5 060 z Humpolce
MT8-132.2; TON; Bubnovka 130; Cronimo EF 125; NSN10 2B; PON 25
PF 62 a všemožné nářadí k ní

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#11 Nový příspěvek od dvoracek.a »

asi si nerozumíme, každé kolo je přitaženo třemi závitovkami (na všech třech jsou i ty řetízky ) určitě bych počet závitovek nezmenšoval myslim si že tři je minimum (stejně víc děr v závaží neni) :D ty očka jsou jen kvůli tomu aby se ta závitovka nezalomila v závaží,na předku závaží nemáme takže stačíjen závitovka (nemá se kde zalomit) :) my je máme hlavně na pole na přípravu a setí taky hlavně kvůli kolejím a taky sme na to obuli ty ojetý proto je teprv máme čtyři roky :smich: http://www.youtube.com/watch?v=RU3VuLjX ... e=youtu.be

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#12 Nový příspěvek od dvoracek.a »

tak Mtéčko už je opravený tak tady je pár fotek ObrázekObrázek a teť jsme se pustili do yukona :) Obrázek a tady jsou starý blatníky Obrázek a měl bych takovej dotaz jesli někdo nevíte co to je a na co to je :smich: žádnej problém s tím neni ale zvědavost je strašná mrcha :smich: je to připojený na hydraulice mezi rozvaděčem a pístnicí na Téčku (slepá větev) a je to na trubce na zvedání Obrázek pod víčkem je hlava imbusu,a jsou na tom nějaký štítky ale je to v jazyce mě nesrozumitelným (německy) :smich: Obrázek

Uživatelský avatar
Jenik.F
Příspěvky: 259
Registrován: pon dub 15, 2013 10:24 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 132.2 a yukon

#13 Nový příspěvek od Jenik.F »

Ahoj, pěkná práce, pěkně prokouklo Mtéčko 8)
Ty tupláky jsem už pochopil s očkama, aby se nevyštíplo závaží ;-) Já závaží nemám a chtěl bych to řešit přes dlouhou matku, která bude mít na konci šroub pro nasazení druhého disku. Tak uvidím.
To na té fotce je "membránový akumulátor OLM", ale jeho přesnou funkci neznám. Jen se mi to válelo mezi různejma dílama. :-)
Žádný učený z nebe nespadl a proto mám hubu a radši se zeptám. No a ... :-D
MT 8 150.32 a čelní nakladač ND 5 060 z Humpolce
MT8-132.2; TON; Bubnovka 130; Cronimo EF 125; NSN10 2B; PON 25
PF 62 a všemožné nářadí k ní

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Mt8 132.2 a yukon

#14 Nový příspěvek od Kinza »

tak, jediné co mě napadá, že je to tlumič hydraulických rázu, v podstatě by to mělo fungovat jako pružina, a tou stranou co je imbus se fouká tlak nějakého média(dusík) a tlak co se tam nafouká určuje tuhost "pružiny", je to ochraný prvek proti poškození mechanických a hydraulických částí.
pokud je to tak, tak když dáš ramena na střední polohu a postavíš se na ramena a zahoupeš se, měla by pístnice resp. ramena mírně pružit

zde nějaký popis

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mt8 132.2 a yukon

#15 Nový příspěvek od Lupa »

Přesně jak píše Kinza, tlumič rázů v hydr. systému. Uprostřed je membrána a plní se to pouze dusíkem (bezpečnost). Funguje podobně jako uzavřená tlaková expanzní nádrž u topných systému.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“