Mt8 132.2 a yukon

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mt8 132.2 a yukon

#301 Nový příspěvek od thovt »

Slíbené foto
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 132.2 a yukon

#302 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jak dlouho po orbe to je? Tyden, mesic, 100 mm vody, vlaceni, valeni nebo vse dohromady?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mt8 132.2 a yukon

#303 Nový příspěvek od thovt »

Vyfoceno po 14 dnech, pouze kvalitní orba a přírodní vlivy.

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#304 Nový příspěvek od dvoracek.a »

je vidět že tam u vás na Mělnicku máte krásnou zem :) né jako u nás kousek od Jílového samý jíl ...

Uživatelský avatar
peče
Příspěvky: 327
Registrován: pát dub 06, 2012 1:41 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Mt8 132.2 a yukon

#305 Nový příspěvek od peče »

Přesně tak, krásná zem a úrodný kraj. U Mníšku p/Brdy taky máme jíl, letos jsem si užíval orbu s Vari ještě pěkně uleželým hnojem :)

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#306 Nový příspěvek od dvoracek.a »

ahoj po delší době... musím sem zas naházet par fotek :) minulí týden jsem odvážel s yukonem úrodu hořčice do výkupu... s půjčeným valníkem od kamaráda.
Vážní lístek docela překvapil :wink: celková hmotnost 6600kg , a náklad byl 3800kg :prace:
je fakt že do kopců trošku funěl ale zmáknul to :driver: v jednom kopci přišla na řadu dvojka
závodil jsem tam z cyklistou ale ten to nakonec vzdal :smich:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Mt8 132.2 a yukon

#307 Nový příspěvek od jenicek »

Jak má ten valník řešený brzdy? Nájezdovka? Já bych se celkem při týhle hmotnosti bál... Je fakt že asi všude nejsou takový kopce jako u nás :vysmech:

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#308 Nový příspěvek od dvoracek.a »

jojo nájezdovka na všechny tři nápravy, jinak bych si to netroufl ... je to valník na 5t ale papírově snížená na 3.5t aby mohl tahat za autem :)
nejprudší kopec byl kolem 10%

Jeňór
Příspěvky: 211
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Mt8 132.2 a yukon

#309 Nový příspěvek od Jeňór »

Ahoj,pěkně mu nakládáš 8)

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 132.2 a yukon

#310 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Ahoj měl bych dotaz jak si dělal to středové uložení tak si navařil materiál na tu středovou trubku a límec té menší trubky dále a dál si stým něco dělal to zadní uložení ? ty 3 pánve si dával nové nebo soustružil...? a na tu trubku jak se navlíkne ten prstenec co omezuje výkyv jsi taky navařoval a soustružil??jak si tu trubku chytl do soustruhu musel jsi uřezat držáky kabiny ne? a omezovač výkyvy
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Mt8 132.2 a yukon

#311 Nový příspěvek od dvoracek.a »

zdar
dlouho jsem tu nebyl tomas.rentka středové uložení jsme ještě nedělali ale asi nás taky zanedlouho dostihne
jinak po delší době zase oprava/ předělání homokinetického kloubu :'(
při noční orbě se se povolil šroub co stahuje ty půlené čepy nasledkem toho se čepy rozlezly rozlít se ten středovej kříž, rozthalo to manžetu a rozjebalo konec té poloosy
Obrázek
Obrázek
po dlouhym rozhodování(novej kloub stojí cca 16tis)jsme se dali do opravy starejch jehličkovejch kloubů který jsme původně odepsali
oprava spočívala ve vyvaření vymlácenech uložení ložisek místo kterejch přišlo bronzové futro, nákup novejch čepů u šálka+ manžety , ještě se musela protočit na soustruhu drážky pro manžety
Obrázek
Obrázek
předelání jednoho kloubu vyšlo v materiálu na cca 4,5tis

jinak než jsme opravily ty staré klouby tak jsme byli jednou v lese jen na zadek a byl to fakt problém bez toho předku to skoro nebrzdí a ani nechce jezdit s prázdnym valníkem natož zpátky s plným
docela by mě zajímalo jak ti co máte 065 jezdíte nebo i oráte ?

IvanA
Příspěvky: 78
Registrován: pon kvě 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: Sládkovičovo

Re: Mt8 132.2 a yukon

#312 Nový příspěvek od IvanA »

dvoracek.a píše: sob led 25, 2014 10:30 am tak Mtéčko už je opravený tak tady je pár fotek ObrázekObrázek a teť jsme se pustili do yukona :) Obrázek a tady jsou starý blatníky Obrázek a měl bych takovej dotaz jesli někdo nevíte co to je a na co to je :smich: žádnej problém s tím neni ale zvědavost je strašná mrcha :smich: je to připojený na hydraulice mezi rozvaděčem a pístnicí na Téčku (slepá větev) a je to na trubce na zvedání Obrázek pod víčkem je hlava imbusu,a jsou na tom nějaký štítky ale je to v jazyce mě nesrozumitelným (německy) :smich: Obrázek
Ahoj, prosím ťa, pri takej veľkej oprave yukona si náhodou nenarazil na vyrazené výr. číslo, samozrejme okrem štítku. Mám podobný traktor, ale ešte mt8 150.33 a ani za boha neviem nájsť kde je vyrazené :-/ , Dík.

Jeňór
Příspěvky: 211
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Mt8 132.2 a yukon

#313 Nový příspěvek od Jeňór »

Já to mám na Yukonu vyražený u štítku na té konzoli předních ramen na pravé straně navrchu.

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mt8 132.2 a yukon

#314 Nový příspěvek od Lupa »

To je tlakový akumulátor, vyrovnává to tlakové rázy v hydr. systému. Uvnitř je membrána a funguje to podobně jako expanzní nádrž. Plní se to dusíkem na předepsaný tlak. Jednou za čas je třeba odmontovat a zkontrolovat tlak dusíku, citroenáři to znají.

IvanA
Příspěvky: 78
Registrován: pon kvě 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: Sládkovičovo

Re: Mt8 132.2 a yukon

#315 Nový příspěvek od IvanA »

Jeňór píše: pát lis 25, 2022 5:31 pm Já to mám na Yukonu vyražený u štítku na té konzoli předních ramen na pravé straně navrchu.
Máš k tomu aj zadný etážový záves na ťahanie prívesu?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“