Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#1 Nový příspěvek od Waltrppk »

Zdravím Vás
Může mi někdo prosím poradit jaký přesně mechanický přerušovač blinkrů mám použít na malotraktor TZ 4K 14. Koupil jsem klasický 2X21W+2X21W. A Tk mě bliká jak barevná hudba. Přitom ten co jsem tam měl předtím byl úplně stejnej a šel normálně. Díky

Uživatelský avatar
slavik74
Příspěvky: 280
Registrován: pon led 12, 2009 6:29 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#2 Nový příspěvek od slavik74 »

Ak maš klasický prerušovač použitý napr. v Skodovke, tak : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 68#p567668

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#3 Nový příspěvek od Tom »

Specifikuj "bliká jak barevná hudba". Znamená to, že bliká celý traktor nebo že to bliká rychle? Jestli bliká celý traktor tak je někde špatná kostra, jestli to bliká rychle, tak zkus vyměnit žárovky, jedna dvě můžou být už slabší, opotřebované nebo se špatnou hodnotou a proto to bliká blbě... Mě zase TK bliká pomalu, žárovky mám s odpovídajícími hodnotami ale z nějakého důvodu tam je chyba.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#4 Nový příspěvek od Waltrppk »

Bliká jak barevná hudba tím myslím, že to bliká strašně rychle. Jediný přerušovač co jsem sehnal (a to jsem obešel snad všechny mototechny v okolí) byl 2X21W +2X21W. Přesně tento mám i ve své pracovní škodě 120. Nicméně tam mě vše funguje OK a na TK to dělá neplechu. V návodu k obsluze se píše že tam má být přerušovač 12V /55W. Tome řekni mě: ty tam máš jaký přerušovač přesně ?

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#5 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Myslim že maš malú "Watáž" žiaroviek daj silnejšie blikanie sa spomali.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#6 Nový příspěvek od McPeci »

kolik máš blinkrů??
na kazde strane 2?? máš tam 21w žárovky??
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#7 Nový příspěvek od Waltrppk »

Mám na každé straně 2 žárovky plus přívěs 1 žárovka. Žárovky jsou 12V/21W. Jinak ten přerušovač se celkem hodně hřeje (je úplně nový a cívka v něm je OK).

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#8 Nový příspěvek od McPeci »

napadají mne ještě 2 možnosti, blbě to můžeš mít zapojené nebo je blbý přerušovač, skus je prohodit se škodovkovým
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#9 Nový příspěvek od jarynfira »

A nebo kup elektronický a máš pokoj s tím, jakou žárovku tam dát.... 8)
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#10 Nový příspěvek od Tom »

Na ten svůj se schválně zkusím podívat, co to je zač....
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#11 Nový příspěvek od Waltrppk »

Tak co Tome na co jsi přišel?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#12 Nový příspěvek od Tom »

Jsem elektrický analfabet, takže jsem hledal přerušovač... jediné, na čem bylo něco napsané je taková malý hliníkový váleček do kterého jdou dva dráty a drží na jednom šroubku. Je na tom napsané 12V 40W, což je asi něco jiného, než tam má být... Můžete mi prosím někdo vyfotit, jak má ten originální přerušovač vypadat? Když tam dám ze Škody 120, tak by to mělo být OK, jo?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#13 Nový příspěvek od Waltrppk »

Dnes jsem mluvil s panem Šálkem ohledně těch blinkrů.
On mi řekl, že tam dávají klasický přerušovač co se používal do starých škodovek. Vzhledem k tomu, že takové auto ještě mám jsem se podíval co je tam zač a měl na sobě napsané 2X21W+2X21W. Funguje mi tam v pohodě (škoda 120) Tk bohužel nikoliv. V blinkrech jsou použity standartně žárovky 12V 21W. To mi taky schálil. Nutno podotknout že pan Šálek ale na mne při telefonickém rozhovoru působil spíše jako obchodník než technik. Přiklonil bych se tedy k možnosti koupit elektronický přerušovač na 12V s třemi kontakty.

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#14 Nový příspěvek od Waltrppk »

Co se týče tvého dotazu Tome. Našel jsem na netu tento: http://www.nd-traktory.cz/3857-prerusov ... 02860.html. Myslím jsi že je to on bohužel jeho parametry neznám. (tím myslím na kolik je světel a jaký má výkon)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Schéma zapojení blinkrů TZ 4K 14

#15 Nový příspěvek od Tom »

Jo, tak přesně to jsem našel... Musím to ještě prozkoumat, jestli jsou všude správné žárovky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“