Thomassonovo TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomassonovo TK

#556 Nový příspěvek od Ondras83 »

nemuzes nekde porovnat velikost radlic na tom obracaku s radlicemi na VARI? diky :)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Thomassonovo TK

#557 Nový příspěvek od Thomasson »

Teoreticky můžu, až se dostanu jednou domů za světla a pojedu doorat kousek toho mýho políčka :)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Thomassonovo TK

#558 Nový příspěvek od Thomasson »

Tak dneska proběhla výroba nového břitu na lžíci
Obrázek

Novej jsem udělal ze silnějšího materiálu.

No a dovezl jsem ty drtící ježky
Obrázek

Tak teď přemýšlím, jestli má cenu je zakomponovat do kultivátoru, nebo to řešit samostatně.
Původní vize byla: zubatej smyk + 2 řady radliček + 2 drtící válce. Když přibyly ježky, dal bych je mezi válce a radličky. Obávám se ale 2 problémů:
- nebude to na TK moc? Počítám záběr 110 cm, ale chtěl bych, aby radličky měly nějakou hloubku a jen ty samotný ježky budou mít nějakej odpor ...
- celková délka kombinátoru - obávám se, že ta výše uvedená kombinace bude mít na délku min. 150 cm (ten pán, od kterého jsem ty ježky koupil říkal, že když se dají blíž k sobě, můžou se zacpávat), mám celkem krátký pole, takže čím kratší kombinace, tím líp. Zvažuju, že bych ježky a válce dal na výklopný rám, kterej bych hydraulikou zvedal nad radličky, ale aby to nebylo překombinovaný ... :chytry: :roll:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomassonovo TK

#559 Nový příspěvek od Ondras83 »

od toho je to "kombinator" :D

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Thomassonovo TK

#560 Nový příspěvek od Thomasson »

To jo, ale nechci stvořit něco, co bude dlouhý, těžký a TK to neutáhne ve správným pracovním režimu ...
Uvidíme, až se to dostane na řadu, tak to budu muset promyslet :)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Thomassonovo TK

#561 Nový příspěvek od Thomasson »

Tak jsem se pustil do podzimní orby a přesvědčil jsem se, že ten pluh musím upravit. Má dost slabej rám a je navíc nízko, tak se pod něj chytí každá troška hnoje.
Zaorával jsem zelený hnojení a králičí hnůj a spousta toho kouká ven, takže se mi to nelíbí ... Takže do příštího podzimu mám další "stranický úkol" :zapomel:

Obrázek

Obrázek

No a zahrada už je zazimovaná :)

Obrázek

Takže jsem se na chvíli zavřel do dílny a vyrobil zachytávač oleje pod výfuk. Uvidíme, jak to bude fungovat ...

Obrázek

Jinak v dílně už je veseleji - už jsme tam dva :)

Obrázek

Obrázek

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: Thomassonovo TK

#562 Nový příspěvek od donkomposto »

Tak přesně na tvoje podmínky je potřeba předradličky kvůli zaorání hnoja popř lucerky a taky dochází k lepšímu drobení hlíny. Pluh by v tom případě musel být nejen vyšší, ale aji delší.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Thomassonovo TK

#563 Nový příspěvek od Thomasson »

Po nějakých úvahách z toho původního pluhu použiju jen otoč a radlice ... A u otoče ještě přemýšlím o hydraulickým otáčení, to ale nevím, jak vyřešit, aby se na jednu písnici pluh otočil o skoro 180° (překonání "mrtvé" polohy) - nemáte někdo zkušenost, jak to řešit? Jestli nějaký závaží, nějakej mechanismus ...
Počístám s tím, že radlice budou dál od sebe a rám bude výš. S předradličkama nevím, tyhle radlice jsou už i takhle dost malý a ještě před ně dávat předradličky - to by musely být nějaký malinkatý ...

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Thomassonovo TK

#564 Nový příspěvek od GeorG9 »

Žádnou "mrtvou polohu" překonávat nemusíš.
Mrkni jak to má apo 155
Obrázek Obrázek

Kolmo nahoru zasunutá pístnice, otočeno na jednu stranu. A pokud se vysune kolmo dolů tak je otočeno na druhou stranu ;-)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Thomassonovo TK

#565 Nový příspěvek od Thomasson »

V tom případě se ale pluh neotáčí o 180° ale o něco míň ... Což by ale nemělo vadit, protože traktor jede nakolněnej jedním kolem v brázdě a pluh by měl být svisle ... :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomassonovo TK

#566 Nový příspěvek od Ondras83 »



hmotnost a rychlost otoceni prekona ten mrtvy uhel pistnice...ve spravnou chvili musis prehodit packu rozvadece, aby pist nezasouval, ale vysouval...tohle se da asi resit nejakym ventilem, ale nevim kterym

jinak to co je na videu je cely domaci vyroba, radlice, slupice, krojidla a drzaky krojidel jsou z PON 25 (pluh vyrabel tata)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Thomassonovo TK

#567 Nový příspěvek od Thomasson »

Takže je to o setrvačnosti, která ten mrtvý úhel překoná a pístnici vychýlí na druhou stranu.
Ale to řešení u APO je taky dobrý, ono se to opravdu nemusí otáčet o celých 180°...
Každopádně díky všem za inspiraci :friends:

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Thomassonovo TK

#568 Nový příspěvek od PULDrapalik »

řek bych že APO se otáčí o 180 a mrtvý úhel se nejvíce projevuje při otáčení na levou stranu že se někdy nedotočí do západky

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Thomassonovo TK

#569 Nový příspěvek od Tom »

PULDrapalik píše:řek bych že APO se otáčí o 180 a mrtvý úhel se nejvíce projevuje při otáčení na levou stranu že se někdy nedotočí do západky
Jo, občas nezacvakne, ale celkově "setrvačnost" pluhu při obracení ten problém eliminuje na minimum.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomassonovo TK

#570 Nový příspěvek od Ondras83 »

u toho naseho, kdyz se blbe odhadne "prehoupnuti" tak se bud pluh vrati zpatky nebo zustane "na plocho" a musis ho rucne pretocit a pak az pistnici...ale 3x otocit a uz to mas v ruce :)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“