Moj pomocnik

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Moj pomocnik

#91 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak to víme všichni,že se to výrobce snaží ošulit materiálem,aby traktor postavili za 200 litrů a prodali za 500. Všechno se šulí,a přijde mi čím novější,tím víc na houby. A to nemyslím jenom traktory,ale auta a prostě všechno,už to není ta stará poctivá práce. Stane se,že se něco rozbije,ale stávat by se to nemělo. A u těch nových věci to vypadá,jak kdyby s tím počítali,že se to rozbije a pak dudaj lidi o peníze za servis. Traktor prodaj jednou,ale na servis člověk bude jezdit pořád,zaručený koruny

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Moj pomocnik

#92 Nový příspěvek od bawor »

To co píšeš platí hlavně pro výrobce aut. Vtomto případě bych počkal na vyjádření majitele na kolik ho oprava vyšla a jaký byl přístup.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moj pomocnik

#93 Nový příspěvek od Tom »

Samozřejmě, z ekonomického hlediska, oni musí mít větší marži než má nějaký velký výrobce... Menší objem výroby, ale režijní náklady jsou v přepočtu na vyrobený stroj větší... to samé vývoj... peníze tečou a nikdo to nevidí...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Moj pomocnik

#94 Nový příspěvek od DYK »

No já s Tomem souhlasím taky a taky jen v tom, že problémy mají všichni. O výrobě špičkového traktoru bych vůbec nepsal, protože o jeho výrobu nikdo z výrobců nestojí. Konečně Valtra je brána jako etalon traktoru a taky hovno. Jenže pak je tu další aspekt, někdo si koupí ten činský traktor za třetinu ceny "značky" jde s ním dělat a problémy má stejné, jako ten s dvakrát tak drahým strojem. Kůrovec s Číňanem tahal v lese a co vím, nestalo se, že by mu odešel agregát kvůli metalurgii, jen kosmeťák. Upadenej plast, který byl špatně přidělanej a podobný voloviny. Fakt si nemyslím, že čína dělá traktory ze šufánků. A průměrný republikový plat? Dyť je to k smíchu, kdo ho má!!! Ta suma slouží k těmto a podobným nepatřičným srovnáním.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Michal73
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 27, 2012 2:53 pm
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Moj pomocnik

#95 Nový příspěvek od Michal73 »

Chlapci ( Tom a Dyk) súhlasím s Vami. Je to všetko o kompromisoch v porovnaní cena a kvalita. Každý chceme za málo peňazí veľa muziky. Áno starik bolo potrebné vždy opravovať, no keď si ho urobil dobre tak sa Ti odvdacil dobrou a kvalitnou prácou. No na strane druhej poviem staré TK je nezmar traktor. Spomínam na neho z obdivom čo sa s ním všetko dokázalo.
Nová mašina je nová mašina. Vždy je predpoklad že bude lepšia než stará. Že vydrží nejaký piatok a že nebude potrebovať lekára nieto ešte nemocnicu min 8 rokov. Žiaľ u mňa po 332 Mth išla rovno do nemocnice.
No žiaľ pravda je že výrobca nevie aké kvalitné subdodavky dielov dostane od dodávateľov. Dobre vieme ako to ide u nás v strojárstve... Hroza.
Pevne verím že už najbližšie 10 roky nebudeme poznať lekára, no len pri servisných prehliadkach.
Oprava bola prevedená na počkanie. Žiaľ neviem ešte čo tomu bolo. Keď budem mať nejaké informácie tak to poviem.
Naposledy upravil(a) Michal73 dne ned kvě 03, 2015 3:15 am, celkem upraveno 1 x.

Michal73
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 27, 2012 2:53 pm
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Moj pomocnik

#96 Nový příspěvek od Michal73 »

Túto zimu som nestihol no najbližšiu prevediem úpravu palubnej dosky, okrem iného

Michal73
Příspěvky: 99
Registrován: úte bře 27, 2012 2:53 pm
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: Moj pomocnik

#97 Nový příspěvek od Michal73 »

Mám čiastočnú odpoveď na moju poruchu. Po rozobrati prevodovky, zistené vylomene 4 zuby na dvoch kolesách... Kolesá idú na skúšky, prečo sa to stalo...

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: Moj pomocnik

#98 Nový příspěvek od bawor »

Jaká to byla převodovka synchronizovaná nebo starý model

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Moj pomocnik

#99 Nový příspěvek od Antony30011 »

Myslím že starý model, na 99%

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Moj pomocnik

#100 Nový příspěvek od Tom »

Jestli to byl starý model, tak si troufnu říct, že na tom mělo velký podíl špatné řazení. Oproti TK toto řazení chtělo fakt cit a cvik, rozhodně tam ty rychlosti nepadaly jedna za druhou jako u TK nebo jako u nové synchronizované převodovky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Moj pomocnik

#101 Nový příspěvek od DYK »

Já samozřejmě nevím důvod debatované závady, ale já jsem přišel na TV bez třech zubů o všechny na satelitech v diferáku. A důvod? PŘEKALENÉ!! Jen díky blízkosti továrny TOS mám kola nová. Teda už to bude nějakech 15 let. Taky jsem zjistil, že se dají koupit, ale to už bylo po akci.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Moj pomocnik

#102 Nový příspěvek od Antony30011 »

Troufnu si říct, že ve 300 mth sou vylámaný kola v převodovce celkem průser

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Moj pomocnik

#103 Nový příspěvek od DYK »

Jasně, ale snad o to víc to ukazuje na matroš a jeho zpracování.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Moj pomocnik

#104 Nový příspěvek od Antony30011 »

To byla reakce na Toma, o pár sekund si mě předběhl :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Moj pomocnik

#105 Nový příspěvek od DYK »

Už ani nepípnu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“