WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3361 Nový příspěvek od Milhauss »

Jedině asi rozšířit konce,nebo jiné šavle,nebo nějakou přechodku

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3362 Nový příspěvek od deniels »

zkusil bych sehnat šavle z yukona nebo z mt8-050
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3363 Nový příspěvek od Votas »

No mám novýho pomocníka a chybí mi tam těch 10cm abych to tam přesně dostal viz foto.

Napadly mě tři řešení:

1. To rozšíření
2. Vyrobit delší čepy s nasazováním zevnitř ven a na vnějšek dát podložku a závlačku
3. Asi prozatimně to na fotce s tím, že tam vyvrtám 4 díry a dám tam zas závlačkyven a i směrem dovnitř.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3364 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak navař,nebo přes závlačku nandej čepy a zapojuj to zevnitř,to by nemělo vadit

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3365 Nový příspěvek od Votas »

Jo to mi přjde jako nejjednoduší a a nejlevnější řešení taky, teda pokud někdo nemá jednoduchej fígl na to rozšíření.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3366 Nový příspěvek od Milhauss »

Nic jednoduššího asi nikdo nevymyslí. Dělají i tak originál stroje,čep zvenku pro velké traktory,čep zevnitř pro malé

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3367 Nový příspěvek od fidlaz »

pokud máš možnost tak si vyrob takoví čepy a máš po starostech
Obrázek

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3368 Nový příspěvek od Antony30011 »

Přesně tohle jsem ti chtěl poradit 8) ale osobně mám taky pár čepů nabodaných, kvůli hákům (nevlezly se do mezery). Jak říkáš Miloš, třeba polské stroje mají 28 mm z venku a 22 mm zevnitř a normálně to funguje. Není třeba ani podložek, stačí třeba 8-10 mm závlačka.

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3369 Nový příspěvek od Votas »

Jo mám tak i štěpkovač, teda vlastně zvenku kat 1 a zevnitř kat 2, tak proč by to nefungovalo i na tomto, dám to zvenku na matice a bude. Jen zkuším pořešit se strojařem nějakej tvrdší materiál, když to je na naviják..


Antony, jak jsem š spokojenej s pozinkem na ANS, teda jestli ji ještě máš? Ta origo barva od Šálka je hrozná kvalita, je to jak od Číňanů..Snad to stříkaj na neodmaštěnej povrch nebo vím já..

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3370 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mám, už jsem ji kolikrát chtěl prodat, aji jsem to zkušel, ale každý by za ni dal nula prd. Jinak pozink je 8) vozík na ní kamení, dřevl, odvozila x kubíků hlíny z kanalizace a nikde nic nerezne, všecko drží 8) přes ro parkuje venku, ted je v boudě.

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3371 Nový příspěvek od Trdlo »

nebo tam navař třeti oko

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3372 Nový příspěvek od Votas »

Tak dávám fotku nového pomocníka, je to Igland 3201 s pásovou brzdou, mám tam sedmdesát metrů lana. Uchycení udělám dle fotky od Fidlaze dovnitř a celý čep zajistím z venku maticí. Váha je taky naprosto v poho, tahal jsem s tím a vyvážel kubíkovej smrk. Tak díky všem, kdo mi dávali rady při výběru.

Obrázek

Díky všem za rady.

To Antonny: no právě zvažuju, jestli tu moji ANS 1500, nenechám dát taky do pozinku, když vidím jak jde ta barva do...
Viděl jsem, že Vinea 30Hp Comfort tam dával balony, topak vypadá ještě líp, nevím, kolik zvládne ta náprava, ale limitující jsou tam ty gumy.


Vojta

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3373 Nový příspěvek od GeorG9 »

Taky se mi loupe barva na vleku. Ale tak za pár let to fest obrousím a stříknu to na novo, pistolku na to mám, a bude to levný a taky dobře vypadat. Když sem viděl z blízka ten pozink co tam dává šálek, to je šílený hnus, tam je víc barvy než zinku :tyty: je to celý poďobaný a zastříkaný barvou ve spreji, asi šetří a nechává to někde levně zinkovat, je to flekatý jako prase :pistol: Možná to sem někdo hodí zblízka nafocený.
Nedovedu si představit celej vlek rozebrat, a dokonale obrousit, spiš opískovat a navrtat odtokový díry, cena by byla vysoká, a navíc si myslím že by to ani nešlo, musel bys udělat odtoky ve všech jeklech, všechny je propojit, a je to zavařený že ... Levnější bude ho prodat a koupit už hotovej :-/

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3374 Nový příspěvek od Votas »

Tak jsem dnes vyrazil s Wineou a rok novým Inzecem podruhé posíct trávu, během mžiku bylo však po sečení... Sekačka vyskočila z rychlozávěsu DRZ-103 a jeden buben se v pikovteřině zastavil o železný spodek rychlozávěsu, rána jak prase a bylo po sečení. Ohnutej horní talíř viz foto, oddělal sem zničenej nůž, zkusil roztočit a sekačka vibruje tak, že se musí hned vypnout. Ten buben je navíc asi v celé své ose taky ohlej oproti celému rámu asi jak na něj traktor tlačil směrem dopředu.

Minulý rok mi sekačka vyskočila poprvé, to sem ale v mžiku zastavil (jezdím na jedničku), myslel sem si, že to byla nějaká hrozná náhoda, ale teď už vím, že nebyla. To uchycení sekačky přes ten rychlozávěs ( teda alespoň u mého kusu) je neskutečnej aušus. Ač se to zprvu zajistí, tak ta pojistka vůbec nefunguje na 100%

Tak až Vás napadne to taky koupit dejte si na to bacha. Teď mám neposečenou zahradu a možná 38 000Kč v hajzlu. Posekl jsem s tím celkem ani né půl hektaru, docela drahé sečení...

Ať žije rychlozávěs... kdyby to bylo normálně na čepy nic by se nestalo.

Jestli s tím máte někdo podobnou zkušenost, dejte vědět.

Pár fotek

Vojta

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3375 Nový příspěvek od deniels »

Na takové věci se má používat rychlozavěs z wisconsinu. Ten nemá ten pojebaný háček, ale zajištění jako DRZ-203.

Poprvé jak se mi tak odpojila radlice, tak jsem tam hned dával šroub..

Obrázek
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“