WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5468
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3646 Nový příspěvek od thovt »

Tah vytváří motor a obvod tažných kol https://www.nzm.cz/file/0f0bb264ca69f73 ... elsior.JPG

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3647 Nový příspěvek od jenicek »

To sice ano, ale velice důležitou roli tam hraje i hmotnost. Silnější motor je dobrej do poháněnýho nářadí, jinak co se týče tažení přívěsů, tak pro Cabrio, který váží cca 1 tunu je ten motor naprosto dostačující. Já mám 36HP a v tahu tenhle výkon ani náhodou nepřenesu na kola. Pomůže tomu závaží, jenže pak se zase topim v bahně a dělám koleje. Přesně jak je napsáno výše, je to taková těžší čtyřkolka s hydraulikou a vývodem.

Jafero
Příspěvky: 20
Registrován: sob kvě 15, 2021 9:28 pm
Bydliště: Poprad

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3648 Nový příspěvek od Jafero »

Nazdár, chcel by som sa opýtať či už z vás má niekto reálnu skúsenosť s traktorom mt8 132.26, je tam nejaký iný rozdiel s predchádzajúcim modelom okrem motora? Viem ze tam je 3 valec vodou chladený kohler. Ma to už nejako reálne vyriešeni nezávislý vývod alebo stále bez?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5468
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3649 Nový příspěvek od thovt »

Je verze dvoukardanová nebo jednokardanová verze.

Orešanec2
Příspěvky: 107
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3650 Nový příspěvek od Orešanec2 »

oznacenie traktorov MT8 132.26 hovori o klasickej prevodovej koncepcii ako malo MT8-132.2, alebo TK 14. Presne ako pise thovt a s velkou pravdepodobnostou ma teda iba jeden prepojovaci kardan a nezavisle otacky 1000 dokaze ponuknut iba s odpojenou zadnou napravou. Pri vyuziti pohonu oboch naprav je mozna iba pojazdova zavislost. V pripade ze si tu das dorobit odpojovac prednej napravy mozes to pouzit ako stacionarny stroj. Pri odpojeni oboch naprav mozes na kardan dostat 4 reverzovatelne stupne cez pojazdovu prevodovku (da sa pouzit napr. na kuzelovu stiepacku).
Dvojity kardan pouziva Winea a Cabrio a tie maju staly pohon 4 kolies a na kardane je mozne volit od pojazdu nezavisle otacky kardanu 540/1000. Pri tejto koncepcii sa pre kardan neda pouzit pojazdova zavislost a pri stacionare sa daju vyuzit iba otacky 540/1000 len jednym smerom bez moznosti reverzu.

Lukazs
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 04, 2022 6:02 pm
Bydliště: Ždiar

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3651 Nový příspěvek od Lukazs »

Jasné chápem, ale ako som tak pozeral na tie ceny tak mt8 je skoro zrovanatelne s nejakou wineou alebo cabriom a to nehovorím o konkurenčných značkách napr. solis, a osobne si myslím že to kúpi iba blázon. Šalek to raz vysvetľoval že on tie ceny nemá vysoké kvôli tomu že chce vysokí profit ale keďže si robí v podstate všetky diely sám tak sa dostane na takúto cenu. A podľa môjho názoru si to bežní človek nedovolí kúpiť.

Orešanec2
Příspěvky: 107
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3652 Nový příspěvek od Orešanec2 »

Neviem co presne riesis. Kazdy sa snazi predat tak, aby bol spokojny a kazdy by mal kupovat tiez tak, aby bol spokojny. Ak ti nevyhovuje stroj od Salka skus nieco ine.

Palo87
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2023 7:46 pm
Bydliště: Čadca

Re: WINEA,CABRIO - dotaz stabilita

#3653 Nový příspěvek od Palo87 »

Ahojte,

rád by som sa s vami poradil. Máme Vineu Šálek 36hp asi z r. 2009 myslím. Otec si vlani kúpil na dochodok, ojazdenú cca 930mth. Hydraulika, kardan, záves vpredu vzadu. Vcelku slušný stav, až na "vyťahanú" spojku a nějaký ten zásah do elektriky ale to sa porieši. Skúšam čo zvládne u nás v kopčekoch, Beskydách (okres Čadca).
Samozrejme postupne som zistil, že má určité rezervy, hlavne v stabilite kedže je to kĺbák, a to otcovi nie úplne došlo, resp. si hovoril, že ked by sa nehodila na náš kraj, tak ju predá. Prehodil som teda kolesa naopak ako mi radil p.Šálek, teda z povodnych asi 110 cm šírky na vonkajšej hrane pneumatik na skoro až 125-130cm myslím. je to výrazne lepsie ale stále to nie je ono. Naposledy som v prepravnom boxe od Deleks viezol drevo, odhadujem tak 200kg + plus vlastná váha boxu cca do 150 kg, a v miernom kopci a svahu ma to bralo na zadné a tiež do strany na prevrátenie. Len tak tak som to ustál... :typek: . Avšak neskúšal som ešte zatial nič z toho co by sme v budúcnosti potrebovali a chceli ... teda rotavátor, mulčovač, prednú bubnovu kosacku, možno naviják atd. ..proste "náradie" na ten náš kraj a bežné práce na lazoch. Po mojom obšírnom úvode, ten dotaz, máte skúsenost, porieši sa ta nie úplne naj stabilita širšími pneu (napr. 10x75x15,3, videl som že to tu už nekto riešil), príp tiež závažím do nich, predným závažím na záves atd. ? Alebo sú tieto úpravy skoro zbytočné a treba proste na tie naše kopce kúpiť Cabrio a neštvať sa vylepšovaním Vinei ?
Snaď som sa vyjadril zrozumitelne :).

príp. dovtedy kým by sa našlo vhodné Cabrio, alebo pokial by Vinea bola ok, neviete o niekom kto má na predaj tie závažia do kolies na rozmer 7,50x16 (mimo originál u Šálka), príp. tie širšie pneu aj s diskami ?

Ďakujem vopred za prípadné rady a podnety!

čaute

traktoristaPB
Příspěvky: 304
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3654 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Ja mam Cabrio 36Hp pneumatiky 10x75x15,3 a závažia áno pomôže to ale s boxom par driev aj ja som bol na zadných dôležitá je brzdená vlečka a chodiť ako človek do lesa a nie ako frajer koľko navalím na vlečku aby všetci videli :smich: Treba sa z lesa vrátiť domov živý a zdravý.Treba poznať limity stroja a ich neprekračovať.Ja mam Bobra a to je 200kg a za tým vlečka chodím opatrne ale už som mal kolesa vo vzduchu nie raz.
Ak chceš nakladať ako na VS3 sku tak to predaj ušetríš si život aj zdravie je to ľahký stroj Vinea je pri naklone a zalomení viac nachylná na preklopenie.
Motor ma dobru spotrebu treba chodiť ako sa ma a v pohode to je ja som tiež od Čadce!
Bez brzdenej vlečky čo chceš sa zabiť s takým ľahkým traktorom stačí mokra tráva a aj keď to ma perfektne brzdy po 10r n STK vždy super tak sa zabiješ dostaneš šmyk vlečka ťa potlači zalomí traktor s vlekom a si na boku už ma neraz tlačilo.
Najslabší článok na tom traktore je medzi sedačkou a pedálmi myslím si .

Ja lozím do svahu ktorý si vopred pozriem zhodnotím a skúsenosti !
Bočne naklony su veľmi nebezpečne tým sa max vyhýbam!
Ale priamo do kopca vyjde dosť na kolmicu ale zas terén normálny nesmie ťa šmyknúť do bočného náklonu.
AK chceš v lese frajeriť tak tam nelez :tyty: na normálnu prácu z hlavou a rozumom skvelý pomocník a dobrý stroj na doma.
Radšej idem do lesa n 2-3krát zoberiem menej ako mam ležať dolamaný v nemocnici Ono spotrebu to ma dobru na to sa vyhovárať nedá !
Rozmyšlal som kedysi ešte vodu do pneumatík to by dosť pomohlo ale chodím radšej z rozumom a nikdy nemám problém mám už skúsenosti za 10r ale to neznamená že sa v lese niečo nemôže stať pretože tam sa zaváhanie a frajerina precenenie končia veľmi zle v čiernych kronikách !
Brzdená vlečka nevyhnutnosť na našich kopcoch aj pri normálnom náklade bez nej je to hra z osudom (vyložene ruská ruleta ) :pistol:


traktoristaPB
Příspěvky: 304
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3655 Nový příspěvek od traktoristaPB »


Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3656 Nový příspěvek od -Lycan- »

Nazdar ja konkretne vineu nemam iba tu vo flaške :vysmech: ale mam tk a to je tiež klbak tak o tej stabilite atd : klbak do lesa super len treba mat rozum velke tazne stroje LKT timberjack skider atd všetko klbaky tie sa ,,vimiesia ,, zo všetkeho a tak lahko sa nezakopu -samozrejme aj to sa dá - ale hlavne ked tahaju drevo a natiahnu si ho na zadny stit aby dotažili zadok tak zatačat s prednou napravou je len sen klbak sa zalomi a tim padom masa prejde na dotaženie predku a tim zatoči ..limit v klbaku je jak piše kolega vižšie medzi sedankou a volantom tam vše stoji ale i padá.. čo do širky a stabilite .. jazdit vyhradne kolmo ked sa svah zvazuje dvomi smermi treba ist v užlabe jak chceš ist po naklone tak si kamikadze začne ta tahat a pak stači mali špaliček a leziš na boku ( viem to presne tk som otočil kolami hore ked som nemal duplaki)ale to je jedno či klbak či klasika stabilita je dobra i v boku ale len do určiteho uhla ak sa uz musiš otačat v bočine tak vždi nosom a zadkom smerom do kopca ..je to malinko stabilnejšie bo tlačiš masu do kopca ak zatočis opačne nosom a zadkom z kopca ma to tendenciu spraviť Ačko klb sa dvihne visoko a opreš nos o zem teda pokal nespraviš kotrmelec ( bohužiaľ taky vlasna skusenosť ) po tychto skusenostiach som kola otočil tak jak maju byt a dokupil podložky a založil dvojmontaž a tk bolo širšie jak vižšie tutiš som 124 vysoky a 136 široky a teraz to je ina basen vo svahu sa to neprekaca skor sa to zošmykne .dvojmontaž preto bo traktor je univerzalni dom zahrada les a ak bych dal široke pneu ziskam stabilitu ale stratim vrtkost , tažnu silu ..s dvojmontažou som tahal menej ako bez -vaha sa delila na vecsiu plochu a tak sa menej prenieslo do zaberu vyriešilo to 30 kg do každeho kola a taham v pohode mam vlek ANS151 stareho typu po upravach vaha prazneho 380 kg ak naložim 1,5m suroveho buka má čo niest kopce jak fras s 2montazou kolmo dolu na 1 bez dotiku na brzdu a nevravim že bez brzdenej vlečki to nejde ide ale neodvezies tolko cca 2/3 z toho čo na brzdenej .. trava stači nachcat pod kola a ide šmykom tak ked sa da vyberam hlinu vyjazdenu kolaj atd maly klbak v pohode stroj moje tk -Fialku bych nemenil to čo spravi ona v lese to je :pohar: vše s mierou u mna vaha tk po plnom dotaženi s dvojmontažou 1125kg pokial naložim na vlek do tejto vahy včetne vleku tak takpovediac brzdu nepoznam ale už ked tam je kolo 1200nakladu plus 380 vlek už ta brzda ratuje hodne da sa to aj bez ale je to ta spominana ruska ruleta bohužial veškere skusenosti ziskane na vlasnej koži i kosti zaklad je v klude a s rozumom ak maš možnost zožen dvojmontaž a do lesa zakladaj a maš istotu že si stabilnejši ak je možnost zožen zavažia a namontuj do kolies tolko kolko vojde tutiž čim večšia vaha čo najnižšie k zemi tym lepšia trakcia ale i stabilita ( ja mam zavažia i zvnutra v disku i zvonka a pak ešte plus 20 v dvojmontaži )vše som ziskal vlasnou skusenostou jazdil som v lese LKT , UKT majorami crystalmi domarobenimi dokonca na fiate na pasaku to je stroj do lesa jak stvoreni teda v ramci bezpečia takže myslím že do lesa budes spokojny treba sa zo strojom zoznamit nemachrovat ale byt pokorny a použivat hlavu radej pomalinky na istotu a na dva krat jak raz a pak 2 kubiky hliny na plucach prajem pevnu ruku kludnu hlavu a kopec pozitivnych zažitkov 8) ja ked som prvi krat vozil drevo z kopcov naložil som 3/4 vleku zbehol dolu pod kopec tam vysipal bral som tenšie pak nazad do lesa naložil 1/2 hrubaskov zbehol dolu na tie som navalil tu predoslu furu :vysmech: a po rovinke a asfalte som išiel s furou ako sa patri :rally: mal som dva kopce a pak cca rovinka okolo kilometra tak radej som to v polke otočil dvakrat
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Palo87
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2023 7:46 pm
Bydliště: Čadca

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3657 Nový příspěvek od Palo87 »

Ďakujem chalani za rady, podnety, skúsenosti 8)
Neviete náhodou o niekom, kto by predával disky aj s tými širšími pneu 10x75x15,3 na wineu ?
prípadně závažie do týchto diskov?
vdaka.

traktoristaPB
Příspěvky: 304
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3658 Nový příspěvek od traktoristaPB »

https://agroservispv.cz/cs/malotraktory/
Ja mam odtiaľto je to vyrobca

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3659 Nový příspěvek od jenicek »

To asi nechtěl slyšet :D a až uvidí cenu :pistol:

Palo87
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2023 7:46 pm
Bydliště: Čadca

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3660 Nový příspěvek od Palo87 »

Ano, dakujem Ti. O tej moznosti originalov od Salka viem. Skusal som, ci sa niekto tuna nezbavuje a predal by :co?:

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“