WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3556 Nový příspěvek od jenicek »

Není defekt jako defekt :jazyk:
Pokud to máš pouze píchlý a né škubu a půjde tam dát špunt, tak cena v normálním pneuservise do 500Kč. Pokud to půjde udělat bez sundání gumy z rávku, tak i míň.
Jinak je to podle Tvýho nulovýho popisu věštění z křišťálový koule.

Pavel Možnar
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 04, 2021 1:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3557 Nový příspěvek od Pavel Možnar »

Chlapi řešil někdo si udělat kabinu? Plánuji to už delší dobu, ale ještě bych potřeboval vyšpekulovat pár detailů. Proto se ptám jestli s tím má někdo zkušenosti. Díky.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3558 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já to řešil, ale znova bych to nedělal :-/

Pavel Možnar
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 04, 2021 1:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3559 Nový příspěvek od Pavel Možnar »

Jakto? Co bylo za problém? A mohl bych poprosit foto pro inspiraci?

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3560 Nový příspěvek od kucmar »

Kabina není problém. Chce to jenom hodně trpělivosti a taky času. Finančně to zas tak náročné není. Cenově matroš + bezpečnostní sklo, kliky, zámky +- 4-5 tisíc
Tu máš inspiraci- kabina číslo 1
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 3&start=60
Kabina číslo 2
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 4&start=30
Třetí už nedělám :D ;-)

J.Z.
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 22, 2020 10:51 am
Bydliště: Plzeň

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3561 Nový příspěvek od J.Z. »

Dobrý den, pánové. Nemáte někdo zkušenosti s motorem HATZ 3H50T, který se nyní volitelně a od příštího roku povinně bude montovat do Šálkovo malotraktorů? Dlouho koukám na Wineu (nyní mám MT8 132.2) a nevím jestli letos nepřišel pravý čas na výměnu stroje - dokud se dá ještě koupit s motory podle emisní normy Stage IIIA.

Letos bych to měl finančně celkem na hraně, ale jestli kvůli motorům budou od příštího roku traktory zase dražší na pořízení i provoz, složitější na údržbu, asi se budu muset rozhoupat už letos.

J.Z.
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 22, 2020 10:51 am
Bydliště: Plzeň

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3562 Nový příspěvek od J.Z. »

A mám ještě jeden dotaz. Pán, kterému jsem nedávno prodával TZ-4K-14, mi tvrdil, že Šálek podepsal velký kontrakt na hodně traktorů do Číny - a teď do ČR v podstatě nestíhá vyrábět. Co je na tom pravdy? Nekupoval jste v poslední době někdo u Šálka nový traktor?

J.Z.
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 22, 2020 10:51 am
Bydliště: Plzeň

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3563 Nový příspěvek od J.Z. »

J.Z. píše: pát dub 09, 2021 10:23 am A mám ještě jeden dotaz. Pán, kterému jsem nedávno prodával TZ-4K-14, mi tvrdil, že Šálek podepsal velký kontrakt na hodně traktorů do Číny - a teď do ČR v podstatě nestíhá vyrábět. Co je na tom pravdy? Nekupoval jste v poslední době někdo u Šálka nový traktor?
Nedalo mi to a zeptal jsem se přímo u Šálka - a je to blábol. Práce mají prý nad hlavu, ale dodací lhůty nových traktorů mají teď kolem 2 až 2,5 měsíce od objednávky.

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3564 Nový příspěvek od deniels »

Já kupoval cca 14 dní zpátky od šálka wineu 26htd excellent. Jedná se přesně o wineu co je na videu. https://www.youtube.com/watch?v=E_C_HYn ... 0%C3%A1lek

měl jsem před tím vineu 36hp comfort. Zatím mam najeto 15 mth. Jako je už tam turbo, řídící jednotka atd. Zatím hodnotím traktor kladně a motor taky. Sice mam v plánu si nechat upravit řídící jednotku, ale to se ještě uvidí.

Co by mělo být na tom motoru složitější na udržbu, nebo dražšího? Výrobce HATZ udává vyměnu oleje po 500MTH , Pan Šálek ma nastaveny interval na 250mth nebo co 2 roky.
Když jsem volil novou wineu, tak jsem se rozhodoval mezi 47hp a tou 26htd. Nakonec vyhrála 26htd, cena +- stejná a hlavně 3 valec a kratší předek. Když už nový traktor, tak v plné výbavě co na to jde dát. člověk pak toho lituje že si to nevzal.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3565 Nový příspěvek od polemnepolem »

Docela by mě taky zajimalo jak si vedou ty nové motory.I výkonově,na zivotelce v 2019 říkal p.Horák že je ta 26 srovnatelná s 42kohlerem.

Jelikož pořád houpu že přikoupim menši traktor a letošní rok je přelomový,většina výrobců již přešla na stage v,tak šálek by šel ješte letos koupit s motory předchozí generace?
Zetor 6245

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3566 Nový příspěvek od deniels »

No co vím, tak něco jde ještě koupi, ale musí mít motor skladem, kdyby ho pry objednal ted, tak ho nepřihlásí, Co jsem tam byl v lednu, tak mi říkal, že ma ještě cca 6 motoru kohler 42hp. Ale kdo ví, kolik jich ma ted.


Ja bych ocenil, kdyby ta 26htd byla třeba 36htd, ale je to o zvyku.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3567 Nový příspěvek od polemnepolem »

Aha,chápu asi prostě do vyprodání zásob.
Asi nezbyde nic jiného než se tam za včasu rozjet.

No a řekni,měl si na výběr při volbě motorů do winei nebo jsi měl jasno že vezmeš Hatz?
Jaký jsou dojmy?Vzláště když máš srovnání ?
Docela by mě zajímalo i jak si vede ten silnější turbomotor...

Pokrok asi nelze zastavit , i když ten je v téhle sféře strojů asi trochu diskutabilní.
Bohužel když ze své pozice vidím neustávající pramen problému v současné technice spojený s ekokurvítky kdy i autorizáky tápou , jsou to bohužel další potencionální náklady spojené s provozem stroje.
Zetor 6245

J.Z.
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 22, 2020 10:51 am
Bydliště: Plzeň

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3568 Nový příspěvek od J.Z. »

Kratší předek se určitě hodí, ale za mě je lepší co nejjednodušší motor bez turba. Ty klady a zápory se mi perou.
Tak se rozmýšlím - vyřešit to co nejdřív s trochu levnějším, větším a jednodušším motorem 47HP (a nechat si jen minimální rezervu na účtě), nebo to nechat o pár měsíců později v klidu s 26HTD.
Hlavně porovnání 47HP/26HTD by mě zajímalo, jestli není ta 26HTD na excellenta málo.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3569 Nový příspěvek od polemnepolem »

Přesně,to srovnáni by nebylo od věci .
Výkon jr třeba do mulčovače,sekaček,rotavátoru.Jinak bohatě dostačovalo i těch pár koniků co měla Slavie 2S9...
Zetor 6245

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3570 Nový příspěvek od deniels »

Do rotavatoru AKR-140 a mulčovače MUL-1500 ho určitě vemu a pak mužu říct co a jak, ale mulčovat ted není co :D
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“