WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3331 Nový příspěvek od GeorG9 »

No vidím že se trošku rozjela diskuse, tak zase něčím přispěju.
Pro majitele traktorů od Šálka s motory Lombardiny bych měl jeden vylepšovák. Jedná se o předělání palivového filtru.
Origo je vnitřní, a ten má samé nevýhody.
1.Aby jste jej vyměnili, je nutné odšroubovat 4 šrouby a odsekat přilepené víko.
2.Pokud si nechcete máčet ruce v naftě, tak je nutné vypustit nádrž.
3.A to hlavní, fitr je otočený dnem nahoru, takže po odšroubování vám vytečou nečistoty zpátky do nádrže!
Takže jsem přivařil pásovinu k spojkovému držáku a přišrouboval fitr z vnější strany. Je co nejvíce vlevo, aby se případně ještě vešla větší baterie.
Filtr je stejný jako ten vnitřní, a ten hliníkový držák se dá koupit u šálka, je to originál co dodává výrobce k motorům, ale Šálek je oddělává, protože by zavazely přednímu závěsu a hadicím.
Stojí pár korun. K tomu hadička 25cm a je hotovo. Výměna teď trvá chvilku. Jediná trošku nevýhoda je, že je trošku výš než je dno nádrže, není tam místo, takže může trpět na zavzdušnění,
je vhodné mít pro jistotu aspoň 1/4 nádrže plnou. Po roce provozu se mi to ale nestalo.
Pořád je to ale lepší než u motorů Kohler, tam je filtr umístěn dobře přístupný, ale je hrozně vysoko, až v polovině! nádrže. Stačí nízká hladina, náklon a je zavzdušněno.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zdenekcb
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 24, 2018 6:03 am
Bydliště: Ceske budejovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3332 Nový příspěvek od Zdenekcb »

Diky jak nahraju osobní foto, jinak mam vegu excelent 42. Nechal sem si tam dat zhaveni do sani. Jste nekdo z okoli ceskych budejovice. :driver:

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3333 Nový příspěvek od creative »

Mam Vineu 30 HP , r.v. 2011. Dnes jsem vypustil olej z převodovek a nemůžu najít kontrolní šrouby. Vpředu jsem naléval z leva z boku, stojí to za hovno. Podle papírů tam má být 7,5L. No 5 L a hotovo. Vzadu jsem kontrolní šroub nenašel, tak jsem tam nalil dle papíru 5 L. Je to správně? Nemá to být obráceně? Portály žádné nalévací otvory nemají, tak jestli je to propojené ? Díky za info.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3334 Nový příspěvek od GeorG9 »

Portály jsou spojené s převodovkami. Ale kontrolní šrouby tam musí být, jako u Tk 8)
Já ho mám v zadu, ten žlutý ;-) Je to zároveň i nalejvací :vysmech:
Obrázek

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3335 Nový příspěvek od creative »

Píšu tam, že je to r.v. 2011. Vzadu mám jinou desku , nalévací mám pod sedadlem.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3336 Nový příspěvek od GeorG9 »

Takže máš zadní desku na 3 šrouby, to máš teda ůplně stejný jak na Tk. Tam je kontrolní šroubek na pravé straně dole, pár cm od spodu, je to malý šroubek, cca 6ka.
Obr.52
Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3337 Nový příspěvek od thovt »

Přidám jeden poznatek k TK kontrolní šroubek na pravé straně je moc nízko, hladina oleje nenamaže ložiska hřidele(PTO) musel jsem vyměnit všechna ložiska měli vůli 4,5mm.Udělal jsem nový kontrolní šroubek výše.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3338 Nový příspěvek od creative »

Ano, zadní deska je na třech šroubech, za světla na to kuknu. Díky moc.Návod na TK je pryč s traktorem.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3339 Nový příspěvek od creative »

thovt píše:Přidám jeden poznatek k TK kontrolní šroubek na pravé straně je moc nízko, hladina oleje nenamaže ložiska hřidele(PTO) musel jsem vyměnit všechna ložiska měli vůli 4,5mm.Udělal jsem nový kontrolní šroubek výše.
Tuto informaci jsem ještě neslyšel. Měl sem TK 20 let a nic sem nezaregistroval. Tak nevím, dnes jsem se díval a vytéká. Když přeliju trochu, snad to nevadí .Každopádně univerzální návod k Vinei, kde nesouhlasí otvory a množství je naprd.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3340 Nový příspěvek od thovt »

Zde jsem udělal výstřižek z manuálu
Obrázek

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3341 Nový příspěvek od creative »

Super informace, díky moc.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3342 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, tak konečně dávám fotky toho, co se mi "povedlo" :vztek: Pokud byste někdo věděl o nějakým šikovným svářeči, kterej se podobnejma špekama živí, tak budu rád za kontakt. Někdo se mi zmiňoval, že k nim jezdí chlapík a zavařuje převodovky a bloky. Tady je i poměrně dost místa na nějaký vyztužení. Naštěstí mám sekačku do čelní hydrauliky a naviják holt na zpracování polomu zapřáhnu za Z4011, takže čas mě zas tak nehoní.
https://photos.app.goo.gl/gj17iFnxJtKNXsgj8

Obrázek

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3343 Nový příspěvek od creative »

Jak se to přihodilo?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3344 Nový příspěvek od jenicek »

Vozil jsem šutr ve lžici v trojbodu a najednou koukám, co se to válí na zemi za kus ocelolitiny. Žádná prda nebyla, podle lomu to bylo už do 1/3 načatý a čekalo to na svou chvilku :-/
Co jsem na to koukal, tak kdyby tam dali na každou stranu o pár dkg víc materiálu, tak se tohle nemohlo stát, místa tam je hromada :vztek:

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3345 Nový příspěvek od GeorG9 »

Tohle už sem viděl :( No a řešení bylo výměna celého obalu, nic levnýho. Svařovat to bude dost pakárna :-/
Je to ocelolitina pokud vím.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“