WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3631 Nový příspěvek od creative »

Tak ještě naposled. Normálně mívá jakýkoliv výrobek návod. Tam je: máš tam takový objem oleje. Za takovou dobu ho vyměň. Tam je nalévací a tam je kontrolní otvor. Dej tam ten olej, této značky. Takže u tohoto to neexistuje ?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3632 Nový příspěvek od jenicek »

Tak jsem se dal na Cabriu do přetěsňování zadní pístnice trojbodu, vez jsem v bedně kamení a už za mnou při otáčení na cestě na jedničku nebyly kapky, ale souvislá čára. Mám tam něco jinýho než traktoristaPB.
Mám tam evidentně:
1x Tecnolan TTD 50-40-12,5
1x Gufero TTU 33 25 5,5
1x Gufero GHP 25 33 4/7
zbytek není popsanej, dovezu to do krámu a oni mě to doplněj co tam má patřit. Asi se v tom někdo i hrabal, tak si nechám poradit, co tam má opravdu bejt. Pak sem hodím soupisku.

traktoristaPB
Příspěvky: 301
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3633 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Zrejme tam maš iné piestnice ja mam vnútorný priemer 63mm už si nepamätám či to tak bolo orginál či som ho pýtal pri kúpe aby mi tam dali silnejšie piestnice z Excelenta hm je to predsa už len 10r. Čo si pamätám to je to že mam dlhšie zadne ramena na moju žiadosť kvôli navijaku tj. malo miesta na kardan aj tak to je veľmi na doraz.Aj hydraolicke čerpadlo mam silnejšie proste pri kupe sa to naskladalo na požiadanie. :)

Tomáš 1
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 06, 2022 8:57 am
Bydliště: Břeclav

Re: WINEA, COMFORT 30HP

#3634 Nový příspěvek od Tomáš 1 »

Dobrý den mám malotraktor WINEA COMFORT 30 HPa při zařazené 4 rychlosti má traktor nepřirozeně hvízdavý zvuk najeto 120mth,dělá od nového. "Podle servisu je to normální" Chci se zeptat majitelů tohoto typu jestli mají nebo měli ten samý problém anebo po vyšším nájezdu mth hvízdání ustalo. Děkuji.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3635 Nový příspěvek od thovt »

Tak si to porovnej u auta když zařadíš zpátečku pojedeš na ni rychleji než obvykle
Máš k traktoru katalog dílu podívej se na typ ozubení kol. Tvar ozubení určuje hlučnost.

Tomáš 1
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 06, 2022 8:57 am
Bydliště: Břeclav

Re: WINEA, COMFORT 30 HP

#3636 Nový příspěvek od Tomáš 1 »

??? Možná sis špatně přečetl můj dotaz,zkus to ještě jednou. Myslím že je to fórum o traktorech. Nevím co sem pleteš rychlou jízdu na zpátečku s autem. Prosím o odpověď ty kteří mají stejný typ traktoru

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3637 Nový příspěvek od thovt »

Až budeš vědět pochopíš, radu jsi dostal pouze nechápeš protože nevíš.

Tomáš 1
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 06, 2022 8:57 am
Bydliště: Břeclav

Re: WINEA, COMFORT 30 HP

#3638 Nový příspěvek od Tomáš 1 »

Co to je za radu srovnávat auto které couvá na plný plyn...s traktorem který jde vpřed na čtverku na kterou je konstruován. A že sem dostal radu kterou sem nepochopil? To máš úplnou pravdu,myslím že tu tvoji radu nepochopilo víc lidí.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3639 Nový příspěvek od jenicek »

Rovné vs. šikmé ozubení.

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3640 Nový příspěvek od Jeňór »

V převodovce majo kola rovný ozubení to je hlučný vždy. Já mám Yukona a rychlá 4 mě přehluší motor.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: WINEA, COMFORT 30 HP

#3641 Nový příspěvek od -Lycan- »

Tomáš 1 píše: stř črc 06, 2022 12:18 pm Co to je za radu srovnávat auto které couvá na plný plyn...s traktorem který jde vpřed na čtverku na kterou je konstruován. A že sem dostal radu kterou sem nepochopil? To máš úplnou pravdu,myslím že tu tvoji radu nepochopilo víc lidí.
Rada dobra len nepochopene kto vie pochopil hned je to skvele porovnanie, auto na spiatočku je totež čo traktor dopredu totiž typ zubov cca otačky prenos momentu a mnoho dalšieho ...
hučanie ba priam hvizdanie je u prevodov s rovnim ozubenim uplne normálne napr LKT na najvyžšom prevodovom stupni s plynom na podlahe neni počuť ani motor nieto vlasneho slova bo hluk prevodov ani nie tak v prevodovke ale v portaloch a koncových prevodoch prereve snad všetko naokolo dovod rovne zuby prakticky naraz hrany steny zuba o hranu stenu druheho zuba je to toiste akobys trieskal dvoma kuskami železa oseba tak aby sa dotýkali len šmykom a v riadnej frekvencii
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Dubák
Příspěvky: 8
Registrován: ned bře 28, 2021 6:15 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3642 Nový příspěvek od Dubák »

Zdravím všechny nadšence do traktorů. Nějakou dobu už z tohoto fóra čerpám moudra a tak přihodím svojí zkušenost. Jsem vlastníkem Zetoru 3011 a nově Cabria 26 LD.
To nahradilo prodané TK 14. Zvažoval jsem mezi Cabriem a Solisem. Nakonec vyhrálo Cabrio bo se mi zdálo tak nějak festovnější a má stejný závěs jako TK.
Jo, taky vymýšlím co na ty traktory pověsit aby ta práce líp "vodsejpala" a nebolely záda.
Pár foto.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3643 Nový příspěvek od -Lycan- »

Ešte by to chcelo kalačku nech nenakladaš take kusy alebo ešte lepšie daku ruku a už ti bude jedno ake velke poleno budeš mať jaa tiež tak skušam kadečo bo starnem a zdravie de do haja a z toho haja zas nazad stem drevo na vymenu :D a siil ubuda a črepov a zlepšovakov pribuda :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Lukazs
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 04, 2022 6:02 pm
Bydliště: Ždiar

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3644 Nový příspěvek od Lukazs »

Nazdár, tak ty prajem veľa mth bez porúch, chcel by som sa hneď opýtať ako si spokojný s tým výkonom keďže je to vlastne najslabší aký sa kedy dával do týchto traktorov. Osobne by som asi tiež volil šálka oproti solisu keďže tam to vyrába Kórea a salek ma predsa len lepšiu povesť, ale volil by som asi motor 26 htd aj ked je to uz elektornický riadený motor ale vraj je robustný a vydrží dlho a cena viac menej rovnaká. A k tomu solisu tam je oproti salkovy cena približne tá istá aj ked je to v Česku najpredávanejší malotraktor.

Dubák
Příspěvky: 8
Registrován: ned bře 28, 2021 6:15 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3645 Nový příspěvek od Dubák »

Je pravda že to není zrovna nejvýkonější. Ale myslím že vzhledem k váze traktoru to stačí. Náklad který Cabrio zvládne váhově, zvládne i motorově. Když jsem si ho pořizoval, myslel jsem si, že by možná nahradil i Majora. Ani omylem. Cabrio má skvělou teréní dostupnos a všude se vejde ale nevodveze to co Major. Chybí mu pět metráků železa a jeden litr oběmu v motoru. 26 LD proto ,žě je to jednoduchý motor,ještě bez močoviny a cenově byl přeci jenom nejdostupnější. Je to taková těžká čtyřkolka. Pokud se nebude kazit tak jsem spokojenej.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“