WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jakubr
Příspěvky: 97
Registrován: úte srp 11, 2015 6:07 pm
Bydliště: Náchod

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3481 Nový příspěvek od Jakubr »

Je to dobre, ze si to sem dal... vlek vypada nádherně a jsem rad, ze tu v republice mame dalsiho vyrobce vleku, o kterem jsem uprimne nevedel, a ktery dela poctivou praci..

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3482 Nový příspěvek od Antony30011 »

Kdyz mi vyjde ten 5t kontejnerak tak na tebe budu myslet ;-) pozink je od roku 2011 jako novej. A to nekecam. Muze potvrdit treba Deniels ktery tu byl onehdy
Ozivim taky nějakou fotkou ANS
https://photos.app.goo.gl/k1sGhfYatusXygmx9

Uživatelský avatar
Jakubr
Příspěvky: 97
Registrován: úte srp 11, 2015 6:07 pm
Bydliště: Náchod

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3483 Nový příspěvek od Jakubr »

Něco málo pro oživení :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3484 Nový příspěvek od creative »

Prosím neví někdo označení palivového filtru v nádrži Vinea 30 hp. Budu objednávat nějaké věci k autu a nemůžu tohle najít. Z minule to někde zapadlo. Díky.

Uživatelský avatar
Jakubr
Příspěvky: 97
Registrován: úte srp 11, 2015 6:07 pm
Bydliště: Náchod

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3485 Nový příspěvek od Jakubr »

Já mám v nádrží ALCO SP-905, o výšce 75 mm, průměru 78,7 mm a závitů M 16x1, 5. Snad to pomůže.

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3486 Nový příspěvek od creative »

Supr, to je ono. Děkuji.

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3487 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Prasklo mi spojkové lanko.
Je to orginal lanko na mieru k traktoru alebo to je aj z nejakého auta?
Kde ho kúpiť a typ?
Aj všetky filtre som nahradil úplne presne toto nemôže byť problém.

Uchytenie dole pri pedáli už mam dávno prerobené ale prasklo pri páke spojky odpadol ten valček.
To opravím ale potrebujem náhradne.
Reči typu kúp si u Šalka :tyty: ten je moc ďaleko ideálne niečo na Slovensku. :)
Vopred díky za dobre rady tie som tu doposiaľ vždy dostal 8)

traktoristaPB
Příspěvky: 302
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3488 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Jakubr píše:Já mám v nádrží ALCO SP-905, o výšce 75 mm, průměru 78,7 mm a závitů M 16x1, 5. Snad to pomůže.
Ja som použil palivový tento odkaľovaciu maticu som nahradil skrutkou : https://www.mannfiltre.sk/palivovy-filt ... -wk-842-2/

Olejový filter tento presná náhrada Lombardiny Je to k motoru Lombardiny 36HP 3 valec https://www.mannfiltre.sk/olejovy-filte ... -w-719-22/

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3489 Nový příspěvek od creative »

https://olejeobchod.cz/palivovy-filtr-a ... order_item

Objednával jsem věci na auto, tak vše kupuji zde. Každopádně, kdo vymyslel takový systém, tak ten,....Dyť ten filtr už byl pomalu z toho závitu v nádrži vyšroubovaný. Červený silikon jsem neměl po ruce, tak šel nalepit sanitárním, tak nevím, co to udělá.

Jaro89
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 12, 2017 4:36 pm
Bydliště: Detva

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3490 Nový příspěvek od Jaro89 »

Zdravím všetkých.

Plánujeme kúpu nového traktora a chceli by sme hlavne kĺbový traktor, preto rozmýšľame nad Wineou akurát sa nevieme rozhodnúť, ktorú verziu uprednostniť či 36 HP alebo 47 Excelent. Pri tej výkonnejšej sa obávame trochu tej spojovacej rúry, pokiaľ je to rovnaké na všetkých verziách, či s tým nebývajú problémy, keďže konštrukcia vychádza z MT8 podľa informácii ktoré máme. Je tu niekto kto pozná tieto traktory bližšie a vedel by poskytnúť pár info či sú tie rúry aj masívnejšie s vyšším výkonom a či tam nebývajú nejaké problémy s tým, keďže v momentálnej situácii asi bude problém cestovať do CZ aby sme sa na to pozreli. Čo som preštudoval toto fórum zdajú sa byť relatívne spoľahlivé tieto traktory.

Ak teda je tu niekto, kto pozná dobre konštrukciu týchto traktorov poprosím o info.

Vďaka.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3491 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, mám Cabrio 36HP.
Proč chcete kloubák? Já osobně bych kloubák k nám do kopců nechtěl, protože se raději na svahu koulejí při zatočení než se říditelnou nápravou.
Těch 36HP je na tunovej traktor tak akorát. Nikdy jsem neměl problém s výkonem, víckrát jsem se zahrabal, protože ten traktor váží 1 tunu a stejně ten výkon na zem nepřeneseš.
V podstatě těch 47HP výkonu má Z4011 co máme, ale ten váží 3 tuny.
Mě by třeba štval už jen ten dlouhej čumák, už takhle jsem každou chvíli někde zapíchlej přední hydraulikou.

Jaro89
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 12, 2017 4:36 pm
Bydliště: Detva

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3492 Nový příspěvek od Jaro89 »

Kĺbový preto, lebo máme doma TK-čko tak sme celkom zvyknutý ako je takýto traktor obratný a samozrejme máme aj menšie políčka kde nám táto obratnosť padne vhod. Viem že takýto traktor je náchylnejší na prevrátenie ale všetky tieto malé políčka sú v kopcoch a so svahovitým terénom ale pokiaľ človek vie čo si môže dovoliť a dá si pozor nie je problém. predpokladám že Winea bude minimálne rovnako alebo aj lepšie so stabilitou ako TK-čko, keďže je širšia.

Čo sa týka výkonu tiež si myslím že 36 HP by malo stačiť. Práveže otec uvažuje skôr nad 47 HP verziou excelent s najširšími gumami. Myslím si ale že široké gumy nevyriešia lepší prenos sily, nakoľko máš pravdu, že je ich nutné dostatočne zaťažiť. Takisto máme aj dve väčšie polia, ktoré by sme chceli orať aspoň dvojákom pretože, jednoradličným pluhom je to práca na celý deň jedno pole. Za mna by bol ideál 36HP s pneu 7,5 a myslím že dvoják potiahne v pohode aj tvrdšej zemi.

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3493 Nový příspěvek od deniels »

Když chceš verzi excellent, tak se na ní dávají jenom jedny kola. V předu 10/75-15,3 v zadu 11,2-20.
Do pole je lepší přední říditelná náprava. Osobně bych šel do nového motoru HATZ 26htd. Nebo staré klasiky 36HP lombadrini.

Mám Veru 47HP excellent a 36HP comfort. V těch malotraktorech stačí 36HP uplně v pohodě. Stejně je ten traktor lehký a ten výkon 47HP je tak max do mulčovače. Jinak je uplně zbytečný.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Jaro89
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 12, 2017 4:36 pm
Bydliště: Detva

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3494 Nový příspěvek od Jaro89 »

To už posúdiť neviem nemám odskúšaný traktor s prednou riadenou nápravou. V čom by mal byť lepši?

Práve že radšej by sme išli ešte do motorov Lombardiny ale musíme to stihnúť do konca roka. Po novom roku ich už nebude možné prihlásiť na značky. Tých nových motorov sa trochu obávam, už sú čím ďalej tým zložitejšie.

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3495 Nový příspěvek od Votas »

Já osobně vidím po 3 telech užívání Winea 36 comfort:


- pokud neseš v ramenech třebas 300, 400 kg, musíš dávat menší rejd, jinak to ztratí těžiště a zvedne se předek, to si vždycky málem cvrnknu :)
- pokud couveš s trochu naloženým vlekem, to tak nemůžeš úplně zlomit


a zasejc výhody:

- rejd nádhera, pro mě na sečení, práci v lese super, na manipulaci s navijákem lepší než velkej Zetor:-) Postavím se kamkoliv a vjedu tady kamkoliv
- i s vlečkou se velice dobře couve pokud není nafutrovaná, okamžitě to ten vlek točí


Jako výhodu bych bral u toho Cabria možnost dodělání nějaké oddělávací kabiny, už o tom přemýšlím dva roky jak to vymyslet na Wineu :)

No jinak ten výkon 36 koní je bohatej, jak bylo psáno výše záleží co budeš dělat.

Vůbec nevím,jestli má Winea a Comfort ten středovej kloub stejnej, nebo nbo má Excellent zesílenej...

Přeji šťastný výběr.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“