WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3346 Nový příspěvek od bawor »

to je z nárazů ramenama do pevný překážky z navijákem se to stává na jednom traktoru jsem praskliny vařil a zatím to majiteli drží, při běžné práci směřuje síla od ramen směrem nahoru do převodovky takže ten spodek toho tolik nedrží, ale když se stím praští tak je to jinak a může se stát tohle, svařovat litinu jde celkem úspěšně , ale je třeba před svářením nahřát

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3347 Nový příspěvek od jenicek »

Asi je to tak jak píšeš, předchozí majitel s tím dělal probírky na kšeft, takže toho s navijákem asi navyváděl dost :typek:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3348 Nový příspěvek od jenicek »

Nemáte prosím někdo v el. podobě návod na Cabrio s rozpisem dílů a rozkreslením? Měl jsem to doma v papírový podobě a nemůžu to za boha najít! :vztek:
Sehnal jsem na vyvaření chlapíka z Brna (http://www.weldmasters.cz/) a musím vykoumat, jestli se vyplatí aby přijel on ke mě nebo co všechno mám rozebrat a dovýzt mu to. Ideální kdybych mu to dovez odstrojený celý s vypuštěným olejem. Uvidím, co mi řekne. Jinak nebudete se někdo teď stavovat u Šálka? Emailovat je nesmysl a po telefonu se toho asi taky moc nedozvim. Potřeboval bych vědět cenu zadní skříně a z jakýho je matroše přesně. Díky

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3349 Nový příspěvek od Boniek »

Seznam dílů s rozkresem mám naskenovaný v pdf, má to asi 50MB.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3350 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, máš SZ. díky

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3351 Nový příspěvek od jenicek »

Tak Cabrio se půlí :prace: Ale mám takovej dotaz.
Zadní převodová skříň šla povytáhnout celkem volně o cca 1cm ven, ale pak na něčem visí. Jaká je finta při sundávání, aby se něco nezkurvilo? V katalogu nic znatelnýho není, na čem by to mohlo viset :zapomel: Díky všem za rady

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3352 Nový příspěvek od bawor »

můžou to držet rýhy na trubce pomůže jen větší síla

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3353 Nový příspěvek od thovt »

Nejsou tam mazničky výkyv zadní nápravy to také mužou držet.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3354 Nový příspěvek od GeorG9 »

Tak zase jeden drobný tunning. To neustálé povolování pravého horního šroubu na ramenech mě už štvalo, tak sem vyrobil zajištění. Někomu se ten šroub podařilo už i střihnout nebo dokonce ztratit. Výrobce o tom ví už několik let a neřeší. Přitom oprava za pár korun, dírka v ramenu na to je!
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3355 Nový příspěvek od jenicek »

Jirko 8)

Jinak tu trubku fakt držely rejhy. Známej udělal stahovák a pak to serval dolu. Říkal, že by radši půlil příště 815ku tatru než tuhle mrchu :smich:
Dodám nějaký fotky až bude chvilka.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3356 Nový příspěvek od jenicek »

Světe div se, traktor je v hromadě a všechno funguje jak má. Vyzkoušeno s vidlema na cca 300kg placákách šutrech.
Cenovka za rozborku, zavaření, novou tyč spodních ramen z lepšího matroše a zborku super, akorát ten termín dodání :pistol:
Zrovna se vyměnily gufera + převodový oleje (vzadu z toho vytek pěknej humus) a u toho mě docela překvapil manuál, kde lze dohledat k objemu dvě nebo možná i tři rozdílný hodnoty. Ví někdo, kolik leje Šálek do Cabria dopředu a dozadu oleje ve skutečnosti?
Taky jak máte udělaný vejškový doladění pravýho ramene? Já to mám zavařený a vzhledem k origo řešení se ani moc předchozímu majiteli nedivim. Rád bych tam dal něco ve smyslu kličky jako máme na Z4011, akorát jsem zběžně na netu nic tak malýho na kat.1 neviděl. :zapomel:
Jinak co mě překvapilo, jakej sajrajt jsou ty dnešní nafty s biosračkou. Traktor cca 3 měsíce stál. Po dlouhým startování v hicu minulýho tejdne čapnul, ale vynechával. Když se ohřál motor, tak to celkem šlo. Vzhledem k tomu, že jsem si dal do nádrže plovák a pod volant palivoměr (sralo mě furt zvedat kapotu a koukat do nádrže), tak jsem starou naftu vypustil a dal novou bez biosračky. Traktor chytnul na brnk a znatelný to bylo i ve výkonu.
Kdyby někdo chtěl taky palivoměr, tak toto je vyzkoušená sestava 25cm + budík. Při nule tam je ještě rezerva cca 1l a je nutno udělat vyšší těsnění z cca 5mm gumy (mezi plovák a vršek nádrže).
https://www.lodnikramy.cz/budiky-palivo ... 3-ohm.html

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3357 Nový příspěvek od Votas »

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3358 Nový příspěvek od Ondras83 »

krásná stodola 8)

Uživatelský avatar
Votas
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 05, 2015 8:02 pm
Bydliště: STS Chvojkovice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3359 Nový příspěvek od Votas »

Chlapi, neřešil z vás někdo větší roztažitelnost zadního závěsu?? Vnitřkem sem naměřil cca 75cm, potřeboval bych to o cca necelých 10cm ještě roztáhnout. širší roztažení blokuje tohle napojení:

Obrázek

Snad nebude GeorG9řešit autorská práva na forku:-)b Nechtělo se mi to jít teď fotit:-)

Vojta

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3360 Nový příspěvek od GeorG9 »

Jedině někde říznout a předělat :)
Na co potřebuješ tak širokej závěs? Není jednodušší zůžit závěs na nářadí?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“