MT8 050 od Mária

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Zahradník
Příspěvky: 86
Registrován: pon led 31, 2011 1:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8 050 od Mária

#1291 Nový příspěvek od Zahradník »

Já mám podobný názor jako předchozí dva. Je to každého věc, ale já bych si nechal 050. Jednak to má předek a jednoduší je na údržbu. Zetor 5011 je spíše vhodný na tahání vleku po silnici než do terénu. Navíc je to lehký traktor, takže do orby a do jiné srandy naprosto nevhodný. Vím o čem píšu. Nejdříve jsem si koupil taky zetor, ale 5211 což je stejný. A těch problémů co s tím je. Radši dále ani nepíšu. Díly jsou na zetor dostupný a poměrně levný, ale ta kvalita stojí za prd. Před 5 rukama jsem si koupil japonce yanmara . Je to oproti 52 menší stroj, ale 4x4. Daleko obratnější, s nízkou spotřebou. A na většinu prací ho využívám. Dneska kdybych si nejdříve koupil malotraktor tak bych už nekoupil Zetora. Takhle mám oba a v zetoru se neustále hrabu, protože únava materiálu a věk se nedá zastavit. Osobně uvažuji že Zetora prodám a koupím si nějakého Fotona nebo jemu podobného kvůli číslu na silnici. Já bych si 050 nechal, abys po tom nebyl zklamaný.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8 050 od Mária

#1292 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mario kolik mas plochy, ze chces menit? Kdyz uz tak bych sahl po necem s predkem :-/ prejit he 4x4 na 4x2 ni prijde jako nesmysl

Uživatelský avatar
peče
Příspěvky: 327
Registrován: pát dub 06, 2012 1:41 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: MT8 050 od Mária

#1293 Nový příspěvek od peče »

Taky přihodím můj poznatek, přiznám se mám chuť oba malotraktory prodat, stáří je znát u cen náhradních dílů nadávám hodně sprostě. Týdny stojí a pak přijdou jarní práce a při rotovátorování upadne brzdový pedál a druhý den má pršet. Rychle rozebrat na poli, zavařit a složit. Přijedu 5Km po vlastní ose a nejde zapnout náhonová hřídel, páka v ruce kvedlá ze strany na stranu, upadl šroubek. Pořád se něco sere ale pořád si říkám jsou to drobnosti, člověk to na koleni opraví.
Až vychladnu, řeknu si plusy. V garáži zabírá minimum místa na zahradě taky, na zahrádce vzhledem k nedostatku místa na otočení úplně ideální a v lese to si chrochtám blahem, prokličkuji mezi stromy až k místu nakládky, přípojné zařízení nezabírá tolik místa a hlavně 4x4 skoro nemám problém kamkoliv se dostat.. jede jako tank atd...
Prostě člověk se nemá rozhodovat na základě emocí a má si vzít tužku a papír a napsat si plusy a mínusy v klidu se rozhodnout, chápu pokud je to tlak ekonomický či nátlak někoho druhého, tam se těžce hledají plusy a mínusy. Hold 050 má svá léta, olej ukapává, v převodovce hučí, pořád je to stará dobrá kovářská práce.
Pokud máš dostatek místa a nemáš problém s velkým traktorem věřím, že i příslušenství se lépe shání než na malotraktory. Pokud jsem dobře koukal máš tam pěkný kopec, tak 4x4 bude určitě vhodnější a navíc starší Zetor nebude taky bez problémů, jak už se psalo.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: MT8 050 od Mária

#1294 Nový příspěvek od Matúš »

No Majo ja mám tiež veľkého Zetora... Vymeniť by som ho nevymenil, ale furt rozmýšľam, či k nemu nekúpiť malotraktor.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: MT8 050 od Mária

#1295 Nový příspěvek od Matúš »

A ešte som zabudol.... Ja by som si došporil a kúpil už radšej predkáča. 7211 by som si určite nechal. Ale keď jeden a univerzálny traktor, tak xx45. Ja raz pôjdem pravdepodobne do 7245/7745/7340 alebo potom dajaký crystal 10245/8245, možno aj do niečoho ešte novšieho :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT8 050 od Mária

#1296 Nový příspěvek od Tom »

Manévrovatelností je s malotraktorem srovnatelná u 5211 a ostatních zetoráckých tříválců bez předku. Nemyslím si, že traktor bez předku je krok zpátky. Určitě ne v porovnání s malotraktorem. Máme 5211, ořu s tím s dvojákem 30 do země, 2 x 25 cm a traktor jenom přede. Uzávěrku použiješ až v nejhorším, ono se to vyhrabe samo... 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: MT8 050 od Mária

#1297 Nový příspěvek od Juro123 »

Mário,nejako sa ti ten traktorík nemíňa. To si každý rozmyslí či toľko peňazí vyvaliť za niečo,čo si sám zbadal,že je viac-menej ako hračka a má to ďaleko k tomu čo nám dávajú veľké traktory.

Uživatelský avatar
peče
Příspěvky: 327
Registrován: pát dub 06, 2012 1:41 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: MT8 050 od Mária

#1298 Nový příspěvek od peče »


stano77
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 06, 2017 7:35 pm
Bydliště: Orava

Re: MT8 050 od Mária

#1299 Nový příspěvek od stano77 »

to tiahlo by som kupil....
Mário píše: čtv bře 28, 2013 9:22 pm Tak včera som tvoryl zadny záves na treti bod a aj tiahlo som dorabal :)Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek už je to aj natrete zajtra pridam foto :) a dneska sme boli kupit seno lebo už ho mame doma malo :) kamarat mi to viezol foto z nakladky pozrite ako maju pred domom uložene seno Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a už sme boli doma :) Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“