MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#376 Nový příspěvek od Ondras83 »

spojka je jako na 1203jce a tam by mohla pasovat z favorita...resp. lozisko z 1203 a pritlacak z favorita :) novejsi 1203jky to tak meli...ale bacha, musi bejt na motoru hlubsi setrvak, na oktavky se davala jeste trosku jina spojka...

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#377 Nový příspěvek od jarynfira »

Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#378 Nový příspěvek od Ondras83 »

jj...ale jak jsem v sobotu zjistil, na oktavackych motorech se delaly dva typy spojek...melkej setrvak (ten mam ja, tam tenhle pritlacak nejde) a pak hlubokej setrvak a tam jde, protoze kolega z prace to tak ma :) na jednom motoru mam taky hlubokej setrvak, tak jsem to meril a ten favorit by tam pasoval :)

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#379 Nový příspěvek od jarynfira »

Já ho zkusím objednat a zajedu tam se starým přítlačákem, abych měl jistotu. Teď jsem jezdil 2 dny s rotavátorem spuštěným na maximum a je to s těma podložkama pod pružinama lepší. Ale ne stoprocentní, dvakrát nebo třikrát klouzala, když se rotavátor hodně zavrtal :).
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#380 Nový příspěvek od Ondras83 »

prumer favorita je 190mm :)

je lepsi v tom, ze ma centralni pruzinu...odpada starost se serizovanim pacek, mela by mit lepsi pritlak a celkove jde o dil, kterej se bude lip shanet :) sachs prodavam tusim za 700,- :)

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#381 Nový příspěvek od jarynfira »

Tak jsem se kluci pustil do opravy prasklé příruby na trubce plošiny. Praskla mi ta strana s trojúhelníkovou přírubou, konkrétně ta část spodního šroubu. Nějakou dobu jsem s tím jezdil, protože to nebylo vidět a chovalo se to ale tak, že se traktor při rozjezdu trochu zhoupnul. Jezdím na stálo 4x4, pouze u rotavátoru vypínám zadní nápravu. Na problém jsem přišel tedy až na jaře a to vlastně proto, že mi začlo blbnout vypínání spojky, jelikož se napínalo lanko v bowdenu a spojka prokluzovala. Někdy více, někdy méně a někdy vůbec :). Traktor jsem tedy po zjištění praskliny odstavil a protože mám ještě MT, tak skoro rok stál.
Proč ale píšu? Koncem roku jsem koupil na inzerci druhou plošinu. Předevčírem rozpůlil TK a myslel jsem, že ji vyměním. Bohužel :(. Stará roura máprůměr 92mm, čep má 91,4 a nová roura 92,4. Vůle tím pádem 1mm. Poraďte jaké udělat futro a z čeho? Nebo stočit čep a silnější futro? Fotky doplním až budu mít chvilku.Vlákna jsem prošel, ale moc chytřejší nejsem.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#382 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Dávať novú plošinu na starú prírubu by som veľmi neodporúčal, píšu to aj tu http://eshop.agroad.cz/eshop-priruba-c1 ... gufer.html.
Jeden kolega s fóra takto vymedzil vôľu na plošine:
1. dieru v plošine pretočiť na D=93 mm horizontka,
2. s trubky (napr. 102x8) vyrobiť púzdro s vonkajším priemerom D=93,05 mm sústruh,
3. trubku zalisovať do plošiny,
4. vyvložkovanú dieru v plošine pretočiť na D=91,2 mm horizontka,
5. liatinovú prírubu stočiť na D=91 mm, bude tam vôľa 0,2 mm
On mal vôľu v plošine od 92,5 - 92,9, preto pretočil vnútro plošiny na D=93 mm, takže podľa vôli treba voliť priemer na aký sa má diera zväčšiť.
Takto vymedziť vôľu som chcel túto zimu aj ja, bol som sa opýtať vo firme kde majú horizontku či mi to spravia, povedali že by to stálo okolo 250€ / 6320 kč. Tak potom sami povedali že keď si kúpim nové diely, víde ma to asi lacnejšie a tiež povedali že to futro by bolo veľmi tenké a mohlo by prasknúť, tak neviem. Sused mi vravel, že to vnútro plošiny by mohlo ísť zväčšiť aj na univerzálnej frézke.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#383 Nový příspěvek od jarynfira »

Díky za reakci Jožo. To že píšou o nevhodnosti nové plošiny na starý čep jsem zaregistroval, jen nechápu ten důvod :( . Psal jsem do Prostějova, ale zatím bez reakce. Může mi někdo poradit jak stáhnu čep s přírubou s hřídele? Mám vzít normálně velký stahovák a zkusit to celé i s ložiskama stáhnout?
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#384 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ja si myslím, že súčasne s plošinou sa derie aj liatinová príruba (aj na fotke je vidieť aké sú tam ryhy, pôvodné majiteľ to nemohol veľmi mazať), takže keď sa vymení len plošina, stále tam nejaká badateľná vôla bude. V prírube by malo byť len jedno ložisko, to ktoré je vidieť spredu, keď zhodíš segerku a krycie krúžky. Prírubu som mal v pláne zhodiť klasickým trojramenným sťahovákom, sťahovák by som upol o túto hranu, hádam to nemôže prasknúť keď sa to bude takto sťahovať. Viacej sa bojím nasadenia príruby späť na hriadeľ, treba klepať cez trubku na vnútorný krúžok ložiska, neviem ako to pôjde, má to byť dosť tesné uloženie, v prírube je gufero, takže ložisko sa asi nahriať nemôže.

Obrázek

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#385 Nový příspěvek od jarynfira »

Díky za fotku. Já si to tak nějak myslím taky. Velký stahovák a mělo by to jít, ale ještě jsem to nezkoušel, protože čekám, až mi odepíšou od Šálka. Rýhy na čepu nemám, mazal jsem :). Sice ne nějak často, ale cca jednou za 2 roky jsek tam nějakou tu vazelínu natlačil. Teď potřebuji jen vědět rozměr díry v nové plošině ;-) .
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#386 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Neprekvapí ma ak ti od Šálka neodpíšu, maily rieši pán Horák a po mojich skúsenostiach s ním som prišiel na to, že si selektuje ktoré maily bude riešiť a ktoré nie, radšej tam zavolaj a snaď ti to zodvihne pán Šálek, hlavne aby to nebol Horák.
Zhodou náhod mám doma novú plošinu od Šálka a má priemer 92,2mm, takže nová príruba asi bude mať 92mm.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#387 Nový příspěvek od 123 »

Taky mě oprava vůle plošina-vedení na TK čeká a možnost vyvrtávačky nebo velké frézky na které by se plošina šla obrobit nemám. Přemýšlím o následujícím:
- mazací drážky a střed mezi plochami vedení zakytovat - omatlat epoxydovým tmelem, vystředit vedení v soustruhu a celé přetočit dejme tomu o 3mm na průměru i s tím tmelem, takže bych měl trn, ten naseparovat a nastojato připevnit
- v trubce plošiny ucpat díry pro maznice, odmastit, uvnitř zdrsnit, nasadit na vedení a vycentrovat, zespodu to pořádně ucpat a mezeru mezi plošinou a trnem vylít nějakou tou dnešní kouzelnou hmotou, co se používá na opravy vedení třeba u obráběcích strojů. Dejme tomu ten GS superfluid, tomu by podle listu měla tloušťka 1,5mm bohatě stačit, vlastnosti by měl mít lepší než bronz a kilová pixla stojí prý pětistovku nebo tak nějak. Odlévají z toho třeba i matice na trapézové šrouby a tak.
- po ztvrdnutí vylisovat trn, očistit od tmelu - ohřát by mělo stačit - a bylo by opraveno.
Jenže v životě jsem s tím novodobým zázrakem nepracoval, pouze viděl takto opravené vedení a drželo to, píšu sem tohle jen jako námět k diskuzi, třeba je to blbost, nevím ...
Co myslíte?

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#388 Nový příspěvek od jarynfira »

Tahle tvá možnost se mi jeví jako hodně pracná. :prace: Ještě kluci otázečka, jaký je rozdíl mezi plošinou starého provedení a nového? Najdu někde fotky? Ta nová má navíc v přední části (u kloubu) ložisko pro hřídel?
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#389 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Plošina s krúžkom pre ložisko je práve staré prevedenie, nové je bez krúžku ja mám traktor z 1993 a je tam plošina bez krúžku pre ložisko, v tejto novej plošine je na mieste, kde v starej plošine od strany príruby začína krúžok pre ložisko zmenšený priemer asi 5mm hrubý (akoby taký krúžok), keď zmeriaš dĺžku zo zadnej strany (od príruby), malo by to byť okolo 226mm po tento krúžok. Ja som u Šálka vtedy objednával plošinu a vedenie 08366, podľa čísla by to malo byť nové prevedenie a poslali mi plošinu s krúžkom 07495, no táto plošina má po krúžok pre ložisko tiež 226mm, takže myslím si že je to viacmenej jedno či tam je tá alebo tá ak ten krúžok nepotrebuješ.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: MT8 050 a TZ4K14 ala jarynfíra

#390 Nový příspěvek od GeorG9 »

Ja kdyz tu plosinu i s prirubou kdysi menil za novejsi typ, tak rozdil byl hlavne prave v tom prednim lozisku.
Starsi typ ma lozisko v te plosine a to je spatne. Plosina je totiz spojena s predkem a priruba je na zadni vykyvne casti a tyto dily maji mezi sebou vuli uz z vyroby, museji mit!
Takze je jasne ze to predni lozisko je potreba dat do te priruby, coz bylo zmeneno prave v tom novem typu.
Kdyz sem to menil, tak lozisko bylo na hrideli vydrene. Tim ze bylo posunute do zadu tak jsem musel osoustruzit hridel pro nove ulozeni loziska.
Me kdyby poslal salek "omylem" ten starsi typ, tak mu ho poslu zpatky!

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“