Tomovo TZ 4K 14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tomovo TZ 4K 14

#991 Nový příspěvek od Tom »

Děkuji :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

andiq
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 08, 2012 8:21 pm
Bydliště: Košice

Re: Tomovo TZ 4K 14

#992 Nový příspěvek od andiq »

Tom píše:Sklápíme :wink: :wink:

Obrázek

Tady je to, díky čemu sklápíme ;-)

Ahoj mojom by si odfotit ako to maš upevnene ten ventil myslím lebo chcel by som to tam zrobit jak to maš ty?

Obrázek

Obrázek

A ještě jeden zlepšovák, ať se hydraulický olej necpe tou dírkou ve víčku nádrže (pokud byste nevěděli co tam je, tak je tam víčko z té skleničky, co stojí na kapotě :smich: ) Jak se to bude chovat netuším, ale teoreticky by to mohlo alespoň trošku pomoct. Ojel sice moc nevzlínal, ale když už jsem byl v tom "tunění" :smich:

Obrázek

andiq
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 08, 2012 8:21 pm
Bydliště: Košice

Re: Tomovo TZ 4K 14

#993 Nový příspěvek od andiq »

andiq píše:
Tom píše:Sklápíme :wink: :wink:

Obrázek

Tady je to, díky čemu sklápíme ;-)



Obrázek

Obrázek

A ještě jeden zlepšovák, ať se hydraulický olej necpe tou dírkou ve víčku nádrže (pokud byste nevěděli co tam je, tak je tam víčko z té skleničky, co stojí na kapotě :smich: ) Jak se to bude chovat netuším, ale teoreticky by to mohlo alespoň trošku pomoct. Ojel sice moc nevzlínal, ale když už jsem byl v tom "tunění" :smich:

Obrázek


Ahoj mohol by si mi odfotit ako máš upeveny ten ventil lebo to by som chcel tak spraviť jak ty :)

andiq
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 08, 2012 8:21 pm
Bydliště: Košice

Re: Tomovo TZ 4K 14

#994 Nový příspěvek od andiq »

andiq píše:
Tom píše:Sklápíme :wink: :wink:

Obrázek

Tady je to, díky čemu sklápíme ;-)



Obrázek

Obrázek

A ještě jeden zlepšovák, ať se hydraulický olej necpe tou dírkou ve víčku nádrže (pokud byste nevěděli co tam je, tak je tam víčko z té skleničky, co stojí na kapotě :smich: ) Jak se to bude chovat netuším, ale teoreticky by to mohlo alespoň trošku pomoct. Ojel sice moc nevzlínal, ale když už jsem byl v tom "tunění" :smich:

Obrázek

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Tomovo TZ 4K 14

#995 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

andiq podívej se na stranu 63 a dozvíš se víc
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Tomovo TZ 4K 14

#996 Nový příspěvek od deniels »

Jinak stači hledat... hodně lidi ma ten 3 cestny ventyl...
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tomovo TZ 4K 14

#997 Nový příspěvek od Tom »

Já už mám jenom ty fotky co tam jsou. Traktor je fuč. Není na tom nic složitého. Ventil, na kterém je přímo našroubovaná rychlospojka. K trojcestnému ventilu vede hadice přímo od rozvaděče a z něho zase vede k pístnici. Délky těch hadic, to musíš poměřit, já jsem taky chodil se starými hadicemi kolem TK, dal jsem je jak bych chtěl nové a z toho zjistil délku. Co se týče té od ventilu, tak měly obě strany 90° koncovky, ta přívodní měla na obou stranách přímou. Ale ty devadesátky byly vzájemně pootočené, ale už nevím o jaký úhel. Tuším že 270°. Vše ale záleží jakou délku hadice zvolíš a kudma ji povedeš.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Tomovo TZ 4K 14

#998 Nový příspěvek od mastnacek »

DYK píše:Třeba se ještě někde poptej a třeba bude mít PULDrápalík pravdu. Já s něma dobrou zkušenost na kontakt převodového oleje nemám. Kdž jsou v pořádku "plochy" a průměry, správný montážní postup, musí stačit i to černý. pak už je to jen o teplotách, ty na motoru mohou být zásadní pro životnost gufera a v tom případě se silikony montují už z výroby no a na starých kusech může být jejich záměna ku prospěchu.
Resim ten samej problem, babo rad. Nasel jsem tohle
http://www.vkloziska.cz/gufera
Takze me na portaly vychazi nejlip FKM gufero. Jinde tomu zase rikaj FPM. Kristova noho.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tomovo TZ 4K 14

#999 Nový příspěvek od ITS »

Gufera FPM někdy nejsou ve všech rozměrech k dostání a proto se soustruží. Pak tě z cenových důvodů nákup přejde. Do portálů to FPM není žádná výhra. Je takové tuhé. Obyčejné NBR musí stačit. Určitě líp přilne a vypruží vůle.

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Tomovo TZ 4K 14

#1000 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Autor tady dlouho nebyl, tak se zeptám takhle.
Nevíte , jestli je tu někde slibovaný výkres na tuhle radlici?
Nemůžu to najít :-/
Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tomovo TZ 4K 14

#1001 Nový příspěvek od thovt »

Autor přestal jít tímto způsobem vyorávaní brambor.
Ta radlice není moc dobrá, brambory vyorá ale i zasype brambory do stran tak se musí stejně hrabat v zemi.
Konstruoval jsem radlici několikrát nikdy to nebylo podle mých představ radlice musi prohnout opačně.
https://eshop.agroad.cz/eshop-prstovy-v ... rzaku.html
Zde je vyorávač brambor, taky němu mám výhrady. Konstrukter míří správným směrem ale jsou tam chyby znepřijemní vyorávání brambor.
Vyorávat brambory se musí při 18% vlhkosti půdy, půda musí být navlhlá a drobivá pak to jde dobře.

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Tomovo TZ 4K 14

#1002 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Jaké máš konkrétní výhrady?
Třeba by se jim dalo při vlastní výrobě vyhnout.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tomovo TZ 4K 14

#1003 Nový příspěvek od thovt »

http://www.kovovyrobavrbnonadlesy.cz/fo ... CN0253.jpg
Zde správná vzdálenost tažného plocháče ale zde chybí výstuha, plaz dostatečně dlouhý aby vyorával rovně a držel úhel. Prsty jsou správně dlouhé i úhel stoupání prstů.
Zde jse správná výstuha http://www.kovovyrobavrbnonadlesy.cz/fo ... CN0253.jpg

Vyorávací lopata by měla být takle lehce prohnutá https://www.zarizujemese.cz/rucni-zahra ... r7001.html
Ostří musí musí být nabroušené jen z jedné strany a to ze spodní strany lopaty.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“