MT8-046 (Filip V.)

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

MT8-046 (Filip V.)

#1 Nový příspěvek od filipv »

Konečně jsem sehnal a pořídil horskou sekačku. Přikládám pár fotek a chtěl bych poprosit někoho kdo má tu samou věcičku doma aby na ně kouknul a napsal mi co je a co není na ní již původního, eventuelně co opravit, dodělat, předělat, nebo na co si dát pozor aby dlouho sloužila. Chci jí vrátit do původního stavu.
Děkuji :-)
Přílohy
P4090331.JPG
P4090330.JPG
P4090329.JPG
P4090327.JPG
P4090326.JPG
P4090324.JPG
P4090323.JPG

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: MT8-046 (Filip V.)

#2 Nový příspěvek od tk14 »

Ahoj,pěkná ať slouží a máš z ní radost,hodně motohodin :friends:

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#3 Nový příspěvek od filipv »

Děkuji ... pěkná vzhledově ještě moc není ale už se na tom začne pracovat aby vypadala k světu :-) ... Jen prosím nemá někdo k ní originál dokumentaci, dílenskou příručku, návod co kde mazat, atd., prostě cokoliv. Děkuji ...

ZI
Příspěvky: 365
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-046 (Filip V.)

#4 Nový příspěvek od ZI »

Už jsem to psal v Idosprojektu mají katalogy i návody a prodají. Cenu jsem psal asi tak měsíc nazpátek,
tak hledej. Myslím nejdražší byl katalog ND 13E? Plánuju to naskenovat, ale když se to prodává....

Jinak za kolik byla, taky už 3 měsíce jednu ve stodole mám...

Za druhé ten úchyt na třetí bod u lišty je převařovaný má být rovně.

Celou lištu mám teď rozebranou, tak ti pro začátek doporučuju povolit kloubové čepy (na páce - pákách)
a zjistit jak tam máš velký vůle: na setrvačníku, v kloubových čepech, v páce.
Ono když se to posčítá a přídá se 1300 kmitů za minutu tak se to taky může rozsypat.
Což si tak trochu myslím, že je důvod převařovanýho úchytu, já to mám svařovaný jinde a ve větším
rozsahu, tak to plánuju nějakým jeklem napříč zpevnit.
Jinak, pokud projdeš inzeráty tak to svařování se dost vyskytuje ta konstrukce mi příjde lehce poddimenzovaná.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: MT8-046 (Filip V.)

#5 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Moc pěkný stroj, držím Ti palce. 8) Bohužel nic Ti s tím neporadím i když bych rád.
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#6 Nový příspěvek od filipv »

Ty ceny prospektů u idosu jsem viděl, ale než budu řešit poštovný a platbu v eurech na slovensko tak jsem se zeptal tady jestli to někdo nemá, klidně za to zaplatím, ale v kč, eury nevládnu :-).
Za sekačku jsme dal 90 tis., je k tomu ještě obracák, lišty, a pár dalších dílů. Měl jsem vyhlidnutých několik jiných, i levnějších, ale než jsem se rozhoupal byly v čudu, tak jsem vzal tuhletu, je to srdcová záležitost a já ji už hrozně chtěl, vezli jsme ji na podválu přes 300 km.
Na ten svár na liště jsem koukal, asi ji tam ještě vyztužím nějakým žebrem. Na ty vůle kouknu, chlapík co ji měl říkal že ji nemá dlouho, před tím měl tu užší kosu a tu rozlámal, pak sehnal tuhletu. Navíc k těm vibracím, hned co jsem to přivezl jsem objevil že je na náhonu prasklý třmen u ložiska, co je vepředu v tunelu a drží hřídel, vibrovalo to jako čuba, tak nevím jak s tím dlouho jezdil, snad to půjde zavařit.
Kolem řadících pák má být nějaký kryt, já ho tam nemám, nevyfotil by mi ho někdo jak asi vypadá, nechal bych si vysekat jiný. Další věc co jsem koukal tak že jiné sekačky mají od ramen ke kabině natažené takové péra, já tam mám jen nějaké řetízky, k čemu tam jsou péra, jsou potřeba, eventuelně kde je sehnat??

ZI
Příspěvky: 365
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-046 (Filip V.)

#7 Nový příspěvek od ZI »

Myslím, že co nevidět stejně budeš něco z idosprojketu potřebovat....
Já už měsíc dávám dohromady objednávku, ale teď jsem měl docela štěstí a natrefil na inzerát kousek od nás,
prodával pán nějaké ty spotřebí ND (žabky apod.) a novou kosu, co mu doma zbyly.

Jinak ty k tomu máš jen jednu lištu? Na fotce z inzerátu jsou vyfocený dvě...
(http://stroje.hyperinzerce.cz/traktory- ... zsky-kraj/)

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#8 Nový příspěvek od filipv »

Mám jen jednu kosu, tu druhou prý hodil do šrotu, taky jsem na ty fotky koukal, tohle je starý inzerát, pak měl na bazoši ještě jeden, podle toho jsem to koupil. Ten inzerát na náhradní díly to bylo taky někde na bazoši, myslím, koukal jsem na to.
V tom idosu co mi poslali ceník tak mají ceny docela nechutný, co tam objednáváš za díly? Já jen že většina dílů na té sekačce je z jiných aut ( např. brzdy, diferenciál - š 1203, spojka - š 100, atd.) což se dá sehnat mnohem levněji, snad jen věci na tu lištu, ale i to by se nechalo určitě sehnat. Znám chlapíka co s tou sekačkou jezdil přes 20 let v jzd a sám to opravoval, včetně několikrát komplet rozlámaný kosy a říkal že na to je všechno běžně dostupný.

ZI
Příspěvky: 365
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-046 (Filip V.)

#9 Nový příspěvek od ZI »

Zatím dávám dokupy jen tu lištu a tam právě ty věci jsou dost originální.
I když zrovna tam ty věci jsou sice drahé, ale ve srovnání s jinými prodejci
ještě levné. I ty žabky mi Boch (kovovýroba Boch Příkrý u Semil) nabízel dráž,
ale bylo to jen po telefonu tak nevím (říkal něco 45 a 55 Kč - bez a s čepem).
Ty ramena (co drží lištu) jsou stejný s originálem Busatis,
ale na cenu co jsem koukal, tak to v Německu prodávají tak za dvojnásobek
(http://www.fz-agritechnik.de/index.php? ... 190&page=1).
I když je pravda, že 6000,- za setrvačník ("excentr") je teda i na mě trošku
dost.
I nu busatis je skvělý, ale náročný na údržbu i cenu pořízení.

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#10 Nový příspěvek od filipv »

žabky jsem našel tady http://www.zacitechnika.cz/sortiment/zabky za 29,- bez čepu, snad to jsou ony. Za kompletní pár lišt v idosu chtějí 179 eur, bez dph.

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#11 Nový příspěvek od filipv »

Ještě co je potřeba pro to abych s tím mohl jezdit po silnici? Počítám že povinné ručení a pak jsem četl že ještě nějaké osvědčení od výrobce, ale to nemám, dá se to někde sehnat a kontrolují to vůbec když vás někde čapnou???

ZI
Příspěvky: 365
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-046 (Filip V.)

#12 Nový příspěvek od ZI »

Je potřeba Technické osvědčení, jako pro všechny starší seriovky bez SPZ.

Je tam jen menší problém, že to je ze Slovenska, ale oni ty výzkumáci mezi sebou komunikují,
tak to tomu našemu nějak pošlou (postup http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =16&t=1401).
Teoreticky by to mohl zajistit ještě výrobce, takže Idosprojekt, ale vzhledem k tomu, že není původní výrobce, tak nevím.

Jediné co ještě musím dozjistit, jak to je s obracákem, ten se totiž při převozu zacvakne vzadu jako přívěs,
v technickém osvědčení je to napsáno obecně jako, že jízda je povolená v předu lišta (na kose ochraná lišta +
+ ještě takový návleky na špičkách) a vzadu připojený obracák (ale není uvedený typ).

K tomu obracáku se určitě technické osvědčení nedodávalo, kupoval jsem to od prvního majitele (podnik)
a dostal jsem k tomu všechno co měli, včetně účtenky (pro zajímavost v roce 1988 byla cena:
+- samotné MT 103 tis., lišta 14 tis. a obracák 10 tis.), ale třeba musí být:
ale protože to je sice obecně, ale přesto uvedené v technickém osvědčení, tak si myslím,
že policajty by člověk přesvědčil.

Jediný otazník je, jestli se nemusí za ten obracák taky platit pojistka,
volal jsem na misterstvo a tam mi řekli, ať se přímo zeptám v Kanceláři pojistitelů
a pokud by se pojistka platit nemusela, tak ať sebou potom jejich písemné vyjádření vozím.

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#13 Nový příspěvek od filipv »

A ty jsi to technické osvědčení tomu měl nebo si ho sehnal přes toho p. Mareše??

ZI
Příspěvky: 365
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT8-046 (Filip V.)

#14 Nový příspěvek od ZI »

Dostal jsem k tomu snad všechno, co měli:
Technické osvědčení k MT8-046, Návody a katalogy ND (k MT, liště a obracáku),
plus pár účtenek ("Výdejek na prodávaný tovar") z let 1988-91, jednak přímo za MT, tak potom za nějaké ND,
zajímavé srovnání s dneškem...

Právě proto se mi tohle MTčko líbilo: první majitel, původní barva,
sice stav nic moc, ale cena zase nižší.
I když je pravda, že když jsem tu lištu rozdělal a zjistil co vše je na výměnu
a kolik to stojí, tak jsem si říkal, že jsem měl ještě trošku smlouvat, ale ono to u těhle starších strojů je asi
skoro všude viz http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 21&t=38438.
Jinak fotka je http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&start=60 ,
ps. jinak děkuju Supiku 11 za inzerát, který sem dal.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT8-046 (Filip V.)

#15 Nový příspěvek od Tom »

Stříbrná není původní barva, původně to bylo modré, potom se dělaly červené. Nic to ale nemění na tom, že to je výborný stroj, který je pošetřený a udělá ještě hodně práce 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“