MT8-046 (Filip V.)

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: MT8-046 (Filip V.)

#196 Nový příspěvek od deniels »

Jak piše TOM :) myslim si taky, ze dif je ze škodovky :)

http://stroje.bazos.cz/inzerat/44489084 ... apravy.php
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

zedolos
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 11, 2015 10:04 pm
Bydliště: Levice

Re: MT8-046 (Filip V.)

#197 Nový příspěvek od zedolos »

a v prevodovke ste uz uz niiekto menil olej?? kolko ho tam asi ide a je to potrebne ??

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#198 Nový příspěvek od filipv »

Jojo, měnil jsem to, kolik ho tam je nevím, kolem 5-ti litrů, je tam hladinový šroub.

zedolos
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 11, 2015 10:04 pm
Bydliště: Levice

Re: MT8-046 (Filip V.)

#199 Nový příspěvek od zedolos »

Páni mam otázku .. stále sa nedajú pozhánat tie prírucky v elektronickej forme??? ... resp. nema niekto scaner kto by to nascenoval a urobil aj nám ostatným radost ktorý nechcu podporovat chamtivý kapitalizmus .. Potrebujem len uzívatelskú prírucku a Prírucku náhradných dielov. Kapitalista chce zato 20 € co je premna nepriatelná cena ale v najhorsom prípade to zaplatím kedze to potrebujem. Avšak niekomu kto mi to cele nascanuje a posle v elektronickej forme som ochotný poslať na účet 10 €. Pokial by to bolo pre nieoho zaujímave a nemal v Pláne ma (OJEBAT). Rád by som sa sním nejako dohodol. Píšte názori v prípade nie kladných ohlasov si to kúpim ale ako píšem vyššie kapitalistu nechcem podporovať.

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#200 Nový příspěvek od filipv »

Dostal se mi do ruky mulčovač AŽR-169 a chtěl bych ho dát na horskou sekačku, zkoušel jste někdo něco podobného? Je jiná rozteč ramen, to se nechá upravit, pak se tam pletou ta zadní kolečka, dal bych je z boku, je tam jiný šestihran,udělal bych speciální kardan, takovej kříženec toho co k tomu byl a jednoho z sekačky, ale smysl otáčení hřídele je opačný. Musel bych otočit nože a předělat ty dělící přepážky, a pak je to na 1000 otáček, sekačka má 650. Zkusit to na těch 650 nebo udělat převodovku která by mi zvyšovala otáčky a otočila směr. Co myslíte, jít do toho, nebo poslat mulčovač dál do světa???

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT8-046 (Filip V.)

#201 Nový příspěvek od Tom »

No, abych pravdu řekl, tak dokud jsi nepsal o vyrovnávací převodovce, tak to je všechno "v pohodě"... řekl bych Ti, že ty pivotní kolečka bych nechal tam kde jsou, protože z boku by akorát šlapaly trávu... Ale... je ten mulčovač alespoň tak široký jak traktor? Jestli ne, tak vůbec nepřemýšlej, že bys ho na to nasazoval. Ta vyrovnávací převodovka.... chce to zjistit ten převodový poměr. Pokud bude mít jen o trošku méně otáček, nebude pěkně sekat. Když už se změní otáčky, není problém změnit směr otáčení. Počítej, že ta převodovka, s tím že se budou dělat nějaké hřídele, kola, obal, tak určitě nebude levnější jak 5 tisíc. Druhá možnost je upravit otáčky jinýma řemenicema na tom řemenovém převodu. To je levnější varianta. Záleží, jak moc se Ti bude chtít předělávat ty přepážky dole... U nich musíš dodržet stejný úhel natočení vůči noži, aby to dělalo pěknou práci. A hlavně dodržet zásadní věc... a to výšku sečené trávy. Šálek uvádní 200 mm. Podobné žací ústojí je na sekačkách SCAG, které provozujeme. Je to podložené několikaletou praxí a i nějakým výzkumem k mojí diplomce. Aby to opravdu sekalo, tak tyhle žací ústrojí nesmí mít moc vysoký sečený porost. Kdyby jsi chtěl něco "brutálnějšího", ale co nebude vyžadovat takový výkon, tak uričtě mulčovač s vertikální osou rotace nožové hřídele a větší vstup - něco jako tady: http://www.esm-ept.de/produkte/rotieren ... -2-flailr/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

zedolos
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 11, 2015 10:04 pm
Bydliště: Levice

Re: MT8-046 (Filip V.)

#202 Nový příspěvek od zedolos »

seruz vies mi pomoct?? rozobral som hydraulicke cerpadlo na kosacke lebo mi najskôr neisiel volant poriadne zatacat tak som prehodil vetvy lebo zdvíhanie náradia mi islo .. tak som ho rozobral a nic zlomene som tam nenasiel .. tak si myslim ze jedine ze nestíha vtej vetve dotlácat tak pomáli dvíha .. da sa to nejako repasnut ??alebo aká vada tam môze byt ked mechanicku nevidím ??

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: MT8-046 (Filip V.)

#203 Nový příspěvek od jimV »

pod cerpadlama sou pojistne ventily a ty se ladi na urcite tlaky taky mi to mizerne zdvihalo pridal jsem podlozku a skusil na budik a tedko fajn

iraq06
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 25, 2014 9:21 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#204 Nový příspěvek od iraq06 »

a kde presne su tie ventile,resp treba rozobret cerpadla?

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#205 Nový příspěvek od filipv »

Ahoj všem
již nějaký čas se mi ozývá z motoru při otáčkách lehce nad volnoběhem (při lehce přidaném plynu) divné popiskování, přerušované, když jdou otáčky výše popiskování zmizí, při návratu na volnoběch se zase objeví na stejném místě, lehce nad volnoběžnýma otáčkama. Motor jede normálně, startuje, všechno jako dřív, jen popiskuje. Myslel jsem že to je alternátor nebo ventilátor ale ten to není, je to něco z motoru. Nesetkal jste se s tím někdo?
Předem děkuji za nápady ...

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#206 Nový příspěvek od filipv »

Zdravím a přeji vše nejlepší v novém roce ...
Já si vybral smůlu hned zkraje roku, dneska jezdím se sekačkou, vyhrnuju sníh a lup, nejde hnout s pákou reverzu, jede jen dopředu a ještě jen na jedničku, řadit rychlosti jde ale něco na 2 a 3 rachotí v převodovce, na 1 jsem nouzově dokrdocal do stodoly, couval jsem pomocí navijáku. Takže převodovka v čudu, je tu někdo kdo vyndával z toho převodovku? Jaká je nejrychlejší cesta dostat ji ven? Je lepší sekačku jakoby rozpůlit odšroubováním kloubu a pak vyndat převodovku, nebo jde dostat ven nějak spodem jednosušeji? Odpojit kardany šrouby kolem motouru, držák a spustit ji dolů??? Předem děkuji za rady :'(

iraq06
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 25, 2014 9:21 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#207 Nový příspěvek od iraq06 »

zdravim,kupoval som tie navody na MT8-046,plus lista SP2-211,katolog motorra,a uzivatelsky manual,ak by niekto nieco z toho potreboval.poslem mu popripde scan.

filipv
Příspěvky: 127
Registrován: pát bře 30, 2012 10:39 am
Bydliště: jičín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#208 Nový příspěvek od filipv »

Ahoj
Co je v těch návodech, to je jako dílenská příručka co kde a jak rozdělat? Já mám jen katalogy náhradních dílů s obrázky. K motoru mám i tu dílenskou příručku, ale k sekačce ne, nevím jestli vůbec něco takového existuje. Například tu převodovku jsem již opravil a funguje, ale jak jsme to sesazovali dohromady, bylo to spíš o štěstí, tak by mě zajímalo jaký je správný postup. Jestli to je někde popsané.

iraq06
Příspěvky: 51
Registrován: úte lis 25, 2014 9:21 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#209 Nový příspěvek od iraq06 »

mam tiez len katalogy nahradnych dielov,a co je akoze manual ku samotnej kosacke.Tak je to par stran,ale nic take tam nepisu ako napr pri prirucke ku zetorom,kde su aj postupy prac..

kadas
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 18, 2018 11:26 am
Bydliště: Vsetín

Re: MT8-046 (Filip V.)

#210 Nový příspěvek od kadas »

Ahoj,
nevíte náhodou, zda rameno stěrače z MT8-046 je shodné s nějakým, z auta? Když je tam hodně dílů škoda. Nebo to je specifické přímo na MT8-046 ? Dá se to ještě někde sehnat? Díky.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“