JARDY TZ 4 K14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

JARDY TZ 4 K14

#1 Nový příspěvek od JARDY »

Traktor 1.jpg
Už jsem tady něco dotazoval,kolem hadice.Mám ještě nějaké otázky tak jsem si založil toto.
Traktor mám týden R.V 1991 ,cenu raději nenapíšu aby mi hned někdo nenapsal že jsem padnul,na obličej.Mám k němu káru půjde pryč,pluh PON 25,rám na troje brány,pjatinoževoj rychlitěl 5KN85 řekl bych dvakrát jenže ten druhý má nějaké jiné nože na pletí,nebo co to je,potom řádkovač na brambory,nějaké disky -nedodělané nebo rozdělané nevím,od loňska zoraný asi 3áry.
Potřebuji to nějak upravit,asi půl na brambory zbytek zelenina.Mám sice ještě rotavátor,za kterým se pár let plahočím,ale s tím musí být konec,když mám ten TK.
Tak že jak to mám momentálně upravit se stávající technikou?Napodzim přiorám ještě asi 20 árů .Ty disky asi potřebovat nebudu,ten chudák by to asi stejně neutáhnul,bych to typnul tak na 20 koníků,když někdo nabídne něco rozumného ,jsou jeho.
Traktík vypadá ,jak vypadá,fakt jsem na něj spotřeboval 15 litrů techničáku a skoro pořád stejné,děs.Byl jsem i na ruční myčce ,ale prý mají nové kachlíky a špinavé malotraktory nemyjou.Karchr s OBI mám nefunkční ,jednou v záruce odešlo čerpadlo a zas je to stejné a dva roky překáží.Momentálně vzhled řešit nebudu,uvidím až za pár motohodin co dál.
Přílohy
disky.jpg
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: JARDY TZ 4 K14

#2 Nový příspěvek od AnryZ »

Takovy disky utáhne Tk 14 úplně v pohodě.Já tahám disky se záběrem 120cm, o váze cca 200Kg a bez problému na trojku. Na ty disky na fotce bude bohatě stačit tak pět koníků. :D

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: JARDY TZ 4 K14

#3 Nový příspěvek od deniels »

tydle disky utahne v pohode http://www.youtube.com/watch?v=5cRwwyX2 ... re=channel jinak cena byla predpokladam kolem 85tis ne? je to sobrej stroj uvazuji taky o tz4k14 mam sice doma mt8 132.2 ale nekdy se hodi 2 traktory.Sundej zadni kola a dej dolu buben a podivej se na brzdove oblozeni,protoze se tam velice dobre dostava bahno a dela to neplechu
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#4 Nový příspěvek od JARDY »

Tak jo,usmlouval jsem na 80,akorát žena hlásá že už mě zbaví svéprávnosti.Ty bubny kouknu jen co to pole zrychtuju,bude tam nejspíš mastno jak všude,ale traktík tlačit jde tak to nebude taková hrůza ,brzdit to taky trochu brzdí.Akorát spojka hůř vypíná.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JARDY TZ 4 K14

#5 Nový příspěvek od milstav1 »

JARDY píše:Tak jo,usmlouval jsem na 80,akorát žena hlásá že už mě zbaví svéprávnosti.Ty bubny kouknu jen co to pole zrychtuju,bude tam nejspíš mastno jak všude,ale traktík tlačit jde tak to nebude taková hrůza ,brzdit to taky trochu brzdí.Akorát spojka hůř vypíná.
Poštelovat na lanku to je jako první než něco budeš rozdělávat jinak podle fotky nevypadá nejhuř ať dlouho slouží

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#6 Nový příspěvek od JARDY »

Díky za kondolence,udělal jsem dvě fůry a kára musí pryč chtěl jsem dvojku,teda vzácná není,předělávat ji na sklopku by bylo moc pjáce.Raději časem postavím lepší.
Přílohy
Kára.jpg
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JARDY TZ 4 K14

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj, koukam ze jsi byl u nas pro hnuj :friends: Zena mi rikala, ze tu bylo prdici tekacko ;-) a ted tu s prekvapenim ctu ze to jsi ty 8) Pry te malem autem prejela, strasne ji ten zvuk zmatnul myslela ze ma v aute neco porouchaneho a koukla z okna a tam na ni baflo tekacko :D Tak at to spolehlive vrci a zelenina at roste, nekdy se zastavim na pokec..

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JARDY TZ 4 K14

#8 Nový příspěvek od Holder »

Jardo pěkné TK , ale k tomu hezkému zachovalému TK chce to tu sklopku ! :co?: Na vánoce si nech nadělit pod stromeček od manželky CO a vrhnul bych se na sklopku . :smich:

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#9 Nový příspěvek od JARDY »

Chlapci pěkné,ale čím mám to oranisko umravnit jsem se nikde nedočetl,půjde to tím Rychlitělem 5-KN-85?Katalog je po ruskij,sorry.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#10 Nový příspěvek od JARDY »

jirka_holub píše:Ahoj, koukam ze jsi byl u nas pro hnuj :friends: Zena mi rikala, ze tu bylo prdici tekacko ;-) a ted tu s prekvapenim ctu ze to jsi ty 8) Pry te malem autem prejela, strasne ji ten zvuk zmatnul myslela ze ma v aute neco porouchaneho a koukla z okna a tam na ni baflo tekacko :D Tak at to spolehlive vrci a zelenina at roste, nekdy se zastavim na pokec..
Jo ,starýho hnoje tam moc nemáš,zahrádkáři ti to berou pomalu z pod koní,co?Vrčák jsem koupil,tak neplánovaně ,v garáži mám nedodělaný ten minitraktůrek,asi se to protáhne,nastrkal jsem už do něj prachů,by žena věděla dá mě do ústavu.To mám ještě před chajdou toto
Přílohy
moje.jpg
moje.jpg (3.47 KiB) Zobrazeno 11714 x
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JARDY TZ 4 K14

#11 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj jardo
som sa zasmial pri citani, ale nech dlho sluzi tekacik. 8) :D
a pomaly si ho upravis podla svojich predstav. :ano: :friends:

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#12 Nový příspěvek od JARDY »

Tak taky bych se chtěl sem tam zasmát,ty moje traktory jsou spíš tragikomedie.Ladit mám v plánu až v zimě,do té doby jen to nejnutnější.Jak tady čtu ,chudáci kluci dají tolik peněz když si koupí fabrický trakťoš a pak zas jen ladí a strkají do toho prachy.Je to úplně stejná investice jako do bab,akorát že s tím aspoň chvíli oráš,ale ženské s námi orají celý život.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#13 Nový příspěvek od JARDY »

brány.jpg
rychlitěl.jpg
Tak jsem dneska nasadil tzv.pjatinožovyj rychlitěl a pokoušel jsem se oranisko umravnit.Asi po půl hodině mně tak bolely ruce,jak bych to třískal motykou.Kdyby to vyděla nebožka tygermuter tak by řekla něco jako"Jarek moš to jak by ftym šviňa ryla!"A dal bych jí zapravdu.Potom jsem přišel na to,že je lepší jezdit jen dopředu a dozadu a rychlitěl nezvedat,a volantem moc netočit.Se zoufalství jsem to chtěl ještě povláčet,jenže nasadil jsem brány a než jsem dojel na záhonek,tak jsem převrátil jednu nádrž na vodu,zničil nějaké rostliny,v kontejnerech.Pak jsem kouknul pod volant a zjistil,že vrchem teče olej s převodky řízení,hlava mi nebere.Nemám ani extra šikmý pozemek ale proč to teče?Pak to nemá být všechno zapatlané.Tak to bránění nechám na jindy .A závěrem,rychlitěl ba měl být širší,ale jestli to ten stařeček utáhne.
Přílohy
volej.jpg
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: JARDY TZ 4 K14

#14 Nový příspěvek od deniels »

taky nam teklo tak jsem to utesnili a dali olej-vazelina a rozmychali a udelali takovou brecku a dali tam,uz to tak mame 5 roku a zatim v cajku
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: JARDY TZ 4 K14

#15 Nový příspěvek od milstav1 »

No co sem přečet tak pokud máš zapřažené radličky tak se sněma nezatáčí a ten olej nevadí já bych tam dal vazelíni a budeš mít pokoj

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“