JARDY TZ 4 K14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: JARDY TZ 4 K14

#346 Nový příspěvek od duchodce »

Víš já jsem na tom byl podobně . Tak tak jsem se doplácal do důchodu a to jen kvůli tomu že jsem pracoval v teple a pokud jsem nebyl bolderář a pohlídal si lidi na hale tak jsem se za cenu toho že občas jsem musel dělat někdy přesčas ani moc nenadřel. Pokud bych pracoval v v zemědělství tak bych do normálního důchodu navydržel ani náhodou . Ale proč to píšu , mám kamaráda který když mu začalo zdraví zlobit prostě šel o rok dříve do důchodu. Stálo ho to sice asi 700 Kč měsíčně ,ale prohlásil - kolik máš důchod je věc důležitá ale důležitější je jak dlouho ho budeš brát.. Což je dost důležitá věc. Nevím sice co ti je ale jestli jsi zažil že jsi nebyl chvíli soběstačný a někdo tě musel obskakovat tak víš jak to s tebou zamete. A některé věci ve zdraví jsou nevratné tos už asi poznal. Já proto říkám pokud je člověk soběstačný tak jde o ho....o a je čas myslet taky na sebe .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#347 Nový příspěvek od JARDY »

V září to budu mít ještĕ rok do duchu.Vždycky když lezu bolestí po zdi,tak si říkám beru nemocenskou a už nebudu stresovat.Rodina mi to moc neschvaluje,prý když nebudu chodit do práce,budu jen nadávat.Fakt je že v práci si můžu hulákat jak chci,ale jsem v ní vĕtšinou sám.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: JARDY TZ 4 K14

#348 Nový příspěvek od DYK »

Ty budeš mít za nedlouho rok do důchodu, zřejmě máš možnost jít marodit a ty váháš? Nechápu. Na co čekáš!!!! :potlesk: :potlesk:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#349 Nový příspěvek od JARDY »

Když bolí,tak bolí úplnĕ stejnĕ doma nebo v práci,tak že bych si nepomohl.Když mi je blbĕ kouknu po zahrádce a tak.Když budu na nemocenské ,budu čučet z okna a v tom je ten rozdíl.Připadá mi to jako jít do basy.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JARDY TZ 4 K14

#350 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak se ukaž , jaká byla úroda brambor a česneku... :friends:

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#351 Nový příspěvek od JARDY »

Fotit letošní úrodu nebudu.Zasadil jsem tolik,co malý zahrádkář-sklidil trošku víc,tak že dobrá zpráva.Sucho , mohl bych naříkat dalších pár stránek.
Sem tam je mi líp, tak jsem naložil dva vozíky hnoje.Zaorat ,se mi zatím nepodařilo.pluh deset čísel do zemĕ,rýč nezapíchnu ani tolik.
Do důchodu necelý rok,čekám až mne šĕf naštve,nebo opačnĕ ,a končím.Tékáč by chtĕl výbrus a dalších pár oprav.
Nejdřív musím dodĕlat ten můj TOBI traktor.Jak stárnu chybí mi energie.Přijedu z práce,sotva lezu.Po noční se nemůžu
vzpamatovat vůbec.Mohl bych třeba na Traktor fóru opruzovat,jenže nemůžu ani v klidu sedĕt,bez prášku ani spát.
I když je mi často mizernĕ,pořád mĕ ta naše hlína baví.Asi jsem z naší rodiny poslední.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JARDY TZ 4 K14

#352 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...už jsem myslel , že jsi to odpískal . Chodíš sem jak do houslí... :friends: :smich:

Uživatelský avatar
Jenik.F
Příspěvky: 259
Registrován: pon dub 15, 2013 10:24 pm
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: JARDY TZ 4 K14

#353 Nový příspěvek od Jenik.F »

Jardo,mas muj obdiv!! Jsem zobak, ale klouby me boli o cas jak cert. ALle radsi v zemi hubou ryt ,nez koukat, jak muj pozemek je k nicemu a nebo ho zneucti develoeri!!!
Takze drzim pesti, at je ti v duchodu jen lip!!!
Žádný učený z nebe nespadl a proto mám hubu a radši se zeptám. No a ... :-D
MT 8 150.32 a čelní nakladač ND 5 060 z Humpolce
MT8-132.2; TON; Bubnovka 130; Cronimo EF 125; NSN10 2B; PON 25
PF 62 a všemožné nářadí k ní

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#354 Nový příspěvek od JARDY »

Tak se zase,bavím.
Ve zprávách,nĕco jako CO MÁ MOTOR -MUSÍ MÍT POJISTKU.Tak že v mém případĕ 3 malé traktory,1 rotavátor.Co se nemůžu hýbat,taky elektrokolo.S tím vším jezdím jenom já sám a na každý stroj bych mĕl mít asi pojistku.
Jsem rád že jenom tolik.Horší bude,až budu muset platit i za sekačku co má pojezd,křoviňák nebo motorovou pilu,která může taky pĕknĕ ublížit.
Když si pomyslím,na ty naše nĕkteré sbĕratele,musím se smát.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JARDY TZ 4 K14

#355 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Zdravím Tě , hospodáři ! Čím se bavíš právě teď..?

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#356 Nový příspěvek od JARDY »

Od 6.ledna každý den dopoledne tzv. čumím z okna,jsem na nemocenské a vycházky až od 12 hod,kontroly pečují o mé zdraví,tak že se musím léčit.
Když je počasí tak si hraji na kulaka.Zakujvoval s Kyrem,upravil zahrádku ,zasadil brambory atp.
V hlavě milion kravin co bych dělal ,kdybych byl zdravější.O moji léčbu mají zájem hlavně řezníci,tak že prášky,rehabilitace a zahrádka.Času mám relativně dost, tak že žádná divočárna.
Loni někdy na podzim jsem hrabal listí,můj pětiletý vnuk se mě tenkrát ptal "Dědo,a proč vlastně máš tak velkou zahradu?" Od té doby si tu otázku opakuji každý den,když si hraji na zemědělce.Fakt nevím.
V úterý mi srny sežraly 5 tříletých Douglasek, chtělo se mi brečet.
Loni mi na jaře někdo ukradl kovové trubky i s pletivem,co jsem měl kolem těch stromků.Tak jsem koupil plastové pletivo ale to zase nebyl problém pro srny.
Dědo proč vlastně máš tak velkou zahrádku?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#357 Nový příspěvek od JARDY »

Tak jsem včera zajel do pneuservisu č 1,hm nech mi to tu a prijeď si pro to zítra.Jo to máš 6x16 traktor s duší,tak to nelepím a nové duše nemám.Pneuservis č 2.nelepím bo to ani neumím,tak mi to alespoň zuj,hm tak to sem dej.Pneuservis č.3 duše nemáme ale umíme zalepit.Vyplň Babiš bumašku,zalepili,obout hm zemědělský rozměr bych musel přestavit Machine běž do prdele.Zaplatil 70 a jel do servisu č.2 kde mi to zase obul.V boku byla zapíchnutá dřevěná tříska velikosti zlomené zápalky, plášť zdravý nesteřelý.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JARDY TZ 4 K14

#358 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a to si neumíš udělat sám ??Tak mi to příště přivez . Dáme řeč a kafe a udělám Ti to grátis !

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: JARDY TZ 4 K14

#359 Nový příspěvek od rimmerworld »

No ked som videl ako sa v pneuservise pucili s prezuvanim pneumatiky na nase tkacko... Tak teda doma by som to nechcel robit.. :)

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: JARDY TZ 4 K14

#360 Nový příspěvek od JARDY »

Nenapadlo mě že v dnešní době je něco takového možné.Před 50 léty,jsme doma měli Z 25.Otec někde v kopřivách objevil ruský kombajn,z něj jsme jsme sundali podobná kola jako měl ten náš Zetor.Doma jsme to přezuli sami bez techniky.Ten rozměr byl jenom podobný,už nevím,bylo mi tenkrát asi 15 a ten traktor z ruskýma gumáky, jezdí možná dodnes.Dneska jsem objevil lepení na jízdní kola, možná mám někde i strojek na teplé fleky,tak příště.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“