TZ 4 K 14 Erťák

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
zerzy
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 15, 2014 10:56 am
Bydliště: Vysočina

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#256 Nový příspěvek od zerzy »

ahoj budu mít jeden jednoválec v TOP stavu na prodej..... sehnal jsem za super penize dvouhrnek tak budu měnit, ale až tak za měsíc než ho složí.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#257 Nový příspěvek od martin z »

Ten dvouvál ti závidím, v Napajedlích mě od něho tedy ten pán co jsem s ním mluvil zrazuje (zrovna prý ani žádný nemají) že je to pro naši potřebu zbytečnost ale na druhou stranu TKáčka se prodávají cca za 80 a MTéčka za 120 takže to při příp. prodeji vyložená ztráta není. Já traktor prodávat určitě nechci ale ve skutečnosti nevím jaký rozdíl v tom opravdu je, u nás se tyhle stroje v podstatě nevyskytují a dokud jsem nekoupil neznal jsem ani jednoválec, tady na foru totiž v podstatě o dvouválci každý básní. Je to opravdu takový rozdíl ? Určitě z motoru neteče olej jako z olejničky a snad to nedělá takovej virvál ale to není rozhodující máte-li někdo přestavěný traktor z jedno na dvouválec, dejte do placu vaše postřehy pro a proti.(např. problémy, spolehlivost) Síla motoru mi přišla dostačující snad jen při orání to někdy nemohl zmoct.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#258 Nový příspěvek od ITS »

To už jsme tu psali mnohokrát !
Rotavátor - dva válce jedou naplno , jeden válec jede také naplno, rozdíl je v 10 cm hloubky.
Orba - s jednoválcem pomalá jednička a příliš rychlá dvojka (výkon dělaný otáčkami), s dvouválcem příjemná jízda na dvojku
Silnice - vesměs všechno včetně kopců na 4

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#259 Nový příspěvek od Holder »

Já osobně bych dal 2 vál .Slávie nebo nechal naroubovat 3 val. z auta např. jak má Petis . Ty peníze bych vložil do předělání příruby a spojky . Ten jednoválec je jednoduchý motor , ale je to plivátko a zaspalo dobu .

zerzy
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 15, 2014 10:56 am
Bydliště: Vysočina

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#260 Nový příspěvek od zerzy »

Sehnal jsem dvouválcový po g.o. za dobrý peníz sice bez hyd. čerpadla a startéru. Mám výjezd že zahrady do pruského kopce tak se budou hodit koně navíc. Pokud jednoválcovým neprodam tak ho zakonzervuji na půdu a třeba se někdy bude hodit. Je v top stavu r.v.95

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#261 Nový příspěvek od martin z »

ITS píše:To už jsme tu psali mnohokrát !
Rotavátor - dva válce jedou naplno , jeden válec jede také naplno, rozdíl je v 10 cm hloubky.
Orba - s jednoválcem pomalá jednička a příliš rychlá dvojka (výkon dělaný otáčkami), s dvouválcem příjemná jízda na dvojku
Silnice - vesměs všechno včetně kopců na 4
Rotavátor nemám, to neposoudím. orba souhlas dvojka aby jela musí jít na plno a pak je to rychlé (jde dvouválec v otolik nižších otáčkách,v manuálu jsem se dočetl že jeho max. otáčky jsou ještě asi o 400 vyšší než u jednoválce, opravdu to zvládá na otáčky něco málo nad volnoběhem? Jízdu po silnici krom velkých kopců zvládám taky většinou na čtyřku (když už ji tam dostanu, záleží ale na tom co kdo tahá na vleku)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#262 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj TKáčkaři, traktor už je v kupě stálo mě to jeden celodenní výlet do Napajedel (ujeli jsme celkem 750 km) a 7 tis. což je myslím přijatelná částka. Naštěstí to odneslo jenom to bronzové ložisko.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#263 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Tak to je fajn že to máš zase OK a funkční ! 8)
Co ten dvouválec? Já o něm stále uvažuju, ale je jich jak šafránu v solidním stavu.

zerzy
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 15, 2014 10:56 am
Bydliště: Vysočina

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#264 Nový příspěvek od zerzy »

Dvouválec mám připravený tak do Vánoc snad proběhne výměna. Měl jsem docela štěstí u mého servisáka si někdo objednal motor s g.o. a pak ho odřekl tak jsem po něm skočil..... Prý je to velký rozdíl tak uvidíme.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#265 Nový příspěvek od martin z »

Martin_TDi píše:Tak to je fajn že to máš zase OK a funkční ! 8)
Co ten dvouválec? Já o něm stále uvažuju, ale je jich jak šafránu v solidním stavu.
Jo už to maká v sobotu už jsem i zoral. Nevím já s tím žádné zkušenosti nemám ale taky jsem si na něj myslel, technik v Napajedlích mě ale odrazoval že jsou to pro domácí účely vyhozený peníze a že to není až takový rozdíl. Určitě není traktor tak zaflákanej od výfuku ale randál to prý dělá skoro stejně. Dvouválec po go od něho prý vyjde na čtyřicet a když ho budeš chtít koupit někde jinde musíš si prý dát pozor z čeho to vlastně je protože už jich údajně několik přestavoval a díly které musel vyměnit tu cenu pak hravě přelezly. Počkáme až jak dopadne Zerzy, já bych raději dořešil ale prvně to řízení, protože otáčení na malém místě je horší jak v avii.

KMEL
Příspěvky: 53
Registrován: pon čer 29, 2015 8:19 am
Bydliště: Liberecko

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#266 Nový příspěvek od KMEL »

Ahoj! mám taky TK už pár let, také jsem přemýšlel o výměně motoru za dvouvál Slávii. Sháněl jsem dost dlouho. Za 40 tis. motor je strašně moc do takového stroje a zase tolik se toho nezmění. Výkon vzroste, nebude to tolik smrdět, ale pořád bude problém s vývodovou rychlostí, řízením a rozchodem, atd.... Nedám na TK dopustit, udělá mnoho práce.
Pořídil jsem Japonce Iseki 26 hp a otevřel jse mi nový obzor využívání traktoru. Je to úplně jiná práce - řízení ( posilovač). rotávátor- lehce 150cm záběr, 16 rychlostí, pluh dvoják- v pohodě, 4 rychlosti vývodáku a pořád 4x4, dělené brzdy,hydraulika atd... Když si vzpomenu co jsem se natrápil s rotávátorem za TK- KYR-100, orba s kloubákem, vyorávání brambor čertem na kardan.......
To co dáte za motor a hydr. řízení a ostatní věci za to máte Japonce. TK jsem si nechal, ale už jenom z nostalgie. Přeji hodně úspěchů .
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#267 Nový příspěvek od martin z »

KMEL píše:Ahoj! mám taky TK už pár let, také jsem přemýšlel o výměně motoru za dvouvál Slávii. Sháněl jsem dost dlouho. Za 40 tis. motor je strašně moc do takového stroje a zase tolik se toho nezmění. Výkon vzroste, nebude to tolik smrdět, ale pořád bude problém s vývodovou rychlostí, řízením a rozchodem, atd.... Nedám na TK dopustit, udělá mnoho práce.
Pořídil jsem Japonce Iseki 26 hp a otevřel jse mi nový obzor využívání traktoru. Je to úplně jiná práce - řízení ( posilovač). rotávátor- lehce 150cm záběr, 16 rychlostí, pluh dvoják- v pohodě, 4 rychlosti vývodáku a pořád 4x4, dělené brzdy,hydraulika atd... Když si vzpomenu co jsem se natrápil s rotávátorem za TK- KYR-100, orba s kloubákem, vyorávání brambor čertem na kardan.......
To co dáte za motor a hydr. řízení a ostatní věci za to máte Japonce. TK jsem si nechal, ale už jenom z nostalgie. Přeji hodně úspěchů .
Obrázek Obrázek
Ahoj, TKáčko je dobrej stroj ale bohužel jeho éra je padesát let pryč, tyhle traktory jsou mnohem modernější ale pokud ti slouží jenom kolem baráku a chceš občas na silnici je jejich cena pro nás někde jinde. Strojů za cenu TKáčka je sice plný internet ale v jakém jsou stavu ví jenom bůh a náhradní díly jsou určitě taky o dost dražší. Máš ale asi pravdu že nežli vrážet velké peníze do starého stroje je už lepší našetřit na něco novějšího.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#268 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj kluci, mám přes svátky dovolenou a tak přemýšlím o brzdách na tom mém nešťastném vleku. Kola mají lanovody a oj je sedmdesátka roura tak by se snad dala vyrobit nájezdovka protože kus šedesátky trubky snad seženu snadno a nějaké pružiny dovnitř i mám ale nevím jestli mě nečekají nějaká úskalí. Řešil jste to už někdo, na co si dát pozor a jak to máte vymyšlené? Díky za názory.

oshurty
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#269 Nový příspěvek od oshurty »

Zdravím,
vždycky jsem si myslel, že TK byly jednoválce, dneska tady vidím, že se dá přestavět na dvouválec. A ještě větší překvápko tady:
http://www.sbazar.cz/malotraktory.a.tra ... lny-predek

tříválec? to do starýho TKčka "implantuje" tříválcový motor? co na to převody???? ta cena- necelých 40K? je to reálný, nebo podfuk s nějakými čínskými motory?

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ 4 K 14 Erťák

#270 Nový příspěvek od Milhauss »

Zdarec,je to ptákovina,a podfuk. Jsou to zkopírované inzeráty z polských allegro. Tříválec tam není,klasika jednoválec,nějaká chyba v popisu. Ale dá se tam naroubovat cokoliv,jakotřeba čtyřvál z osobáku,takových tk je mraky

Jak orá ten zelenej ploužek,v týdnu jsem ho přivezl. Na co si dát pozor?? Díky,pěkný stroje

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“