Ivanove TK

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
DeadMan
Příspěvky: 9
Registrován: čtv bře 29, 2012 4:46 pm
Bydliště: Kolta

Re: Ivanove TK

#121 Nový příspěvek od DeadMan »

Zavarím, čestné pionierske!

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#122 Nový příspěvek od alchstuip »

Update po 3 rokoch
- blatnik stale nieje zavareny, ale vyriesili sme to, odmontovali sme aj druhy...
- traktor uspesne fungoval az do pondelka vecera, kedy odisla spojka.

Prvdepodobne nas caka oddelenie motora a prevodovky, tak sa chcem spytat skusenejsich, na ake komplikacie sa pripravit a kolko cca vazi motor 1D 90

Popis poruchy: spojka sa jednoducho nerozopne. Pri zaradenej rychlosti a pake vypinania spojky posunutej smerom k vodicovi ostava spojka stale v zabere (mam uz dole kryt paky, na testovacie ucely ju ovladam priamo)
Co tomu moze byt? Pri opotrebovanej lamele by snad bol problem opacny, ze by spojka preklzovala, pripadne vobec neprenasala vykon motora.

Za kazdu radu vopred dakujem.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Ivanove TK

#123 Nový příspěvek od GeorG9 »

Vahu motoru odhaduju na 1,5-2q.
Co se tyka spojky, tak tipuju ze se pridrelo vypinaci lozisko a to probrousilo pritlacak, takze nejde rozepnout. :-/
Uvidis az to rozhodis, nic na tom neni. Pak napis cim to bylo, idealne i foto ;-)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Ivanove TK

#124 Nový příspěvek od thovt »

Komplet se setrvačníkem 140kg

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#125 Nový příspěvek od alchstuip »

Dakujem za informacie, takze pred opravou este musime poskladat nejaku konstrukciu na zavesenie motora.

Ked sa do toho pustime, urcite budem fotit a pytat sa dalsie otazky...

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#126 Nový příspěvek od alchstuip »

Konecne som si nasiel cas a oddelil motor od traktora. Jeden clovek, 2 hodiny roboty, ale podarilo sa.

Kto tipoval poruchu loziska, tipoval spravne. Lozisko sa doslova rozpadlo a gulicky som nasiel vysypane dole. Packy samozrejme obrusene.
Fotky snad povedia viac:

https://alchstuip.rajce.idnes.cz/TK_Spojka/

Nasleduju otazky:
Ake lozisko kupit, nasiel som novy/stary typ. Musim menit aj objimku a vidlicku? Snad nie.
Na spojke samotnej vymenim len packy a lamelu? Lamela je 200 mm. Nejake odporucania na co si dat pozor?
Zotrvacnik a pritlacak snad mozu ostat povodne... lebo ak nie, tak to bude moc moc drahe :-(

Ked to mam tak rozobrate, este pomenim palivovy a olejovy filter, nejake hadice, palivovy kohut a dalsie drobnosti.

Ak mate nejake dalsie rady a tipy, co skontrolovat, budem rad, ak sa podelite.

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#127 Nový příspěvek od alchstuip »

Tak diely nakupene:
lamela
packy
lozisko
lanko kompletne
a k tomu ine drobnosti:
vlozka filtra paliva
vlozka filtra oleja
naftova hadica nadrz-cistic a cistic - cerpadlo
palivovy kohut
tiahla zadnych brzd (namiesto laniek)

Cez vikend sa hadam vsetko podari zmontovat a traktor znova vyzeniem do zahrady.

Otazka:
Vymena pacok spojky - ako na to, na co si dat pozor a ako ich nastavit? Mam nastavovaciu pomocku na Skodu 1000MB, pomoze, alebo nepasuje?
Co pouzit ako pomocku na vystredenie lamely?

Vdaka.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Ivanove TK

#128 Nový příspěvek od Nelinář »

ně na to vystředění pasoval trn co sa používal na 1202 stejšn. eště ně poradili si udělat pomůcku ze smetáku pomocí vrtačky, ale to ně neak nešlo, asi mám tupé dlátko ;-)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivanove TK

#129 Nový příspěvek od Atlan »

Ten zotrvacnik ako drzi na na motore? Je tam konus a pero, zaistene tou velkou maticou?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#130 Nový příspěvek od alchstuip »

Packy som uspesne vymenil, teraz by som ich potreboval nastavit. Mam pripravok na Skodu 1000MB, bolo mi povedane, ze packy maju byt nastavene na 19 - 21 mm, akurat neviem, vzhladom k comu ma byt tych 19 - 21 mm. Poradi niekto? Aspon odkaz na fotku.

Dalsia otazka - lozisko, treba ho niecim namazat?

Nema niekto nejaky zlepsovak na primazavanie loziska? Ta originalna trubka je tak tochu neprakticka. Je dobry napad trubku vyhodit a nahradit nejakou dlhsou plastovou hadickou, ktora pojde od loziska az niekam hore k hrdlam nadrzi?

Hadam konecne niekto poradi.

Vdaka.

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#131 Nový příspěvek od alchstuip »

Tak sme si s bratom poradili, aj ked sem nikto nenapisal, aspon som sa dopatral odpovedi na FB.

Packy vymenene, spojka zmontovana, lamela vystredena, packy nastavene, motor nasadeny, spojkove lanko nasadene, nastavene...

Tiez som vymenil nejake hadice, filtre a drobnosti a traktor znova funguje. V sobotu snad bude ostry test pri orbe, snad sa zase nieco nerozpadne...

Len mala poznamka ku konstrukcii TK.... skoro ako ten Lakatos z youtube.... Kluuuucik nenasadiiis, maticku nevopchaaas.... asi milionkrat som rozmyslal, ci ludia, co ten traktor navrhli aj rozmyslali o tom, ako sa bude servisovat.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Ivanove TK

#132 Nový příspěvek od -Lycan- »

Zdravim tak s tym servisom je to tak jak vraviš mne vytiekla nafta a ked som chcel odvzdusnit cerpadlo a povolit holender tak som musel pol motora zhodit bo zrovna ziadny taky kluc som nemal cil som obetoval zopar klucov a zbrusil som ich tak abi sa tam dalo dostat bez zbytocnej destrukcie motora :D a inak ten napad na mazanie loziska sa mi pozdava mna uz tiez par krat ostriekal olej ked som sa snazil do tej trubalky dat olej striekačkou :P ja planujem o tu trubalku prilepit infuznu hadicku s koncovkou na striekacku a pak si tam necham pripnutu aj striekacku s olejom :prace: a raz za cas zmacknem a kapicka oleja odkvapne :P
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Ivanove TK

#133 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ked som sa minulu zimu snazil dostat k hlave valca tiez som si ponadaval.. Ako je kopec skrutiek nepristupnych a co vsetko treba demontovat.. Este ze som mal volno a cas. Este potrebujem rozobrat zadnu prevodovku a len to odkladam.. Kedze nemam mesiac na rozoberanie a skladanie:D

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#134 Nový příspěvek od alchstuip »

Ako to uz pri TK byva, oprav nikdy nieje dost. Stale pustaju kolesa, asi je tam par defektov... tak som objednal nove duse, zhodil predne kolesa a odviezol do pneuservisu (plaste snad preziju, ked nie, tak asi vyhlasim bankrot....)

Ked uz boli kolesa dole.... po kratkej uvahe som sa pustil do roky zanedbavanych portalov, zatial prednych. Na pravej strane to vyzera ako tak v poriadku, maly unik oleja cez gufero. Na lavej ale uplna katastrofa - portal uz dlhsie tiekol, ale nebol cas. Ked som to ale rozhodil, tak koniec sveta. Portal plny emulzie olej/voda/bordel, brzdy mastne..... Ale ozubene kola nejavia znamky opotrebenia a loziska su krasne a bez vole.

Otazka: Kadial sa mohla voda dostat do portalu? Z prednej prevodovky tiekol len olej, ziadna voda ani emulzia.

Ked uz to mam rozhodene, co odporucate okrem kruzkov a gufier vymenit/skontrolovat? Oplati sa davat gufera podla originalu, alebo je dobre dat dvojbritove?

Inak samozrejme, vsetko co som zmontoval a zmestilo sa do kyblov sa uz chemicky cisti a zajtra nastane velke umyvanie

Fotodokumentacia v albume:
https://alchstuip.rajce.idnes.cz/TK_Portaly/

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Ivanove TK

#135 Nový příspěvek od alchstuip »

Dakujem za odpovede na otazku, kadial sa mohla dostat voda do portalov :smich:

Kedze nikto nic, tak skusim odpovedat sam a povedzte, ci mam pravdu, alebo nie:

Nalievacie otvory kryju skrutky, ktore su fakticky derave, asi aby sa portal pri zohriati naplne netlakoval. Je mozne, ze voda sa do portalu dostava tadial? pri dazdi/umyvani/kondenzuje vzdusna vlkost?
Ak ano, ako tomu predist? nejake ucpavky alebo kryty?

Inak, vsetky portaly su uspesne ocistene, nafarbene, pretesnene a namontovane a naplnene, prebahla prva cast orby a vsetko je zatial v poriadku az na dobne uniky oleja.... Dufal som, ze som to dost dobre ocistil a nove papierove tesnenia to udrzia, ale nevadi, je to o moc lepsie ako predtym...

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“