Prototyp MT6

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#31 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tom: No já teda nevím jak to bylo ale Prostějov s tím prostě neměl nic společnýho. Ty vývojový kusy dělali v Libchavách (UO), teď tam dělaj autobusy SOR.
Kdysi jsem měl telefonát s jakýmsi ing. Diblíčkem (snad si to pamatuju dobře) a ten už byl taky v důchodu. Podle něho se asi nic nedochovalo nebo to je někde tak uklizený že to nikdo nenajde.
Když si vzpomenu, nechám ten výstřižek oskenovat, pošli mi mejl. Že ho máme doma je jen shoda okolností, musel vyjít v dobovým tisku někdy v 87 roce, táta si to někam schoval, tu MT6 máme od 99 roku.

Konstrukčně ta MT6 vychází asi nebo spíš určitě z MT8 050, prostě z nouze ctnost a snaha udělat něco jako rakouský Reformy nebo Aebi ze švýcar. Přišly porevoluční léta, začli dělat autobusy a ostatní vývoje všech možných zemědělských strojů šly do kytek.

timexy: když fotky nikdo neudělal tak žádný nejsou a i kdyby byly nafocený tak vkládání je mi stejně záhadou. No, zvládaj to jiný... Asi jsem línej.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp MT6

#32 Nový příspěvek od Tom »

No, ono to s tím SORem není tak jednoznačné... MT6 030 bylo na papíře už v roce 1983. Dělali to právě konstruktéři Agrostroje Prostějov. Byl prý vyroben i jeden funkční prototyp ve kterém zkoušeli různé motory a veškeré ty možnosti zatáčení, prý to bylo jenom šasi. Do výroby se nedostal kvůli MT8 046. Malosériovou výrobu zkoušeli až později, právě ve spolupráci se SOR. Jak to dopadlo už víme.
Jestli mi ten článek pošleš, budu rád. TomAgro@seznam.cz
Jo, a s tím vycházením.... to není z nouze ctnost, tehdy byl požadavek na vysokou unifikčnost, proto to "vychází" z MT8 050.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#33 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tom píše:No, ono to s tím SORem není tak jednoznačné... MT6 030 bylo na papíře už v roce 1983. Dělali to právě konstruktéři Agrostroje Prostějov. Byl prý vyroben i jeden funkční prototyp ve kterém zkoušeli různé motory a veškeré ty možnosti zatáčení, prý to bylo jenom šasi. Do výroby se nedostal kvůli MT8 046. Malosériovou výrobu zkoušeli až později, právě ve spolupráci se SOR. Jak to dopadlo už víme.
Jestli mi ten článek pošleš, budu rád. TomAgro@seznam.cz
Jo, a s tím vycházením.... to není z nouze ctnost, tehdy byl požadavek na vysokou unifikčnost, proto
to "vychází" z MT8 050.
To vím taky, ta unifikace byla prospěšná.
Mám doma i část výkresový dokumentace, u všeho jsou v hlavičkách uvedený ty Libchavy tak vycházím z toho, že to dělali tam. No ona nějaká spolupráce stejně musela bejt a je to vlastně fuk.

Šasi? Má to páteřovej rám s centrální rourou, na ní je samonostná bedna kabiny.

Papírek musím najít a musím si na něj i vzpomenout.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#34 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak teď jsem vyhlabal jedinej výkres, kterej doma mám, zbytek je na chalupě. Tímto se omlouvám ing. Diblíkovi že jsem ho degradoval na Diblíčka. Jmenuje se (ten výkres) Hydraulika MT6, doplnění položky 53, kreslil to ing Diblík a v hlavičce je KTR (kooperační technický rozvoj) Libchavy okr. Ústí nad Orlicí.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#35 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Připraveno na zimu :)
Přílohy
KIF_2439.JPG

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#36 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Prožívám těžkej šok. Obrázek se mi sem podařilo strčit - dokonce 2x ale netuším jak.
Jednou jsem to zkusil postaru a přímo z foťáku, nic se nedělo tak ponovu přes to postimage.org (vůbec netuším co to je a kde to nadále hledat) a najednou dva obrázky... Jsem zmaten.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp MT6

#37 Nový příspěvek od Tom »

Upravil jsem Ti to, aby tam byl pouze jeden obrázek. Ten text jsem tam musel dát, nemůže tam být pouze fotka :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

kutil4x4
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 24, 2012 9:12 pm
Bydliště: Trutnov

Re: Prototyp MT6

#38 Nový příspěvek od kutil4x4 »

Zdravím všechny je to sice dlouho kdy sem někdo dával poslední komentář ale chci se zeptat jestli má ještě někdo tenhle stroj naskytla se mi koupě a chtěl bych nějaké informace.Za případné informace moc děkuju.

PafkaTU
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 11, 2012 2:51 pm
Bydliště: Trutnov

Re: Prototyp MT6

#39 Nový příspěvek od PafkaTU »


Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#40 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak to je fajn že se objevil další kus. Majiteli jsem napsal aby oslovil případnýho kupce aby mi na sebe dal kontakt ať vím kam se stroj dostane.
Zatím vím, že jeden mám já, druhý nedaleko mě kutil4x4 ale ten se mi neozývá a na foru nebyl skoro dva měsíce, další kus byl na prodej někde ve středních čechách a na moji žádost o identifikování se se mi vybodli, další kus ten žlutej byl k mání někde na vsetínsku a vybodli se na mně taky, další zelenej měly technický služby nebo podobná firma v Havlíčkově Brodě, s těma jsem se spojoval a byli ochotní, dokonce mi před časem psali že možná bude k mání no a další má snad jezdit někde v Deštným po sjezdovkách.

Prosba pro šikuly - ať mi to do tématu někdo vloží tak aby se to neztratilo až inzerát bude vymazanej, dík.

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Prototyp MT6

#41 Nový příspěvek od deniels »

Vladimire, myslim ze jedna jezdi u nas na Sjezdovce.

Ale nevim jestli to je ono. Ale je to strasne podobne. Jak to nekdy potkám tak to vyfotim :)
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

PafkaTU
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 11, 2012 2:51 pm
Bydliště: Trutnov

Re: Prototyp MT6

#42 Nový příspěvek od PafkaTU »

Vladimir: a nechces se podelit o nejake fotecky? Pripadne bych se nekdy rad prijel podivat (a nafotit pro ostatni?), jestli to neni moc drze. Mame chalupu ve Vichove, tak bych to mel kousek.

deniels: to bude asi spis Reform Metrac

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Prototyp MT6

#43 Nový příspěvek od Terablick »

Vladimír Šimo píše:Prosba pro šikuly - ať mi to do tématu někdo vloží tak aby se to neztratilo až inzerát bude vymazanej, dík.
Tady to je :) Ten velkej s celým inzerátem sem dávám jen jako odkaz, ale můžu ho sem dát klidně taky přímo :)

Prodám horský malotraktor MT6-030.Přední i zadní hydraulika a vývodový hřídel, obě nápravy natáčecí, redukce, 2x žací lišta, + NÁHRADNÍ DÍLY. Motor SLAVIA 4S92A. Bližší info na telefonu 605559397

Zdeněk Lux
605559397
564 01 Ústí nad Orlicí
Cena: Dohodou

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#44 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Moc prosím šikuly - na bazoši ve strojích pod názvem horský malotraktor další kus. Umím sem dát jen odkaz na inzerát kterej s ukončením platnosti nebo zmizením z časových důvodů zmizí taky. Vloží to sem někdo tak aby to zůstalo? Předem dík.
Mirek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp MT6

#45 Nový příspěvek od Tom »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“