Prototyp MT6

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#61 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Jak to že nechodí podle terénu. Na zavěšení jsou v plocháčích podélný otvory ve kterých to chodí nahoru a dolů a taky dolů či nahoru od horizontální roviny. Dej fotky ať toho tady je víc.

mikisyvy
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 17, 2012 11:00 am
Bydliště: bardejov

Re: Prototyp MT6

#62 Nový příspěvek od mikisyvy »

Tak tu sú tie fotky, ešte to potrebuje veľa práce. Na hydropohon sa čaká a k kopírovaniu terénu mám to zapojené ako na obr. je to OK ? Problém je v tom ,že ak spustím kosu dole tak sa dvihnem, proste to nejde ako to má a naopak ak ju dvihnem nieje možný žiaden výkyv. A čo s tou spružinou je správne?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#63 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak je to jasný. Je to vidět na první i druhý fotce. Ty svislý táhla který zvedaj šave maj mít ve svý horní části v těch plocháčích do tvaru "U" podélný díry a né jenom díry pro čepy. Pak to chodit bude. Je to evidentně nějaký pospravovaný.
Péra máš správně, jinak ani nemůžou bejt.
Jinak jsem si všimnul něčeho, co mi moc jasný není. Na tý první fotce je to dobře vidět. Od vývodovýho hnacího hřídele je vpravo a kapku níž dole takoný nějaký výstupek a ty na něm máš něco jako páčku. Páčku nemám, výstupek jo ale nikdy jsem nepátral po tom, k čemu to slouží. Má to nějakou funkci?

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#64 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Jo a jinak ten hydropohon kosy - počítej s tím, že se to bude hřát a až se olej ohřeje tak kosa začne stávkovat, alespoň mně to tak dělalo. Těch asi 15 litrů co je v nádrži je prostě málo a chybí chladič oleje. Taky mi to nesekalo z kopce dolů, po vrstevnici a do kopce v pohodě.
Štvalo mě to, mám to trochu překopaný a doplněný, honím na další samostatný hydraulický okruh orbitový hydromotor jako alternativu vývodovýho hřídele.

mikisyvy
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 17, 2012 11:00 am
Bydliště: bardejov

Re: Prototyp MT6

#65 Nový příspěvek od mikisyvy »

Najprv ďakujem za rady. Tie zvislé tiahla majú na hornej časti len diery na čap nieje to tak ako na spodnej časti .Zajtra obr. vrchnej časti tiahla. Kosu je potrebné pustiť na zem alebo nechať trošku vo vzduchu ? , ak ju nechám trošku vo vzduchu tak pri prechode nerovnosti kosa nespadne dole len ostane visieť či to spravia tie tiahla ? Čo sa týka toho výstupku pri hriadeli potiahnutím / za tiahnutím sa zmenia otáčky na výstupe 540 /neviem presne cca 1000 . S tým chladením oleja v zadu za motorom sa nachádza chladič oleja plánujem tam dať ventilátora uvidím či to bude stačiť na kosenie zajtra foto.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#66 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Ty oválný díry který tam nemáš jsou odhadem tak 8cm dlouhý. Kosu jsem spouštěl tak, aby na rovině byly čepy v těch oválných dírách v polovině aby kosa mohla jak nahoru tak dolů na nerovnostech terénu. Kosa musí chodit po terénu. Jo a dával jsem k pístnici co zvedá a spouští kosu škrtící ventil protože plynule spustit kosu prostě nešlo a vždycky to bylo prásknutí kosou o zem jak rána z kanónu.
Že se nechá přehazovat rychlost vývodu tou páčkou je pro mně novinka. Nepotřeboval jsem to takže jsem po funkci ani nepátral. Smysl otáčení to má stejný nebo opačný?
Jestli máš stroj s chladičem hydraulickýho oleje tak máš možná unikát protože jsem ho na žádným ještě neviděl. No, nemusím taky vědět všechno. Dej fotky ať to je vidět.

mikisyvy
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 17, 2012 11:00 am
Bydliště: bardejov

Re: Prototyp MT6

#67 Nový příspěvek od mikisyvy »

Tak došiel mi ten hydropohon a teraz ako to zapojiť , prívod je na ktorej strane ? Na obrázku je vidieť nové koncovky prvá sprava (nová) je prívod ? a druhá prepad? . Tak dnes som prišiel na to ako kopíruje terén kosa . Tie oválne diery ani niesu nutné na vrchnej strane :smich: ale pomôžu, lebo zatiahnutím páky, ktorá ovláda prednú hydrauliku do zadu zaskoči páka a tým dvojčinný valec odpojí z prevádzky = nieje možné sa dvihnúť a kosa pekne kopíruje terén. 8) 8) . Takže tak asi . Keď budem mať čas tak večer vyskúšam kosenie a dám fotky .

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#68 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak to čumím. Máš to vybavený rozvaděčem s plovoucí polohou. Ještě jeden postřeh - výfukový potrubí natápí tu nádrž s olejem. A to hodně. Je potřeba mezi potrubí s tlumičem a nádrž vsunout nějakou desku která nebude přímo ve styku s nádrží a která tudíž pomůže odvést teplo z motoru jinam než ohřívat nádrž.

mikisyvy
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 17, 2012 11:00 am
Bydliště: bardejov

Re: Prototyp MT6

#69 Nový příspěvek od mikisyvy »

Serus, vecer poslem fotky. A stym zapojim co? Co je privod a co je prepadovka? To teplo od motora som chcel povodne odizolovat nehorlavou doskou. :friends:

Uživatelský avatar
Pepa56
Příspěvky: 69
Registrován: ned říj 26, 2008 2:03 pm
Bydliště: Kladno

Re: Prototyp MT6

#70 Nový příspěvek od Pepa56 »

Dovolím si vám toho vstoupit s upozorněním Vladimírovi. Z tvých příspěvků je zřejmé, že se vyznáš, ale rozvaděč má dva plovoucí okruhy na všech MT8-050,tudíž patrně i na tvém stroji. Stačí, když s pákou trhneš dolů. Dále mne udivuje,že na to,jak máš silný motor,nemáš problémy s převodovkou. Snad ti nepřivolám poruchu!!! Já mám jen 27,5 HP a po 1200 Mh se protočila spojovací hřídel k předku a za 10 dní nová. Tak jsem to musel celé předělat. V návodu je omezení rychlosti při nejširším rozchodu a u tvé mašiny roztáhli nápravy mnohem víc, to musí být daleko větší nápor na diferenciály.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#71 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Pepa56: jak vidíš nebo čteš, zas až tak se nevyznám když ani nevím, že mi jde přehazovat rychlosti na vývodu.
Další novinkou by pro mně byla ta plovoucí poloha. Kam mám s jakou pákou "trhnout"?
S převodovkou jsme nikdy nic neměli, musím zaťukat. Jen v zadním diferenciálu jsme už dvakrát měnili osičku co drží satelity. Zrovna letos jsme to dělali, koupil jsem origo u Šálka, tu co jsme tam měli doposavad tak nebyla ani kalená a vydržela asi 12 let.
Roztažený kola prodloužením polonáprav u toho mýho možná trpí míň než rozšíření u MT8 050 protože zatáčej obě nápravy takže to vlastně opisuje víc kružnici. To si myslím ale nevylučuju že je to blbost.

Uživatelský avatar
Pepa56
Příspěvky: 69
Registrován: ned říj 26, 2008 2:03 pm
Bydliště: Kladno

Re: Prototyp MT6

#72 Nový příspěvek od Pepa56 »

Na původním stroji to je vnější a středová páka pro přední a zadní tříbodový závěs. Jak pouštíš ramena dolů, tak silněji trhneš dolů a tím to přeskočí polohu s tlakem oleje a páka zůstane viset dole v plovoucí poloze. Uvidíš, jak to bude pěkně kopírovat! Já nepotřebuji přední TBZ, tak jsem přehodil hadice a používám plovoucí polohu na spouštění sklápěcího přívěsu. Ještě jsem si všimnul, že jste řešili problém se zdvižením kulatých balíků. My jsme zase těžko zdvihali rotační sekačku Samasz v transportní poloze (asi 150 kg,ale delší páka). Vyřešila to výměna manžety a ostat.gumiček v hydr.válci. Po třech letech to zase nešlo a nechtělo se mi to zase rozebírat.Tak jsem vyvrtal nové díry do ramen (10 cm od původních) a vydrželo to další 4 roky. Ale už to teď musím rozebrat a vyměnit

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#73 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Teď u sekačky zrovna nejsem ale zejtra jo a to teda budu zvědavej jestli to tak je. Nikdy jsem po tom nepátral a měl jsem za to, že plovoucí polohu nemám. Uvidíme.
Se zvedáním ničeho nemám problém. Čelní disková sekačka má asi 200 kg, mám i dělaný jiný, delší ramena a v pohodě, manžety ve válci jsem měnil kdysi před lety, od tý doby klid.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Prototyp MT6

#74 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak tam ty plovoucí polohy mám taky, vepředu i vzadu. Co já se našpačkoval že to tam nemám a ta slovenská MT8 046 ji má. No jo, no, byl jsem tady s tím strojem na foru hodně dlouho sám. Teď už to bude lepší.
mikisyvy - tak jak to sekalo? A co fotky nabo nějaký krátký video?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Prototyp MT6

#75 Nový příspěvek od Terablick »

Tyjo tak to mě mrzí že mě nenapadlo tě "postrčit" aby jsi to zkusil. Že to mají MT8 vím, ale měl jsem za to, že tvůj prototyp MT6 je prostě z nějakého důvodu nemá, a že jsi to vyzkoušel :-/ No hlavně že je tam máš :) To chlazení oleje můžeš samozřejmě snadno dodělat, ale to určitě víš :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“