Moje MT8

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#31 Nový příspěvek od robert xxx »

Ozaj vlakno na tie vlecky na Bazose je http://www.dom.bazos.sk/inzerat/8544443 ... raktor.php
A typ je asi ANS XXX. ale nie som si isty.

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: Moje MT8

#32 Nový příspěvek od Orešanec »

robert xxx píše:Cau Oresanec.
Ja som ten blok este nezvaral, stale sa neviem rozhodnut. Inac kosu sme nahodili a pobehali sme po dvore. Zatial je to OK. Uvidime co to spravi. Dam vediet.
Inac nasiel som inzerat na predaj celej zadnej prevodovky, bez brzdoveho oblozenia, ale je to z TZ 4K 14. Chce za to 500E. Ja si myslim ze zadna naprava ci je to TK, alebo MT8 je to jedno. A asi je jedno aj to ci je to rok vyroby 1993, 1983, 1973.
Ak sa mylim tak ma prosim opravte.
Myslim, ze zadna naprava na TK a MT8-132, sa v zasade nezmenila a bude to pasovat. Skus pre istotu pozriet na fore, pripadne zavolaj k Salkovi do Agroservisu, myslim, ze na toto budu vediet odpovedat. Co som poznal zvaracov, tak liatinu zvarat ide, ale pevnostne, nik nevie zarucit co to vydrzi. Ak je moznost a rozumna cena tej napravy tak ju radsej kup.

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#33 Nový příspěvek od robert xxx »

Cau Oresanec. asi to bude to iste, ale aj tak sa mi zda ta cena dost vysoka. Ale aj tak neviem. Zatial som s tym problemy nemal. ved uvidime. Inac chyba ta vlecka.
Ale pri priamej jazde mam volu v riadeni. Ked drzim volant rovno, tak sa hybe predok, zadok v dakych stupnoch. Dopst je to neprijemne. Za vlecku by som vrazdil :cert:

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#34 Nový příspěvek od robert xxx »

Inac, niekto tu povedal ze sa da pohnut na stvrtom rychlostnom stupni na volnobeznych otackach, zatial sa mi to nepodarilo. Vzdy pri volnobeznych otackach mi to zdochne. Tak neviem kde je chyba.
A rozdiel medzi 3 rychlostnym stupnom a 4 rychlostnym stupnom je velky rychlostny rozdiel.
Naposledy upravil(a) robert xxx dne pát čer 10, 2011 10:41 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marhalu
Příspěvky: 92
Registrován: pát lis 19, 2010 5:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#35 Nový příspěvek od marhalu »

ta vůle je normální u vyběhanýho řízení. Taky jsme s tím zápasili a snažili se to zmenšit. Nakonec jsme šli do hydrauliky a je po problému.
Jinak řízení se dá trochu seřídit. Je to z boku takovej otočnej plech. Ale většinou to nepomůže.
Sháním závaží do zadních kol, neleží někomu v garáži ?

Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Moje MT8

#36 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

robert xxx píše:Cau Oresanec.
Ja som ten blok este nezvaral, stale sa neviem rozhodnut. Inac kosu sme nahodili a pobehali sme po dvore. Zatial je to OK. Uvidime co to spravi. Dam vediet.
Inac nasiel som inzerat na predaj celej zadnej prevodovky, bez brzdoveho oblozenia, ale je to z TZ 4K 14. Chce za to 500E. Ja si myslim ze zadna naprava ci je to TK, alebo MT8 je to jedno. A asi je jedno aj to ci je to rok vyroby 1993, 1983, 1973.
Ak sa mylim tak ma prosim opravte.
roberte tady sem narazil na zadek tk, esi je dobrej tak este 100e ušetřiš
http://stroje.bazos.sk/inzerat/8679544/ ... -132-2.php

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#37 Nový příspěvek od robert xxx »

Dikes za postreh. Ja som to tiez nasiel. Zdaju sa mi tie tri srouby trochu vyhnute. A aj ten kardan hovori o vsetkom.
Inac vcera a dnes som mal makacku so senom, ale chvala bohu je to pod strechou, tak mozem kludne spavat.
Kosili sme listovkou ZT 152. Celkom to slo, ale pri zatacani na konci luky clovek skoro prisiel o ruky. Treba tam servo 8) . A zlomila sa nam ta mala spojka. jeden zub. Bude treba novu.
Ten prasknuty zadny blok zatial drzi.
Dnes som dojedna kupu sadiaku na zemiaky za traktor. Je to sice doma robeny, ale sirku ma 55cm a je dvojriadkovy. Ja viem teraz nie je obdobie na sadenie zemiakov, ale bola dobra cena. Ked bude doma tak pridam foto. :rally:

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#38 Nový příspěvek od sten »

ten saďjak budeš musieť trocha upravit ta širka 55.je mala ztahni kolesa na mtčku do vnutra a širka na stred gum budě vetša než 55.nebo to zmeraj na vni
utornu stranu plašta ta bude 65-70..

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#39 Nový příspěvek od robert xxx »

No Tak sme dnes kupili ten sadiak. Nema 55cm ako som vravel, ale tych 58-60 cm. Takto si myslim, ze to bude v poriadku. Idem najst dake fotky sadiaku a veci okolo toho. Dajte mi trochu casu.

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#40 Nový příspěvek od robert xxx »

Dake foto:
Přílohy
P1000430.JPG
P1000429.JPG
P1000425.JPG
P1000427.JPG

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#41 Nový příspěvek od robert xxx »

Moja dnesna robota.
Spravyli sme si zaves na privesny vozik. Este zasuvku a je to O.K.
Stale ma zaujima ta hydraulika. Neviem ci je tam chyba. Mame kosacku ZT 152 a ked ju chcem zodvihnut uplne hore, tak musim ist s otackami do maxima, inac my to nezodvihne. Na malych otackach to ostane stat.
Teraz som vymenil olej, dal som cglp 50.
Přílohy
Snímka007.jpg

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#42 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Řekl bych že to bude rozvaděčem,propouští ti olej dokola :-/

tk14
Příspěvky: 1294
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Moje MT8

#43 Nový příspěvek od tk14 »

nestačil by přišponovat ventil

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#44 Nový příspěvek od robert xxx »

Ahojte.
Dakujem za radu s tou hydraulikou. Ked budem mat cas tak to pozriem. Teraz sa bavime so zadnymi brzdami. Lava strana brzdi ako tak, ale prava nechce. Zhodil sa bubon, celuste ako nove, mocili sa v oleji a dookola bolo natlacena vazelina. Cez gufero tieklo. Vsetko umyte, ocistene, gufero kupene spolu aj s gumickami. Uz len to poskladat a uvidime. Asi aj otocime kolesa, aby to malo sirku 120 cm. :chytry:

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#45 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj, tebe staci otocit kolesa a mas rozchod 120 na stred sipov? ja som musel vyrobit rozsirovaky lebo pri otocenych kolesach a celkom vysunutych nabojoch som mal sirku len 100cm.
potom nafot s metrom na streb sipu.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“