Moje MT8

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#16 Nový příspěvek od robert xxx »

Tak som tu zas. Mam problem a neviem co snim. Nasiel som prasklinu vzadu na bloku. Je to pri skrutkach, ktore drzia listovu kosacku ZT 152. Konkretne to su horne skrutky. Pridam aj foto. :-/
Zachvilu treba kosit luky a neviem ci ju mozem nahodit.
Přílohy
Snímka016.jpg
Snímka012_21.jpg
Snímka013_21.jpg

Uživatelský avatar
Vinco
Příspěvky: 699
Registrován: pát pro 05, 2008 11:10 am

Re: Moje MT8

#17 Nový příspěvek od Vinco »

Podobný problém jsem mněl na přední převodovce. Dá se to zavařit ale je to alchimie a může to znova prasknout. Vyřešil jsem to uchycením k portálúm, viewtopic.php?f=21&t=22086&start=60
Tata a Karel řešili zadní část, zkus pohledat.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#18 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
dost neprijemna vecicka, ja som kvoli tomuto menil cely obal, boli porusene vsetky tri. Predchadzajuci majitel to zvaral, ale o nicom, ako pise kolega, liatina a este aj tak moze prasknut, ale aspon mi urobili cupanty okolo nohavic a cez zadnu platnu je to pritiahnute, takze som to pre istotu zachoval aj po vymene obalu.
Neviem ako ty, ale myslim ze ak sa pripaja kosa, zadny stit ide dole a tam treba ozaj pevne sruby, aby neodpadla cela kosa, takze bud zvarat alebo nejak na kosu pripasovat este cupanty alebo novy obal.
Je to troska nedoriesene, celu vahu bud privesu alebo naradia drzia len tie tri sruby a este aj v liatine. :-/

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#19 Nový příspěvek od robert xxx »

majo258 píše:ahoj
dost neprijemna vecicka, ja som kvoli tomuto menil cely obal, boli porusene vsetky tri. Predchadzajuci majitel to zvaral, ale o nicom, ako pise kolega, liatina a este aj tak moze prasknut, ale aspon mi urobili cupanty okolo nohavic a cez zadnu platnu je to pritiahnute, takze som to pre istotu zachoval aj po vymene obalu.
Neviem ako ty, ale myslim ze ak sa pripaja kosa, zadny stit ide dole a tam treba ozaj pevne sruby, aby neodpadla cela kosa, takze bud zvarat alebo nejak na kosu pripasovat este cupanty alebo novy obal.
Je to troska nedoriesene, celu vahu bud privesu alebo naradia drzia len tie tri sruby a este aj v liatine. :-/
Urcite to budem zvarat, ale neviem ci to pomoze. Pozeral som sa po novom obale, ale neuspesne. Nevies ci sa da zohnat niekde zdruhej ruky a co to stoji?

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#20 Nový příspěvek od majo258 »

ja som zohnal cez inzerat z komarna za 300 ecka, myslim ze dobra cena, skusaj inzero, pripadne ak na to mas, kup komplet zadok, videl som aj take inzeraty, len obal nech je ok, to je zaklad.
drzim palce. 8) :friends: :-/

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#21 Nový příspěvek od robert xxx »

Caute, Dlhsie som tu nic nepridal az sa hambim, ze to zanedbavam.
Dam dake fotky naradia co mam.
Přílohy
Snímka044.jpg
Snímka042.jpg
Snímka007.jpg

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#22 Nový příspěvek od robert xxx »

A este najnovsie ulovky
Přílohy
8503035.jpg
81837860.jpg

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#23 Nový příspěvek od robert xxx »

Ten konsky hakar este treba upravit, aby siel do zavesu a na koci v poslednom rade ho asi trochu rozsirim po stranach o jednu paprcku, aby prekrylo aj kolesa. No treba si najst na to cas. :jazyk:
Inac idem za tyzden kosit luky a pripravujeme kosacku ZT 152. Uvidime ako to snou pojde. Ked bude cas tak ju odfotim.
Ozaj este by som potreboval vlecku ak by niekto predaval :pc:
Ja viem ze je to problem zohnat za dobru cenu a v primeranej kvalite, ale ak by niekto vedel tak to ocenim. :wink:

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: Moje MT8

#24 Nový příspěvek od Orešanec »

Ten konsky kypric je dnes uz asi celkom vzacna vec. Ja osobne by som zvazoval ci ho nenechat v povodnom stave.

Som zvedavy ako dopadne to kosenie so zvaranym blokom zadnej prevodovky. Urcite nezabudni dat info.

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#25 Nový příspěvek od sten »

robert xxx píše:Ten konsky hakar este treba upravit, aby siel do zavesu a na koci v poslednom rade ho asi trochu rozsirim po stranach o jednu paprcku, aby prekrylo aj kolesa. No treba si najst na to cas. :jazyk:
Inac idem za tyzden kosit luky a pripravujeme kosacku ZT 152. Uvidime ako to snou pojde. Ked bude cas tak ju odfotim.
Ozaj este by som potreboval vlecku ak by niekto predaval :pc:
Ja viem ze je to problem zohnat za dobru cenu a v primeranej kvalite, ale ak by niekto vedel tak to ocenim. :wink:
cus robert koukni na bazos.cz malotrktory.tam nekdo nabyzel vlečky za 450.eček.mesto šahy slovensko

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#26 Nový příspěvek od robert xxx »

Cau Sten,
Videl som tie vlecky a poznam toho predajcu. Chyba mi tam kvalita. Zo starej hrdzavej madarskej vlecky spravit novu len naterom tak neviem.
Ja tie vlecky nepoznam, ale bol by som rad keby niekto dal dake rady na co sa pozerat pri kupe takejto vlecky. Presne na co si dat pozor, aby som nekupil macku vo vreci.
A ako je to s nahradnymi dielmi.

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#27 Nový příspěvek od robert xxx »

Cau Oresanec.
Ja som ten blok este nezvaral, stale sa neviem rozhodnut. Inac kosu sme nahodili a pobehali sme po dvore. Zatial je to OK. Uvidime co to spravi. Dam vediet.
Inac nasiel som inzerat na predaj celej zadnej prevodovky, bez brzdoveho oblozenia, ale je to z TZ 4K 14. Chce za to 500E. Ja si myslim ze zadna naprava ci je to TK, alebo MT8 je to jedno. A asi je jedno aj to ci je to rok vyroby 1993, 1983, 1973.
Ak sa mylim tak ma prosim opravte.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Moje MT8

#28 Nový příspěvek od PULDrapalik »

A co je to za vlečky v těch inzerátech,typ atd. kdyžtak dej odkaz. Proč chceš ještě upravovat ten koňský kultivátor,když máš tu radličkovou bránu,dej za to prutový výlec nebo brány a máš to.Zadek by měl být stejný

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#29 Nový příspěvek od robert xxx »

Este sa chcem opytat, v cechach je predaj nahradnych dielov len na http://www.nd-traktory.cz?
Neviete ci je nieco aj na slovensku?

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: Moje MT8

#30 Nový příspěvek od robert xxx »

PULDrapalik píše:A co je to za vlečky v těch inzerátech,typ atd. kdyžtak dej odkaz. Proč chceš ještě upravovat ten koňský kultivátor,když máš tu radličkovou bránu,dej za to prutový výlec nebo brány a máš to.Zadek by měl být stejný
Ahoj. Chcem to trochu rozsirit, aby mi to prekrilo kolesa. Teraz ich man na 100cm a chcem ich dat asi na 120cm ak to pojde. A urobit ten uchyt do zavesu aby som to nemusel tahat. S tym valcom ma to tiez napadlo. Stoji to na zamyslenie.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“