Moja FIALKA

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Moja FIALKA

#121 Nový příspěvek od oco13 »

Hej štiepka, realne to odvážiť nemám kde , ale podla prepočtov by mohli tie bagy mať 600kg. Nie je to až také zlé pokial nemusíš odbočovať. :typek:

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#122 Nový příspěvek od -Lycan- »

No to celkom dosť na mojom TK bych už asi zvažoval či bych zobral i ked som na začiatku mal bednu z palety a narval som ju surovim bukom ani zatačať sa nedalo ale sadol jeden človek na kapotu a slimačim tempom dom :D a vydržala :smich: šak už ked to mam naložené hadam to nebudem zhadzovať :D tak to ma aj ten tvoj asi čo robiť to už bude asi na hrane popripade zavažie na predek a aj zatočiť sa bude dať ale jak šade pišem s rozumom sa da všetko ... kolko štiepky spališ za rok ?? kuriš len nou ? a aky kotol teda ak to neni tajne ja mam klasiku viadrus 5čl. a len drevom pred zateplenim 30 metrov teraz po zatepleni 20 ale za cely rok ohrievam nou aj vodu v lete vlanajsia zima len 15 m
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Moja FIALKA

#123 Nový příspěvek od oco13 »

Kotol Dakon 24..... tie ďalšie písmená už neviem, štiepku prekladám kusovým drevom, ale nie je to vôbec spôsob kúrenia ako by sa malo kúriť. :-/
Ja si tak nejako idem svojou cestou a som naučený byť aspoň raz za hodinu pri kotli. :-/ Nemám odmerané kolko spálim len hrubý odhad 17 kubíkov štiepky a 5 kubíkov dreva. Ale tu dolu už žiadne zimy nebývajú.
Na traktore mám 80kg vpredu a cca 250kg vzadu len závažia.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#124 Nový příspěvek od -Lycan- »

dakona sme kedisy mali sice mi už tych kotlov odpisali a to že sa kurilo tzv postaru navalil sa plny kotol aj mokreho dreva a dusilosaaaa až kotol KO teraz som sa naučil kurit podla pravidiel a jaksik aj spotreba klesla aj kotol drži aj teplo je večšie ja chodim tak cca raz za 3-4 hodky ale kurim rok odstatim drevom takže naparadu
toho zavažia máš požehnane 8) vpredu zavaži určite aj motor ja som nahadzal do každeho kola 80 kg ale to už bolo moc tak mam teraz po 50 v každom a občas ho postavim nazadne aj ked taham vlečku ked sa zahryzne 2montaž už aj ide na zadne a to nemam uzavierku vzadu chcel som ale zatial som vyšiel vzdy a prednu používam tak zo 100 pripadov raz ono človek by neveril čo take male čudo dokáže a na 1 potiahne snad aj to čo sa neda a hlavne všade sa to zmesti a všade sa vyklučkujem do lesa na taku tu samovyrobu idealne máš aj naviják ? ja mam elektrický 5500kg ale použivam ho len ked už necuvnem alebo si popotahujem bližšie a pak uviažem naraz ..... som pozeral tvoje vlákno ale prejst to cele chvílku potrvá :D
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Moja FIALKA

#125 Nový příspěvek od oco13 »

Navijak nemám, teda mám elektrický ale už tretím rokom v skrini :-/ Ja som doteraz nepílil drevo hrubšie ako 10cm priemer, takže nie je čo ťahať. :typek: Všetko krátim na mieste do štiepkovača. Ako kusové drevo mám ponajviac palety z roboty.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#126 Nový příspěvek od -Lycan- »

jaj táák no to ja zas obracene večšina všetko kusovka konare sa najdu ale pre tu trochu sa mi štiepka neoplati skor bych bral spalikovač bo odpad je večšina kolo 7 cm a to rezat metrovicu a pak šmidlikať cirkularkou no o pruz ten moj navijak trčal v skrini cca 4 roky a ked som jak somar aj s ocom tahal ručne kmene na retaziach a ocovi odišiel bedroví klb tak sa najedoval vytahli sme ho ze skrine a za tíždeň sa sedelo na sedačke a kmene sa plazili k nám :D teraz ked deme do lesa otec pride ku kmenu skrati cca na 6m dlžku sadne na kmen a čaka kim sa k nemu doplazim pak uviažem kolko sa dá a pomalučku bafkam dolu ked deme do lesa každi den na 5 hodim mame dost aj on aj ja -ja mam tež zdravotne problemi ani do roboty ma nechcu take vyradene kusy jak som ja ani na nahradne dieli nestu :D tak pomalučku čo to ide pochystame
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#127 Nový příspěvek od -Lycan- »

Noooo :shock: koonečne som sa z tehoto noveho fora vysomáril moje znalosti anj su na bode mrazu a tak strýco googel pomahal abychvubec vedel de som po 2 dnoch boja som naišou aspom česky jazyk a hned je to trochu zrozumitelnejšie :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#128 Nový příspěvek od -Lycan- »

Možná sa s tym tiež niekdo trápy tu sa tri kroky jak nato :shock:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nemá slúžiť ako návod ale pre takých ako ja hodne pomože :typek:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#129 Nový příspěvek od -Lycan- »

Tá korona je aj na niečo dobrá z nudy sa začala upratovať garáž :D že roztriedime šrofiky chytím škatuľku a :vztek: polka v ruke polka v polici a šrofiky pozemi . Druha tiež treta takisto no zub času sa s nimi pohral . A tak že sa kupi organizér.... 5 eury za kusek plastu keri sa pri prvom prevrateni doláme a tak sa vytiahol plech ze starých zásob.. z 3 už bola len 2,5 ..časožrut si z nej rokmi odkrajoval :zly: stačila by aj 1,5 ale čo bolo doma to sa použilo. Plazmou z Lidlu sa narezali potrebne kusy na podiv plazma krásne reže .. el. oblúk plus vzduch z kompresora za nás hooodne muziky za málo penez ( plazma už rok driemala v krabici nepoužita v kasni :D ) a pak sa vybalila z krabice aj COčka tiež schovaná v kasni :vysmech: že sa skusi a tak prebiehala jak výroba tak učenie z novyma hračkama a vysledok no posudte zrobili sme dve sady po tri kusy s priehradkami podla potreby jeden je na druhej položeny pričom na spodu je najširši a postupne sa skracuju ...no a jaksik ešte by to dve sady chcelo :D človek by neveril koolko sa da do tej police natrepať :321: ked to nieje uložene len potom to hladanie :pistol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Moja FIALKA

#130 Nový příspěvek od Pípáček »

Pěkná práce, taky se držím přihrádek a boxů 8) Jen já se držím plastových (dají se koupit i za 30 czk), protože si můžu vzít celej box s sebou a ne furt běhat po dílně :smich:

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#131 Nový příspěvek od -Lycan- »

No to je pravda len teraz u nas šecko pozatvarane a z internetu som nič take lacne čo by zodpovedalo mojim rozmerom nenašiel ja zas ked dačo robim tak mám taku prenosnu bedničku drevenu s priehradkami tak čo potrebujem to tam nahadžem a samozrejme ked skončim ta to vysypem šecko dokopi a pak po večeroch triedim :D a na vercajch mam druhu ale ta je nonstop plna a v provoze len ju prekladaam traktor Tk auto dielna :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Pípáček
Příspěvky: 126
Registrován: čtv říj 10, 2019 7:53 pm
Bydliště: Náchodsko

Re: Moja FIALKA

#132 Nový příspěvek od Pípáček »

Já to mám rád roztříděné po průměru, délce a stoupání závitu :smich: jen bych toho potřeboval 3x víc, ať to mám i podle druhu hlavy šroubů :smich:
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#133 Nový příspěvek od -Lycan- »

Noo tiež máš toho požehnane to bol aj náš zámer takto pekne podla postupky druhu a typu uložiť ale pak sme došli k podobnému záveru ako ty :vysmech: že ak to chceme takto rozdeliť potrebujeme dalsiu budovu plnu regalou a organizerou :D a tak sa to potriedilo akotak a zvyšok ostal v krabiciach v skrini ako zaloha ked sa minu z priehradok ... ale pochvala za uloženie :potlesk:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#134 Nový příspěvek od -Lycan- »

No ako chlapy senokasy v plnej paráde jako byva u mna zvykom kosenie otačanie nahrabovanie som zabudol ofotit tak aspom furka ručnr robrných balikou pre ušatých v počte 19ks a senááá ešte pre dve kravy ale to len volne ložené :vysmech:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Moja FIALKA

#135 Nový příspěvek od -Lycan- »

No a na poličku sa objavuje suchov zemi vlaha je ale na povrchu sa už robí sahara tak sa začalo polievať a kedže 1000 L IBCečka su už stabilne uložene na samozávlahu a na polievanie sa používa voda v nich hnaná cez mini vodárničku z tesca :vysmech: ked ma zhoret nech zhori ale už drži 3 rok a na motory si možte robit preženicu :typek: a vzhladom nato že v studni pri dome je spodná voda velmi visoko tak denne čerpadlom udržujem hladinu na kritickom bode aby nezatekalo do kotolne a za 24 hodin vytiahnem do kanála 4000 L vody :vztek: a to už od novembra už je tam druhe čerpadlo jedno čo služilo 7 rokov už odišlo a tak skrsol napad tuto premna ohrozujucu a zbytočnu vodu previest do zahrady a použiť ju na zalievanie a jak vravim ibc už nemám volné ale dotrepal som dalšiu haraburdu :D je to postrekovač origo mal vizerat takto foto su z netu typ AR 521, r.v.1989
Výrobce Agropodnik Gottwaldov,objem 300L,vhodný za malotraktor MT-08
Obrázek Obrázek Obrázek

No ale ja doniesol len to čo z neho ostalo čiže podvozok ramená, daky rozdelovač ale po utesneni by fungoval ako má a prasknutý sud ale ten sa mi podarilo zalepit laminatovou živicou a sklovláknovou sietkou takže mám cisterničku o objeme 300 L skušal som čerpadlo na baterku GEKO G01022 . Napájecí napětí: 12 V - Výkon: 155W- Otáčky: 2800/min.- Výtlak: 3 m - Maximální výška čerpání: 3-5 m - průtok 40 l/min. inšpiroval som sa tuna na vlakne od Ninja TZ 4 -14 a ked bych všetko utesnil jak má byt tak potiehne aj trisky v ramenách zaber okolo 5,5 m čiže taka nudzovečka daky regulátor sa najde čiže dá sa spojaznit , ale ja ho používam len na dopravu vody tuna pár foto s fialkou a naprasáka pridrotovane moje super čerpadlo kere žere benzin aj ked je zhasnute a jasne že každu chvilu ho rozoberam bo ten ventilček v plavakovej komorwe sa furt zahrizuje tečeto slizito sade od benzinu ale čouž hlavne že to fungiruje :potlesk:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“