TK Radek

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Pitrs2
Příspěvky: 77
Registrován: úte led 04, 2011 8:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TK Radek

#31 Nový příspěvek od Pitrs2 »

jo jo diky. ja dělam řadky terrou i zahrnuju a parada

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: TK Radek

#32 Nový příspěvek od radek »

dneska jsem vlačel,zařadim 2 dam pojezd dopředu,pustim spojku a traktor stoji,zkoušel jsem to na všechny rychlosti dopředu i do zadu,po chvilce řazzkoušení řazení jsem se rozjel.To same se stalo po pul hodině.Potom traktor zas bez zavad jezdil.Napada mě jedině m,astná spojkovám lamela.

Uživatelský avatar
bawor
Příspěvky: 1358
Registrován: ned bře 15, 2009 2:14 am
Bydliště: Strakonice

Re: TK Radek

#33 Nový příspěvek od bawor »

radek píše:dneska jsem vlačel,zařadim 2 dam pojezd dopředu,pustim spojku a traktor stoji,zkoušel jsem to na všechny rychlosti dopředu i do zadu,po chvilce řazzkoušení řazení jsem se rozjel.To same se stalo po pul hodině.Potom traktor zas bez zavad jezdil.Napada mě jedině m,astná spojkovám lamela.

občas se stane že na řadící tyčce reverzu praskne kolík a špatně to řadí pojezdy stačí odšroubovat horní víčko řazení a kouknou jestli se vše hejbe tak jak má

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3113
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: TK Radek

#34 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Bawor:
občas se stane že na řadící tyčce reverzu praskne kolík a špatně to řadí pojezdy stačí odšroubovat horní víčko řazení a kouknou jestli se vše hejbe tak jak má[/quote]

Tak podobný problém riešim teraz na Tk-14. Ten kolík nie je original, má dosť vôlu a tá páka reverzu má dosť velký "mŕtvy" chod. Ak páku potlačím dopredu, opiera sa o nádrž. Neviem, aký kolík tam bol original (či bol kužeľový), ale chcel by som tam dať pružný kolík. Dúfam, že to bude ok. Prosím tých, čo to už robili, nech sa k tomu vyjadria. A chcem sa spýtať, či tá diera na kolík je "durch", skrz , alebo je zaslepená.
Prepáčte, že som sa Vám sem votrel, ale nechcel som zakladať nové vlákno. Viem, že to tu už niekde riešené bolo, ale ani za svet to nemôžem nájsť :friends: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
franta2
Příspěvky: 140
Registrován: ned bře 15, 2009 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TK Radek

#35 Nový příspěvek od franta2 »

Já tam ten orygo kolík taky nemám, a asi by tam už ani nedržel, protože je větší díra. A je durch, a já tam mám 5 šroubek. I když to dlouho nevydrží, a při řazení dopředu - dozadu, se střihá. Vozím sebou vždy náhradní. Ten kousek co se ulomí spadne dolů do převodovky, ale naštěstí mimo převody. Jednou za čas to vylovím magnetem. Chtělo by to nějaký tvrdý kolík, z rozšířeným koncem. Mě se dokonce podařilo zlomit i ten trn, od řadící páky, a taky je dole. Snad se mi ho podaří vylovit.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: TK Radek

#36 Nový příspěvek od radek »

Tak záhada je vyřešena.Přehlédl jsem při montaži nového lanka ,že se bovden dostal za plechový kryt kardanu.Tím pádem se v některé poloze bowden zlomil a spojka pořád vypínala.To je tak ,když člověk blbě kouká

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TK Radek

#37 Nový příspěvek od PULDrapalik »

To se naučíš,neboj :friends:

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Bedna za traktor

#38 Nový příspěvek od radek »

Tady jsou fotky bedny za traktor do trojbodu.Ve vyhledu bude místo třetího bodu dvojčinná pístnice.
Přílohy
bedna2.JPG
bedna1.JPG

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: TK Radek

#39 Nový příspěvek od radek »

Ted budu muset dát dohromady závaží na předek a zadek.V řešení je dvoučinná hydraulika , dvojitý rozvaděč a nová spodní ramena s čočkama a šponovaky.Snad to do zimy stihnu.

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Hrobkovač na brambory

#40 Nový příspěvek od radek »

Brambory s epovedlo nasazet.Nakonec jsem stahnul radličky na minimum dratem,nadělal rýhy a pote rozšířil radlice na maximum a přihrnul.Dokonce se povedla i prooravka.Ke všemu se daří,letos ani jedna mandelinka.
Přílohy
hrobkovač.JPG

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: TK Radek

#41 Nový příspěvek od radek »

Měl bych prosbu,předělávám ramena hydrauliky ,mam tam už navařené čočky a potřeboval bych míru spojovačky mezi hornim a dolním ramenem,delku šponovaku a delku spodního a horního oka.díky

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: TK Radek

#42 Nový příspěvek od radek »

:( :(

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TK Radek

#43 Nový příspěvek od PULDrapalik »

spojovačka je 330 mm
šroub v ní je 80 mm
délka horního táhla mezi středy děr je 100 mm
délka uchycení táhla ve spodnim rameni od středu díry u desky je 230 mm

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: TK Radek

#44 Nový příspěvek od radek »

díky

radek
Příspěvky: 830
Registrován: čtv črc 05, 2007 9:49 am
Bydliště: Semín 53501

Re: TK Radek

#45 Nový příspěvek od radek »

Měl bych kontrolní otázku,nemáte někdo výkresy na dvojradličný pluh za tk?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“