TN-4K2-10

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#226 Nový příspěvek od Tom »

Chlapi, nevíte kde na převodovce je kontrolní šroub hladiny oleje? Hledal jsem hledal, ale nenašel :(
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TN-4K2-10

#227 Nový příspěvek od thovt »

Je to u čepu páky uzávěrky nápravy, pohled na PTO na pravé straně.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#228 Nový příspěvek od Tom »

Díky, už jsem to našel. Rafinovaně schovaný malý šroubek ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#229 Nový příspěvek od oldman77 »

Tak jsem si udělal vánoce najdete rozdíl?Obrázek

Obrázek

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#230 Nový příspěvek od oldman77 »

A zase dřevo :) Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TN-4K2-10

#231 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj,
konečně velké fotky, je i vidět nové hydraulické čerpadlo. 8)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#232 Nový příspěvek od Tom »

Paráda 8) Jak se s tím dá zatáčet, když je to tak naložené? Jde to v pohodě?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#233 Nový příspěvek od oldman77 »

Naloženej zatáčí jako praga v3s :D musíš točit kolama za jízdy. Na místě to taky jde ale těžko.Jinak maximální spokojenost,to dřevo je lehký zatočí stou trochou i na místě.Hlína a štěrk se na místě utočit nedá,to dřív něco ukroutíš.Když jedu občas dobře naloženej, tak jen opatrně, aby mi veterán dlooouho vydržel :) http://s11.postimg.cc/9btsx600j/P7192820.jpg

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TN-4K2-10

#234 Nový příspěvek od mastnacek »

Proc ma tnko tu korbu tak proklate vysoko, je to nesikovny, jinak paradni stroj.

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#235 Nový příspěvek od oldman77 »

To je pravda,ale vzhledem k tomu že je korba jen na 800 kg, tak to stačí.Na lehký a objemný věci, jako dřevo je to blbý,protože nejde vidět na cestu i když sedíš docela vysoko.Proto jsem si vyrobil na dřevo vyvážečku, se kterou se parádně protáhnu lesem mezi stromy a na výšku naložím o cca 15-20 cm dřeva víc.Takže 2m TN a 2m ANSka a valím 4m a to se dá 8)
Ta korba by šla níž,ale musel bys vymyslet nový držáky a místo pístnice mailer abys ji neurval,když je tak vysoká.Už jsem o tom dumal,ale zavrhl jsem to.Připouštím že myšlenka třístraného sklápěče mě neopustila.Nechce se mi jen vyrábět přední pant a prznit originál držák.Snažím se stroj vylepšovat a pokud možno zachovat v původních dílech.
Taky by snížené korbě zavazely přední kola při sklápění, svou šířkou dost nabíhá.Deformovali by se bočnnice.Již několikrát se mi to stalo.Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#236 Nový příspěvek od Tom »

Jo, vyvážečka je šikovná 8) Třístrannou sklopku bych taky vůbec neřešil, ta korba zase není tak robustní, a vyklápění dopředu by bylo na ní celkem hodně. A hlavně bych se nedivil, kdyby při vyklápění dopředu ten traktor šel na bok. Alespoň při rozchodu kol užším jak maximální. přece jenom korba je dost vysoko a jak by se ještě zvedla...těžiště by bylo nad rámem.
Teď se objevilo v inerci jedno TN za 25. Už je upravované, s tím by se daly dělat divy :) Já mám TN celé v originálu, takže se taky snažím traktor samotný dát do původního stavu a vymýšlím jen nářadí.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#237 Nový příspěvek od oldman77 »

pošli prosím odkaz na ten inzerát dík.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#238 Nový příspěvek od Tom »

Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#239 Nový příspěvek od oldman77 »

Ten je pěknej a s trojtou hydraulikou 8) Kluci berte ho někdo kdo ho využije, třeba tuším mastnˇáček ho chtěl dělat z TJ6,5.Cenově a časově si myslím vyjde tento levněji.

Tome s tou korbou si dovoluji oponovat,protože první kusy TN v roce 1963 se vyráběly pouze sklopné vpřed.A myslím si že se to s roztaženýma kolama nemohlo převrátit.Ta korba a hydraulika taky snese víc jak 800kg.Otázkou je proč se od toho upustilo a vyráběli jen s bočním sklápěním.To už se asi nedozvíme,protože pamětníci nejsou. :nene:

Zajímavý je že se asi standardně vyráběli bez hydrauliky a tu si tam zákazníci dobastlili sami doma.Jinak si nedovedu vysvětlit ty ovládací prvky rozvaděč na jiném místě a jinou nádrž jsem už viděl na třech strojích.Nebo ta hydraulika byla tenkrát drahá a nedostupná??????

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TN-4K2-10

#240 Nový příspěvek od thovt »


Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“