TN-4K2-10

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#271 Nový příspěvek od Tom »

Já tam mám myslím všechny čepy stejné. Vezmi jeden čep a běž do prodejny s díly na traktory nebo na náklaďáky a uvidíš... ty silentbloky pod podlahu jsou prý z Avie (respektive jsou zaměnitelné).
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TN-4K2-10

#272 Nový příspěvek od thovt »


Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#273 Nový příspěvek od Tom »

No něco takového jsme chtěli udělat na TN s Chobotkem... Ale aby to nebyl jen vyorávač, aby to alespoň pytlovalo....
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TN-4K2-10

#274 Nový příspěvek od thovt »

Pytlovaní mě se nelíbí ,lepší aby to sypalo do sklopného vozíku,po výběru se musí třídit brambory.

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#275 Nový příspěvek od oldman77 »

Pánové, přesně tohle už delší dobu nosím v hlavě a chci zrealizovat s toho továrního vytřásadla do boku.Jen pořád žádný nekompletní za dobrej peníz nikdo nenabízí :vztek:Pokud se někumu válí takovej nekompletní vrak doma měl bych vážný zájem :) Myslím že by se pod TN vlezlo a jedním pístem pouze spouštělo dolů.Strašně se mi líbí,že to vytřese do řádku a jen se posbírají.O tom pytlování jsem nepřemýšlel,ale je to super nápad 8) To pak člověk zvládne sám bez kyblíkářů (kterých je čímdál míň :'( ).
Další výhoda je potom připojit brány,vytahat ty zaObrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázekpomenutý a nakonec naložit na ANSku a tradá domů.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#276 Nový příspěvek od Tom »

Já se Samrem napytluju, dovezu domů a pytle vysypávám na vlečku, na kterou připojím "třídící stůl" a pak už k tomu stačí jen dva lidi na třídění. Nejdražší a nejsložitější na sklizni je právě dostat to z té země domů a pak třídění. Proč si tedy neulehčit práci alespoň s tím napytlováním... Pytel se přesunuje dobře... ale vleček by muselo být více... dostat celou sklizeň na jednu vlečku....
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#277 Nový příspěvek od Tom »

Tak chlopaki, aby to nevypadalo, že se u mě nic neděje :) Má to pár nedostatků, ale je to přece jenom traktor na práci, takže neřeším... Kapotáž, kryt baterky, originál přední světla, odrazky... to všechno snad časem příjde. Teď už se jenom dolaďují plečky a postřikovač, snad to co nejdřív vyjede do pole, už se začíná klubat plevel.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: TN-4K2-10

#278 Nový příspěvek od fidlaz »

pěkná práce 8) 8)

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TN-4K2-10

#279 Nový příspěvek od mastnacek »

Jako novej. Ty nastavce mezi rafkem a hvezdicej, neni to uz moc paka na loziska?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#280 Nový příspěvek od Tom »

Je to okopírované originální rozšíření. Nadšený z takového rozšíření taky nejsem, radši bych to rozšířil mezi převodovkou a portálem nějakým mezikusem. A prodlouženou poloosou.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: TN-4K2-10

#281 Nový příspěvek od thovt »

Rozšíření vůbec není problém dokud nepřesáhne dovoléné zatížení traktora.
Náboj kola je uložený 2x valečková ložiska. Disk kola má větsí slabinu než náprava.
Jinak pěkná práce 8)

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#282 Nový příspěvek od oldman77 »

Je to pěkný,i ty mezikusy se povedly :pohar:
Nebývaly víc tmavší?Hodně to svítí ta šedá.Na mojem je převodovka do zelena a zbytek už jednou stříkanej šedou jak fekál v3s.A kola mám taky původní barvu do hněda jak velorex, tak nevím jak já to nabarvit.
Tento stroj bych typoval na původní barvu a odstín.Obrázek

Obrázek

oldman77
Příspěvky: 224
Registrován: pát bře 01, 2013 10:25 pm
Bydliště: brno venkov

Re: TN-4K2-10

#283 Nový příspěvek od oldman77 »

Jo mám tam dvojmontáž a stejně se pořád povolujou.Už jsem ztratil matici.Doporučuji hlídat a denně dotahovat než si to sedne.Jinak portály netečou ani se to nehne.Horší jsou brzdy atˇseřizuji jak chci, tak pořád kloužou.Obložení jsem umyl benzinem, pořádně očistil, lehce obrousil (je tam ještě asi 12mm) a třeba zabrzdit jedno kolo a otočit se na fleku je nemožný.Stojím na brzdě a ten traktor to tak táhne že se točí obě kola.Co navrhujete??Nový obložení který nebylo mastný?

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: TN-4K2-10

#284 Nový příspěvek od mastnacek »

Cvoece oldman ty davas fotky ale jen nahled pak kliknu a nevidim nic :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TN-4K2-10

#285 Nový příspěvek od Tom »

Barva to je vždycky boj. Červenou vyhrál prostějovský "standard" * červeň šípková, a ta krémová, respektive světle šedá je RAL 7035, stejná jakou tady jeden kolega použil na Tjčko, a vypadalo pěkně. Vím, že ta barva byla totožná s Tjčky, a na nich se ta barva dochovala ve větší míře než na TN. Jo, ty fotky, co jsi sem dával, tak to TN má výrobní číslo 172 a já mám 173 :smich: taky jsem ho bral jako takový "vzorník", ale spíš tomu, co bylo v jaké barvě. To a pak nějaké černobílé fotky, kde jde vidět zase ten kontrast červené a šedivé. Kdyby to TN nebylo v původím stavu, tak nevymýšlím kraviny, co je šedivé by bylo černé, co je červené by bylo v barvě Vegy a kola stříbrné, ať mi traktory k sobě pasují, ale bylo mi líto zbastlit něco, co je v původním stavu.
Co se týče povoleného zatížení, když za ty dva roky táhlo TN přívěs, tak buď brambory když se sadilo (naložené 350 kg) a v jednom případě táhlo na vlečce 640 litrové IBC, takže velká zátěž nehrozí. Beru to jako kultivační a postřikový traktor, případně takový pomocný postrk, když je potřeba. S Vegou se to nedá strovnávat...
Jinak chlapi, díky za kladné ohlasy, vážím si toho, jsem rád, že se Vám to líbí, když už s tím byla (a je) taková piplačka.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“