moj majkov tekacik

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#121 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
ved aj ja som nad tym rozmyslal, mozno cerpadlo nestiha a preto to ide tak tazko.
mohol by sa niekto kto tomu viac rozumie vyjadrit, mozno potvrdi moje podozrenie. :-/

Uživatelský avatar
myshootko
Příspěvky: 978
Registrován: stř kvě 26, 2010 1:48 pm
Bydliště: Partizanske

Re: moj majkov tekacik

#122 Nový příspěvek od myshootko »

no ja by som povedal, ze je to naozaj tym, ze ten orbitrol je podla mojho nazoru nie ze velky, ale obrovsky na taketo pouzitie. to, ze reaguje "ako robot" na pomaly pohyb je podla mna dokazom toho, ze cerpadlo nestiha dodavat dostatok oleja. ja mam tiez orbitrol s prietokom 50 ccm, dva valce a chodi mi to lahko na cca 4.5 otacky plny rejd. ked je olej studeny (teraz v zime), tak to ide tiez tazsie, preto nechavam ten olej najprv trochu zohriat a potom to ide normalne lahko. podla mna keby si mal aj vykonnejsie cerpadlo, tak budes zase bojovat s tym, ze to riadenie bude prilis citlive. ked si zratas objem valca a porovnas to s tym, kolko by na jednu otacku daval ten velky orbitrol, tak sa obavam, ze by si na tom jazdil ako na bicykli - plny rejd mozno na pol otacky volantom. ja by som ti teda odporucal urcite dat orbitrol s mensim prietokom.
Foton 254

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#123 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
takze problem by mal byt vyrieseny, zohnali danfosku 80-tku a vraj je to uz lepsie, este som to nevidel ako to funguje, vcera nebol cas a dnes v nedelu nebudeme rapkat, takze nabuduce to hadam uvidim. :friends:

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#124 Nový příspěvek od majo258 »

ahojte
tak si to tu prechadzam, citam vselico a napadlo ma ze ako je vlastne na tekaco filtrovany hydraulicky olej.
ked som pozeral na agroade nadrz, tak vo vyreze je vidiet nejaky filter v nadrzi, co tam mate vy a ak viete typ by som bol vdacny.
ved ja tam hadam nemam nic a ani pri kupe to nebolo a az teraz som si vsimol ze to tam treba, len neviem ako to tam bolo osadene.
poradte a pripadne dajte foto, kludne na emila- marjuh@centrum.sk, pekne pjosim.

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: moj majkov tekacik

#125 Nový příspěvek od Japa »

V olejové nádrži je sací filtr (pozice 2 na obrázku), který je pro "sériovou" hydrauliku určitě dostačující. Já jsem si tam ještě navíc dal 5 mikronový filtr na výtlak (červený na fotce), přece jen servo je na čistotu oleje choulostivější.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#126 Nový příspěvek od majo258 »

no, ved toto som myslel, a ten saci sa da kupit? ako sa to presne vola a maju to tam kde predavaju filtre ci veci na hydrauliku?
vdaka

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: moj majkov tekacik

#127 Nový příspěvek od Japa »

Ten sací by jsi měl mít v nádrži, je to jen sítko nasazené na tom svislém šroubu pod nalévacím víčkem. Nebo si tam také chceš dodělat filtr na výtlak? Jestliže tam máš jen ten sériový ovládač (rozváděč) a jeden válec tak je to opravdu zbytečné, ale pokud uvažuješ o lepším rozváděči (choulostivějším na čistotu oleje) či servu, tak určitě ano. Jmenuje se to tlakový filtr na výstup z hydraulického čerpadla pro tlak 150 bar, 15 - 20 l /min, filtrovatelnost do 8 mikronů.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#128 Nový příspěvek od majo258 »

ahojte
vraciam sa k riadeniu.
orsta je mensia a ide lepsie, ale, pri jazde rovno zataca traktor do prava, co to moze byt?
je tam jeden piest, zeby gumicky v nom?
ale ked netocim volantom, tak by to nemalo robit, ci?
poradte niekto nieco ak viete. :-/ :'( :-/
uz sa pre to aj hadame a zatial sme nic nevyhadali. :'( :box: :'(
vdaka za rady. :friends:

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#129 Nový příspěvek od majo258 »

ahojte
ziadny nazor alebo rada? :'(

Uživatelský avatar
myshootko
Příspěvky: 978
Registrován: stř kvě 26, 2010 1:48 pm
Bydliště: Partizanske

Re: moj majkov tekacik

#130 Nový příspěvek od myshootko »

Ja by som tipol skor orbitrol. Ked netocis volantom, orbitrol by nemal davat tlak do ziadnej vetvy a olej by mal normalne ist cez prepadovu vetvu pravdepodobne do rozvadzaca ak to tak mas zapojene. Cize ak ti to zataca aj bez tocenia volantom, tak by som povedal, ze je chyba v orbitrole
Foton 254

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#131 Nový příspěvek od sten »

ahoj majo mysho bude mať asi pravdu,skus ten problem napisať s nikom terablick.ten je hydraulikar.takti určite poradi.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#132 Nový příspěvek od majo258 »

ahojte
vdaka chlapci za odpovede, mohol by aj hydraulikar terablick sa vyjadrit ak si to precita, budem rad,
skusime zatial rozobrat ten valec, lacnejsia verzia a potom sa uvidi. :-/ :friends: 8)

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#133 Nový příspěvek od sten »

pošli mu sz.dlouho tu nebyl.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#134 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj chlapci :friends:
po case som tu znova a mam podozrenie ze sa mi dostava nafta do oleja.
cize otazka, moze sa na tekacu dostavat nafta do oleja? myslim ze cez cerpadlo asi. Co moze byt pricina?
vybehany element? :-/ neviem ci uz tu taky problem bol, preto sa pytam a zaroven dakujem za odpovede.
A este jedna vec, minule som dolial olej a pretekalo mi to cez kluku von, cez ten stred co je vidiet na remenici a bolo to dost riedke, preto mam to podozrenie, naftu na mierke je dost tazke rozoznat.
V kluke je sruba na srubovak, ktoru som skusal dotahovat, ale akosi to neutesnilo, je tam nejake tesnenie alebo gumicka?

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: moj majkov tekacik

#135 Nový příspěvek od majo258 »

ahojte
na moj predosly dotaz ziadna odpoved, prilozim dalsi.
hladam, hladam ale neviem najst ake ma cislo ta svetlozelena farba na tych novych traktoroch a aky je to typ farby.
Ak viete niekto, napiste. :-/
Vdaka.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“