FARMÁŘ,YUKON

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#331 Nový příspěvek od GeorG9 »

Kdyz budes mit kloubak tak budes po 1000mth menit stred kloub, kdyz budes mit s predni riditelnou napravu, tak ti po stejne dobe odejdou cepy a klouby na predni naprave, tak si vyber :)
Vzduchac motor se prehriva napr pri mulcovani, to je pravda, je lepsi vodnik.

lukas11
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 11, 2008 8:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FARMÁŘ,YUKON

#332 Nový příspěvek od lukas11 »

Káně píše:Dobrý den.
Je zde prosím někdo, kdo by se mohl podělit o zkušenosti s Farmářem od Wisconsinu? Řeším případnou koupi jednoho ojetého kusu. Jedná se o kloubák s 30HP motorem Lombardini. Obecně jsem byl upozorněn na možné problémy s podvozkem, resp. kolem 1000 mth prý často odchází středový kloub a kardany. Také vzduchem chlazený motor se prý rád častěji přehřívá. Máte někdo s traktorem osobní zkušenosti a případně koupili byste si jej znovu?
Děkuji za info!
Zdravím,
k tvému dotazu asi takhle, Farmáře jsem měl a najezdil jsem s ním asi 2 tis mth (možná i víc,už nevím přesně) a nikdy jsem neměl problém s přehříváním motoru. Je pravda, že jsem ho používal výhradně v lese což je asi jiná zátěž než např. s rotavátorem a nebo mulčovačem, ale za to jsem jezdil 8 i 10 hodin v kuse a zádné přehřívání jsem nezaznamenal. Na středovém kloubu jsem měnil pouze 1 krát "futýrka" což nebylo náročné na opravu a hlavně jsem opravdu a poctivě často mazal středy. Myslím, že právě středový kloub v lese trpí poměrně hodně a dost jsem ho prověřil. Dvakrát se mi rozbilo ložisko (jednou v zadním difu a jednou v převodovce) takže to sebou neslo nějaké opravy. Jako náhradu jsem pak použil ložiska SKF a byl klid. Jinak jsem byl s tímto strojem velmi spokojen a rád na něj vzpomínám a popravdě dnes už bych ho neprodal a nechal si ho doma. Celkově si myslím, že je to celkem povedený pomocník. Samozřejmě se k tomu člověk musí adekvátně chovat, ale to ke každému stroji. Záleží co od tohoto stroje očekáváš, resp. na co ho chceš používat, protože např. pojezdová rychlost stroje není velká, synchronní převodovku to nemá a pod. Já tento malotraktor můžu s ohledem na své zkušenosti doporučit a já osobně bych si ho klidně koupil, přesněji řečeno pro mé potřeby bych si ho znovu koupil. Snad Ti můj názor pomůže.
:)

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: FARMÁŘ,YUKON

#333 Nový příspěvek od Káně »

Díky moc oběma za informace a zkušenosti! Nakonec jsem přivezl Farmáře :). Jako alternativu jsem řešil repasovaný MT8 132.2 také s 30HP motorem Lombardini a starší Cabrio 47HP od Šálka. Řešil jsem to hodně dlouho a intenzivně a co vám budu povídat, přes měsíc se mnou nebyla doma ani v práci řeč (asi to zná většina příslušníků tohoto fóra :)). Projížděl jsem všechny 3 traktůrky a Farmář mi sednul na první dobrou. Navíc mi přišel celkově nejrobustnější a i ve srovnání s Cabriem má téměř 300 kg hmoty navíc. Tak uvidíme... Každopádně teď mě čeká další fáze - příslušenství... :pistol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#334 Nový příspěvek od GeorG9 »

8) tak nás nezapoměn zásobovat informacemi a novinkami v technice :)

lukas11
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 11, 2008 8:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FARMÁŘ,YUKON

#335 Nový příspěvek od lukas11 »

Gratuluji k pořízení Farmáře a přeji Ti ať dobře slouží! 8)
Vypadá krásně, hned bych ho provětral. :smich:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: FARMÁŘ,YUKON

#336 Nový příspěvek od Milhauss »

To máš novýho,nebo to je ten pěkný kousek z bazoše? Pěknej,ať slouží 8)

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: FARMÁŘ,YUKON

#337 Nový příspěvek od Káně »

Díky! Ano, je to ten z Bazoše. Dlouho jsem váhal, ale je opravdu jako nový. Pán ho měl jako hračku k baráku a občas na dříví s malým dvoukolákem (jinak zůstává věrný značce a bude kupovat nového Farmáře II. se 45HP Kubotou...). Tachometr ukazuje něco přes 800 mth, ale skutečně má tak 500, i podle pána, který často zapomínal klíček v zapalování a než udělal odpojování baterie, tak i jeho vnuk se přičinil... Myslím, že to je neduh všech Wisconsinů s počítadlem mth, sekačkami počínaje. Každopádně stroj zůstal v jižních Čechách :) .

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: FARMÁŘ,YUKON

#338 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak paráda,ten byl fakt pěkný

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: FARMÁŘ,YUKON

#339 Nový příspěvek od Káně »

Jinak, momentálně řeším zadní závěs. Máme doma pár věcí k Zetoru, které bych rád využil a nechci to upravovat, takže bych užší závěs "1N" nahradil standardem kat. "1". Resp., pokud to bude kompatibilní, tak bych vyměnil jen spodní ramena a použil delší 3. bod. Koukal jsem, že "1" závěsy jsou v základu na Yukonech i na Šálkově Winee, tak snad by to mohlo fungovat...

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#340 Nový příspěvek od creative »

KLíček v zapalování počítá motohodiny ?

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: FARMÁŘ,YUKON

#341 Nový příspěvek od Martin_TDi »

to taky slyším poprvé že by klíček v zapalování přičítal motohodiny.....

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: FARMÁŘ,YUKON

#342 Nový příspěvek od Veteranista! »

MTH se počítají od zapnutého zapalování, ne běžícího motoru
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: FARMÁŘ,YUKON

#343 Nový příspěvek od Káně »

Veteranista! píše:MTH se počítají od zapnutého zapalování, ne běžícího motoru
je to tak, motor vyplý, klíček "zamáčklý" a hodiny běží... :)

Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: FARMÁŘ,YUKON

#344 Nový příspěvek od Káně »

jinak, zde odkaz na specifikace geometrie 3-bodových závěsů (kat. 1, 2, 3 i užší 1N), kdyby to někomu pomohlo...
https://ulozto.cz/!Ft8vg5QmJ5gx/zavesy-pdf

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#345 Nový příspěvek od creative »

Myslel jsem, že mojí otázkou se někdo zasměje a je vidět, že to myslíte vážně. Zapnutý klíček nedokáže počítat motohodiny, ty se počítají při jmenovitých otáčkách motoru, tzn. musí běžet. Zajímavé, že lidi neví takové základní věci.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“