Miník Bouráka Boba

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Miník Bouráka Boba

#1 Nový příspěvek od BourakBob »

Rozhodl jsem se založit svoje téma abych nespamoval ofiko diskusi. Přidávám pár fotek z dovezení Miníka my mu říkáme doma "Drobek" a pak už nějáké mini úpravy vzduchového filtru aby nedřel o kolo. Ty větší příjdou přes zimu. Pár fotek z letošní práce okolo domu. Drobek funguje hlavně na převážení materiálu ze zahrady na dvůr. Pole budem zakládat asi letos na podzim případně příští rok. Tak mrkněte a budu rád za postřehy a rady 😉

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Miník Bouráka Boba

#2 Nový příspěvek od BourakBob »

Ještě naše skoro automatizovaná řežba dřeva na zimu 😅

Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Miník Bouráka Boba

#3 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Na polné práce bude lepšie dať traktorové pneu 14ky. Potom sa z neho stane na poli traktor aj na orbu. S origo gumami je to na prt a dávať orebné kolesá je otravné. S tými Mitaskami 14" netreba orebné kolesá. V zime netreba reťaze.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Miník Bouráka Boba

#4 Nový příspěvek od BourakBob »

Možná ježíšek donese 😅 ale každopádně mám to v plánu 😎 a na předek asi tellerborg šípáky nebo ty t513 ale šilpáky vypadají lépe 😅

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Miník Bouráka Boba

#5 Nový příspěvek od -Lycan- »

Hmm taki dopravníček by sa hodil ja do režem šecko motorovkou bo na cirkularke nevidim či sa kotuč kruci alebo stoji a par prstikov už chyba a pri motorovke mam paprčki na rukovetkach :D
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Miník Bouráka Boba

#6 Nový příspěvek od BourakBob »

Jo není to zlé já na cirkuli taky neřežu mám taky radši pilku ale děláme dřevo i pro tchána a tchýni takže pantáta řeže svagr podává a já rovnám 😂

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Miník Bouráka Boba

#7 Nový příspěvek od BourakBob »

Včerejší a dnešní práce mělká orba rýčem a pak zarovnání fošnou trocha improvizace 😂 pole je 10x3 na zkoušku uvidíme co vyroste kdyžtak budeme rozšiřovat
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Miník Bouráka Boba

#8 Nový příspěvek od -Lycan- »

NO vida jaky fajny smyk si si spravil 8) a jak tak kukam sa mi to zda alebo to maš vikolikovane a riluješ podla špagatu :D ešte že si tam nešupnul obrubniky :vysmech: mne by sa tea s tim tak hrat nechcelo jaa mam zemnedelsku vuli plus minus autobus :vysmech:
a to hnojenie .. napisem ti to sem nechcem zaspamovať minikovi vlákno :) čestvý s hoblinama možeš ať ale pametaj že je dost silny čiže ked ho tak rozprášiš že ked pozreš tak abi si ho videl že tam je ale ne zas tak že nebude videt ani zem ono v zime dačo klesne a druha orba ho premieša čiže možeš at ale ne vela (ja som slepačine použival 25 kg vedro čisteho trusu do 200 L vody nechať vyluhovať ja to luhoval kolo 2 týždnov a s tým som zalieval pred orbou )
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Miník Bouráka Boba

#9 Nový příspěvek od BourakBob »

Nojo je to moje úchylka trošku s tím špagátem mám rád když je vše přesné 😅

Jasné takže když tam dám trochu tak to bude v pohodě ani moc ani málo s rozumem prostě.
No louh jsem taky chtěl dělat ale když babinka řekla že to hrozně smrdí tak se mi do toho nechce 😅

Mám to teď nechat třeba tři týdny ležet než to pohnojilm a zaorám? Nebo nechat na jaro? Nevím jestli jsem to pochopil dobře jak jsme si psali.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Miník Bouráka Boba

#10 Nový příspěvek od Peter768 »

Špagát je v pohode, za mna :D
Hnojivo smrdí, ale je zadarmo a hnojí... :smich:

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Miník Bouráka Boba

#11 Nový příspěvek od -Lycan- »

Bobe na druhu orbu / ryilovanie je ešte čas to tak prelom okt / novemberteda ked budu hlásit velke mrazi a sneh tak určite pred tim spravidla sa ore tesne pred mrazmi a hnojiť najlepšie tesne pred orbu bo inak sa ti dusik vyparuje a ti ho chceš predsa dostat dozeme takže hnoj dať pekne na hromádku a ked chceš možeš ho tíždeň pred orbou preliat krhlou teplej vody a zakriť igelitom ...nastane reakcia a hnuuj sa začne zaparovat a tim padom nebude taky suchy a agresivny pak ho rozhodiš a hned zaoreš nebo rilujes kto vie dotedy možna aj daky plužik splašiš a riadne na velke hrudi tie ti v zime premrznu a na jar sa ti to krásne šetko rozpadne a bude zem pripravena takže ked riluješ tak na hrudy nerozsekuj ich to spravi za teba mráz :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Miník Bouráka Boba

#12 Nový příspěvek od BourakBob »

Supr tak to bych mohl sehnat ploužek 😏 no a když ne tak řeknu sousedovi s traktorem pravděpodobně 😅 toho času už nebude abych si to zrejpal znova rýčem 🤷🏻 Možná má i varinu tak bych si ju na ten kousek půjčil určitě to bude lepší než rukama 😅 díky za rady

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Miník Bouráka Boba

#13 Nový příspěvek od Peter768 »

Čas na orbu ešte je, a ak zoženieš pluh, tak to ešte stihneš spraviť.

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Miník Bouráka Boba

#14 Nový příspěvek od BourakBob »

Jo to já bych asi spíchnul stejně budu používat pluh za vari udělám nosič nářadí a bude vystaráno. Horší je ten matroš kterej je teď brutálně drahej a hlavně nedostupnej.. 🤷🏻

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Miník Bouráka Boba

#15 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja som mal obracak APH-325, predtým som mal jednostranný APJ-018P...
Matroš...stačí kúsok starého jokla, alebo trubky, pásovina na uchytenie, 16ka vrták, kusok gulatiny a šponovák z plota na nastavenie bočného skolonu a možeš zvárať. Ak najdem foto, tak ho sem dám pre inšpiráciu...

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“