Lupova MT8 132-2

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#76 Nový příspěvek od Lupa »

Pomoc ! Dneska jsem traktor dotáhnul z pole ručně domů. Normálně jel, na poli jsem ho chcípnul a už nejde nastartovat. Asi nemá palivo. Je možné aby se zasekl chcípák? Čudl normálně chodí ale gdyž chci zapnout sytič, tak to necvakne.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Lupova MT8 132-2

#77 Nový příspěvek od -Lycan- »

Mne to občas roby TK stači par krat pridat na plny plyn pak uplne ubrat pak zas pridat a potom čudel (ten na čerpadle na palivo )aj cvakne niekedy sa neda cvaknut ale ked uberem tak na 3/4 plynu cvakne vtedy... može byť že už vnutri v čerpadle je dačo vybehane alebo čoš take pokial mi to ide tak sa v tom nevrtam :vysmech: no a to palivo mne napriklad kohut na nadrži uplne vipadol 9 L naftičky mi pokopcoch pomali cvrkalo von vo vysokej trave som si toho nevšimol a po 3 hodinách mi to chciplo v lese nato že už bol aj filter suchy ... palivovy kohut som našiel 70m od domu takže na filter sa da robit cca 3 hodki na pol plynu :smich: može byt že sa ti daki bordel z nadrže dostal do sitka a upchal kohut alebo filter tak zaneseny že nestiha pretekat cezen to bolo u mna ... taktiež palivova pumpička nemusi stihat. u 2 valcu už je toho dost de može byt problem treba ist od nadrže po trubkach až k vyfuku ...a u toho dvojvalcu je možne že čudl chcipaku chodi ale vo vnutri je stale otvoreny skus to ostrpať či nevyskoči tak možna se to ulomilo a chodi len vonkajšia čast ale dvojvalce moc neznam
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#78 Nový příspěvek od Lupa »

Už jsem to opravil, pravděpodobně se zasekla vidlička a hřebínek na čerpadle v poloze na chcípnutí. Vytáhnul jsem čerpadlo, tím se to uvolnilo a po z5né montáži to funguje.

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#79 Nový příspěvek od Lupa »

Ještě poznatek k zaseknutí chcípáku, asi by stačilo demontovat nalévací hrdlo oleje a nějakým háčkem to odjistit. Už se vám to stalo?
Mám ještě jeden problém, asi padá nafta. Den stojí, nastartuje bez čudlu a po chvíli zhasne. Pak už musím napunpovat a start s čudlem. Nevím, když přece startne tak podávací čerpadlo musí naftu hned doplnit. Pletu se?

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#80 Nový příspěvek od Lupa »

Chci si nechat vyrobit výr. štítek motoru a snad i traktoru. Nemáte někdo pěkný vzor? Já to mám jen vyražené na al plechu. Mám kontakt na pána co to vyrobí ale potřebuje vzor.

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: Lupova MT8 132-2

#81 Nový příspěvek od fidlaz »


petoboy
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2021 10:26 pm
Bydliště: Zilina

Re: Lupova MT8 132-2

#82 Nový příspěvek od petoboy »

zdravim chcem sa spytat ci neviete o niekom od Ziliny co by vedel pozriet motor na tomto traktoriku. udajne by mal byt zadrety.klucom vydlicovym som motor pretacal. vymenili sme cievku na startery a natocili ho.ked sme skusili hydrauliku tak piest nereagoval.potom zacalo vyklepkavanie tak sme ho vypli radsej...

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Lupova MT8 132-2

#83 Nový příspěvek od -Lycan- »

hydraulika s motorom nemá nič mohlo byt čerpadlo ko zadretý motor natočíš dokonca ked nebol hryznutý tak sa možeš aj vozit zadreti zistíš ze nemá kompresiu a to vyklepkavanie mohli byt chytene kružky že ich cuclo do piestu alebo niekde inde a to robilo lomoz jedeine zhodit hlavy a budes vidiet a pak valec a mas istotu ...
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

petoboy
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2021 10:26 pm
Bydliště: Zilina

Re: Lupova MT8 132-2

#84 Nový příspěvek od petoboy »

dostal som tipa na jedneho pana pri ziline tak mu zavolam a ak by bolo mozne nech to pozrie a opravi 👍

petoboy
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2021 10:26 pm
Bydliště: Zilina

Re: Lupova MT8 132-2

#85 Nový příspěvek od petoboy »

nema niekto skusenosti s mechanikmi z Oravy?udajne tam su nejaki co opravuju traktoriky...

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#86 Nový příspěvek od Lupa »

Jaro je tady a já bohužel musím půlit převodovku. Mám dva problémy na vyřešení.
1- klouže spojka, mám nachystanou novou lamelu, pružiny a pracky.
2- při zatížení vyskakuje reverz dopředu. Ve schématu ND je dvojkolo reverzu č.1 umístěné na čepu skřín převodovky levá strana. Ktré oz. kola jsou protikusem?
Při generálce jsem měnil lož., rychl. 3. Víc se mi tenkrát do toho nechtělo sypat peníze a ted mám práci navíc. Navíc to uložení dvojkola rev. už bylo vylomené a někdo to svařil.

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#87 Nový příspěvek od Lupa »

Obrázek

Obrázek
Zdravím, přidávám foto nové vlečky na vodu/septik. Má to nájezdovou brzdu takže mě to z kopse netlačí. Ještě musím vyměnit ten výtokový ventil za větší protože to pomalu teče. Chci tam dát plastové šoupě 75 mm.
Dále tam mám rotavátor, proběhla ostrá zkouška přípravy pole po podzimní orbě. Jednalo se o letitý trávník, dost kamení ale stroj to zvládnul. Ty drny jsou tak houževnaté, že když to chcete sekat motykou tak to má vlastnost jak guma.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Lupova MT8 132-2

#88 Nový příspěvek od -Lycan- »

na tej cisterničke to maš 1000 L itrovku ? nemaš tie kola dako velmo vzadu ?? a dvojmontáž ?? aaa brzda 8) no to sa može mne len snívať ja lietam touto zostavou :D 2 x 1000 L ale je pravda že občas to kopne ked su neni fuul naplnené :jazyk: Obrázek ale kopcepo asfalte za 2 pohode udrži v terene to 1 istí :D zabava pak nastáva ked s tím idem do hory zaviest vodu do kaliska až to je teprv adrenalín :D
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#89 Nový příspěvek od Lupa »

Trochu jsem si hrál s aretací řadicích tyčí a zjistil jsem, že pružiny které tlačí na aretační kolíky jsou léty unavené. Po vytažení měřily tak cca 24 mm, znovu jsem je napružil tak, že jsem tenký sekáček naklepl do každého závitu a tím je prodloužil.Ted mají 30 mm a reverz mi už nevyskakuje.

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#90 Nový příspěvek od Lupa »

Ted jsem vozil hnůj na PV za auto a cestou sjíždím jeden kopec, no ty brzdy na TK jsou dost mizérie. Přitom mám nové obložení, bubny sjeté smirken do hladka. Ručku nemám protože mi chybí páka ručky. Šlo by udělat brzdu na kardan? Ta učinnost by byla lepší ale musela by být zapnutá zadní náprava.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“