Lupova MT8 132-2

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Lupova MT8 132-2

#61 Nový příspěvek od thovt »


Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#62 Nový příspěvek od Lupa »

Možná se ptám blbě ale jak je mazán píst a pístní čep? Mám starší ojnici a nevidím tam dírku od mazání.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Lupova MT8 132-2

#63 Nový příspěvek od thovt »

Takže zapatlaná karbonem, chce to lépe očistit.

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#64 Nový příspěvek od Lupa »

Už jsem to zapomněl, zapojení hydr. rozdělovače. Přepad, přívod, válec nebo přepad, válec, přívod?

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#65 Nový příspěvek od Lupa »

Tak jsem dneska vyjel. Zkoušel jsem kultivátor ale nešlo to podle mých představ. Kultivátor je dvouřadý, 5 a 4 pružinové háky. Je to asi moc protože po zajetí do hlíny to traktor neutáhne, kola hrabou. Náhon na 4 kola. Asi bude třeba háky ubrat a také by to chtělo stavěcí kolečka na seřízení hloubky.
Také mi prokluzuje spojka, bude nutné to seřídit. Přitom při montáži jsem to seřizoval podle návodu s fora. Budu muset půlit? Ještě když je lanko přitažené tak, že pedál spojky je uplně nahoře tak při ůplném vyšlápnutí to někde na setrváku dře, je to slyšet.
Další nepřijemností je, že po zahřátí oleje mi poblikává kontr. mazání, tlak kolem 0.5 bar. Po přidání stoupne na 1 bar. Jde na olej. čerpadle zabrousit víčko a tím zvednut tlak?

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Lupova MT8 132-2

#66 Nový příspěvek od -Lycan- »

s tym kultivatorom sa mi to nejak nezda ja mam za tk 5 a 6 vzadu valec celkovy zaber niečo kolo 130 cma v pohode cca 20 cm do zeme a občas aj na 2 potiahne v kolesach mam v každom pridanych cca 35 kg vzadu 50kg idealne ked hodim dvojmontaz to ide jak drak motor klasika jednovalec .... ono ked hrabe nema vahu skus nahadzat zavažie a taktež strašne záleži ako hlboko bolo na jesen zorane ci uz netahnes hroty hakov po nezoranom bo vtedy mne nepotiahne ani major bo to je odpor jak svina ... toho roku u znamichsom nedokazal potiahnut ani rotavator v hlbke 10 cm a nakonec mi oni povedali že nato že to na jesen bolo skopane len motikou sa to dobre rozrobbilo takze len tolko postreh
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Lupova MT8 132-2

#67 Nový příspěvek od rimmerworld »

ja mam 3 v predu..a v zadu 4 + teraz najnovsie aj valec...a dvojvalec...a na dvojke to nedam hore mini kopcekom...resp..len s dymenim..dole uz aj na dvojke..ale mozno max 150 mm do zeme..ale mam koelcka tak si to povacsine davam na minimum. zatial sa traktorista so sadzacom nestazoval :smich: ...aj sa cudujem..som myslel ze ten +jeden valec spravi divy..ze budem lietat po roli jak na koni.. :)

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Lupova MT8 132-2

#68 Nový příspěvek od -Lycan- »

Tak ono bude strašne záležať od typu pody štruktúry atd a taktieš velkosti dlat na hakoch u nas su asi lepšie zeme možna v ilovici bych nepotiahol ani ja...iny kraj ine podmienky .. a ono s tym sadzačom nejde hlbšie ako 10 cm ono sa to zda ze ide hlboko ale to fakt len taky jarok a pak vrchna zem uroby hrobček a tak je to očny klam že sa sadi hlboko to som aj ja myslel ale ked som to skušal tak to ked sadiš pod motyku tak davaš hlbšie :vysmech:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#69 Nový příspěvek od Lupa »

Koukal jsem na videa a asi jsem to moc spouštěl do země. Každopádně asi nejlépe kultivátor vybavit drolícím válcem a jím seřizovat výšku. Nevíte jak vyrobit drolící válec stočený do spirály?
Mohli byste mi změřit kolik má být spodní hrana záv. rámu od země při dolní poloze? Já to mám 27 cm a zdá se mi to moc vysoko.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Lupova MT8 132-2

#70 Nový příspěvek od -Lycan- »

Unas to jeden vyrabal tak že si vypalil kruhy do stredu urobil diera a po obvode podla toho kolko chceš prutov tolko drážokon mal tuši priemer 30 cm a pak jeden navaril na okraj a druhy o kusok pootočil treti taktež aposledný tiež pak vkladal do drázok pasoviny a o ten kusok ich pekne vyhlo ale v kazdej drazke musel prichitit zvarom . druhy chalan robil privaril jeden kruh on privaril pasoviny vložil druhy kruh privaril pasovini ale neprivaril o stred tre ti a posledny pak jednu stranu natvrdo prichytil a druhu s dačim skrutil a zavaril posledny o stred pak stredne dva privaril kde boli a bolo nebol az tak skruteny ale bol...pozri čas od 2: 45 ale stoji zato skuknut cele..https://www.youtube.com/watch?v=68rGIJyOoQc
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#71 Nový příspěvek od Lupa »

Tak jsem došel k závěru ohledně proklouzávající spojky, budu muset vyměnit pružiny přítl. talíře. Jsou nejspíš unavené a slabé.
Horší to bude s občas vyskakujícím reverzem. Zřejmě jsou opotřebená kola reverzu, navíc to uložení dvojkola v levém bloku převodovky je opravováno a to asi také přispívá k problému. Zatím jsem přítáhnul aretaci řadící tyče. Která oz. kola se týkají reverzu?
Já jsem měnil pouze rychlou trojku, ložiska a gufera.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Lupova MT8 132-2

#72 Nový příspěvek od thovt »

Aretace rychlosti se zašpiní a přestane fungovat, mě to třeba přirezlo , pružina nemá sílu.
https://eshop.agroad.cz/eshop-zapadka-p ... azeni.html

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Lupova MT8 132-2

#73 Nový příspěvek od Lupa »

Objednal jsem nové pružiny přitl. talíře Š1203 a mají délku 45 mm. Přitom zde na foru jsem se dočet ,že nové mají mít 50 mm. Tak nevím, jsou to správné?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lupova MT8 132-2

#74 Nový příspěvek od Ondras83 »

Preoblozit lamelu materiálem hds57, dělá to renovak, na průměru lamely 228mm to drží 350nm, originál klouzala

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Lupova MT8 132-2

#75 Nový příspěvek od thovt »

Délka pružin 45mm není špatně pro Š 1203.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“