Fandysovy MT8ky

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Fandys
Příspěvky: 24
Registrován: pát dub 14, 2017 11:18 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Fandysovy MT8ky

#16 Nový příspěvek od Fandys »

Asi k tomu dojde. Teď jsem stříknul části přední rozvodovky a oral se 132kou.
Dělal jste někdo přestavbu poloos na bezmanžetové provedení? Nic moc jsem tu o tom nenašel. Jen to, že manžety už moc dlouho nevydrží. U Šálka mi řekli, že to jde upravit, ale manžety jsou prý dobré řešení. Ve Wisconsinu mi řekli že to nejde. Díly jsem už objednal, vzhledem ke zničeným čepům jedné poloosy. Druhá poloosa už má díly jako na bezmanžetovou verzi.
Poslal by mi někdo katalog ND na VEGU nebo CABRIO? Nedaří se mi ho někde najít. Díky

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Fandys
Příspěvky: 24
Registrován: pát dub 14, 2017 11:18 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Fandysovy MT8ky

#17 Nový příspěvek od Fandys »

Po delší odmlce přikládám další fotky z průběhu oprav/úprav na své 050ce. Jelikož jste se nikdo nevyjádřil k úpravě poloos na bezmanžetové provedení, tak jsem se do toho pustil sám. Nejprve došlo k úpravám jednotlivých dílů poloos na frézce a následně montáž a dopasování. Zkusil jsem nalakovat první díly podvozku barvou -výsledek je nad očekávání. Bohužel po kontrole přední rozvodovky, jsem přišel na další zádrhel v přenosu MK do přední rozvodovky, takže mě sundání roury nemine. Přišli díly i nějaký spojovák, který bude potřeba vyměnit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vajgl
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 12, 2013 12:10 am
Bydliště: Domažlice

Re: Fandysovy MT8ky

#18 Nový příspěvek od Vajgl »

Zdravim zajímá mě ůprava kloubu na bezmanžetový co musím udělat atd

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Fandysovy MT8ky

#19 Nový příspěvek od pavolmakys »

Neda sa tam napasovat klasicky kardanovy kriz z niecoho? Ake su to rozmery? Ihlickove lozisko ma vonkajsok 24, take kriz je, len aka dlzka? Nema to neikto rozobrate, caka ma to u kamarata to robit.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Fandysovy MT8ky

#20 Nový příspěvek od hobr »

Je tam homokinetický kloub... :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2369
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Fandysovy MT8ky

#21 Nový příspěvek od pavolmakys »

No katalog sice udava homokineticky klb, ale je to dvojity kardanovy klb, nie som strojar ale tak to tak vnimam. Uz som to rozobral, problem je ze e rozna dlzka, klasicky kriz tam preto nejde napasovat. Existuju aj kombinovane krize, zatial som nic vhodne nenasiel.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“