Tomova TK10

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Tomkou
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 05, 2020 11:22 am
Bydliště: Prostějov

Tomova TK10

#1 Nový příspěvek od Tomkou »

Ahoj všem,
tak jsem se stal také majitelem peklostroje z Agrostroje.

Obrázek

Obrázek

Postupně sem budu přidávat vercajk, a tak co se zrovna naskytne.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Tomova TK10

#2 Nový příspěvek od -Lycan- »

Tak vitaj medzi nami tkčkarmi 8) prajem hooodne motohodin bez poruchy a tu pravu zabavu s velkou hračkou :D
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Tomkou
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 05, 2020 11:22 am
Bydliště: Prostějov

Re: Tomova TK10

#3 Nový příspěvek od Tomkou »

Díky za přivítání.

Pluh
Ten jsem sehnal z bazose.
Ještě jsem sním neoral, brzo bude premiéra tak se uvidí.
Musel jsem ho trochu upravit do závěsu.

Obrázek

Obrázek

Nesené brány.
Taky musím upravit.
A pak dám i do laku.

Obrázek

Obrázek

Rotavátor

Obrázek

Tomkou
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 05, 2020 11:22 am
Bydliště: Prostějov

Re: Tomova TK10

#4 Nový příspěvek od Tomkou »

Tento týden jsem byl pro kapotáž.
Ta doma dělaná se mi nelíbí, sehnal jsem oba díly za pětikilo takže paráda.

Ještě to napasovat na traktor.
Musím udělat nebo sehnat držáky, skříňku a nádrže(nejsou původní a jsou opačně než je zvykem)
Pak ještě sehnat kastliky a blatníky přední.

Kapotáž půjde do laku.
To MT8 tam samo nebude..
Uvidíme jak se to tam podaří napasovat.

Z mechaniky jsem zatím jen repasoval startér, to hned na začátku.
A musel jsem sehnat skříňku řízení.
Původní měla prasknutý obal, tisicihran úplně dead.
Takže jsem si nechal vydrátovat novou kostku s tisicihranem, a nechal jsem ji navařit na původní podkovu.
To sehnane řízení bylo v slušném stavu, takže jsem ho jen vyčistil, seřídil, vyměnil gufero, těsnění a dal místo oleje vazelinu.
Pak nastříkal a jedem dál.
O servu zatím neuvažuji vyhovuje mi toto a slyšel jsem že se zmenší rejd.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Tomova TK10

#5 Nový příspěvek od -Lycan- »

Paradička inak ked budes upravovat brany ja som spravil tak že na nosny rám ktori brány taha som odspodu navaril uška a mám taku šinu profilu I vysoku tušim ale 15 cm -tažka je jak pes a široka 2,6 m ja mam tri brani teda dve aj 2/3 :D a na nej mam tiež uška na jar ked idem rozrábat tasnem tam to ičko a prebehnem zahradu krásne zrovná oračinu a pak s rotavátorom len rozrobim su to take improvizovane smyky pak ičko zhodim dolu a mam len brány ... popremyšlaj ja s tim rovnal aj cestu kolo baraku :D a v dateline a na lukach krčačince na jari pustim ju tak centi nad teren a jazdim a branim a len kurava prachu za mnu

inak ten pluh to asi nebude origo pon 25 bo je to dake take už prisposobuvane ale určite črti to má ale hlavne že bude orat
a na tom pluhu prve čo by bolo bych ten predrezávaci nož vymenil za kolo ak nabehneš do tahavejšej zeliny secko sa ti tam bude vešať...

do toho riadenia bych predsa trochu toho oleja kapnul tam vadit nebude a ja tiež hydraulicke riadenie moc nechcem kamarat ho mal a v lese ked pritiahol klady k navijaku mal ich dost naširoko a da sa povedat že sa pevne spojili s traktorom a jak zatočil hydraulika to dala a zlomil ho v stredovom klbe pak to dal na ručo a teraz ked to tak prasacky pritiahne tak ručne nezatoči toš povoli lano a pak pekne zatoči je to len o zvyku akurat pri tej orbe troška precvičiš svali na predlakti :D ja jazdim celu sezonu s dvojmontážu a po kopcoch v lese a da sa to prezit aj s tim origo riadenim
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Tomkou
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 05, 2020 11:22 am
Bydliště: Prostějov

Re: Tomova TK10

#6 Nový příspěvek od Tomkou »

Ahoj díky Lycan.

Můžeš s prosím hodit fotku těch bran,?
Nevím jestli tě chápu správně. :)
Trochu oleje tam kapnu máš recht.

Nad tím kolem jsem uvažoval, ale zatím jsem na nic za rozumnou cenu nenarazil.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Tomova TK10

#7 Nový příspěvek od -Lycan- »

jasne zajtrek cvaknem a hodim ti to sem a ak nezoženieš to predrezávacie kolo ja si dal vypalit z 10 platne kruh chlopi mi do stredu vyvrtali diru tušim 30 tam som navaril kusok trubky a po bokoch mierne vystužil pasovinou hgranu nabrusil a hodil na hriadelku natlačil vazeliny a len ako klzny spoj som to nechal pak som pluh predal a pankovi služi do teraz :D priemer kruhu som mal tušim 30cm nebo 35 inak daju sa pouzit aj opotrebene taniere z diskovych podmietačov :P
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Tomova TK10

#8 Nový příspěvek od -Lycan- »

Tak brany sa trošku prerábali tak to neni celkom tak jak to bolo ale je to pekne vidno šina tam je teraz priviazana ale na krajoch tie diery tam bude ukotvená a chcem ju nechat v tomto sklone jak je predtim bola rovno ale takto to robilo tušim lepšie a na kraje chcem ešte dopasovať male kolečka aby držali šinu kolečka v lufte ked budem branit rovnu luku atd samozrejme odnimatelne šetko aby zostali brany bránami . inak su trosicku zarastene :D aspom mi ich nikdo neukradne :D
tu par foto take šelijake ale zmysel z toho vyčitaš
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Tomkou
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 05, 2020 11:22 am
Bydliště: Prostějov

Re: Tomova TK10

#9 Nový příspěvek od Tomkou »

Děkuji za fotky.

Tak jsem sehnal celkem slušný matros a zkusím udělat místo nože diskové krojidlo.
Jak budu něco mít tak to sem hodím.

Sehnal jsem matros na výrobu závaží do kol, takže do toho se postupně taky pustím.

Uživatelský avatar
Stuff
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 31, 2009 2:07 pm

Re: Tomova TK10

#10 Nový příspěvek od Stuff »

Zrovna jsem si nechal dělat závaží v práci z 10mm plechů. Vychází váhově jeden kotouč na 6,5kg. Tak zatím dám čtyři (26kg) na každou stranu a uvidím jestli to bude stačit.
Nic není nemožné, vše je pouze otázka času...

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Tomova TK10

#11 Nový příspěvek od -Lycan- »

Ono stačiť ako stačit aj 10 kg zbadaš ja mam origo tie maju kolo 25 plus na orbu davam tie pridavne tiež kolo 25 čiže 50 KG do kola ale mam aj robene tie davam do lesa ked nahadzujem dvojmontáž dopredu 70 kg dozadu 85 kg jako tk ma tah jak velky traktor ale je to citit tam de bez zavazi a dvojmontazi chodim za 3 teraz za 2 :D ešte že mam len ten jednovalec kebych mal dvojvalec tak bych ju asi roztrhal :D ale zatiam na 1 potiahla všetko čo som jej dal aj zapadnuteho majora :pohar:
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tomova TK10

#12 Nový příspěvek od thovt »

Motory ztrací výkon dost často, příčinna zapečné pístní kroužky, jako u každého dvoutaktu z té doby.
Stačí uvolnit pístní kroužky, kolikrát překvapí majitele jakou má motor sílu když je vpořádku.

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: Tomova TK10

#13 Nový příspěvek od -Lycan- »

Dik za reakciu motor je v pohode ten taha jak drak bola robena total GO nove valec piest kruzky strata na vykone neni motorom ale odporom dvojmontaze a plus dalšich 400 kg na traktore :D bo ked to zhodim ide jak predtym :D je rozdiel ist do kopca na 4 kolach s vahou 900 gk a pak ist rovnako s 8kolesami a vahou 1300kg :pohar: to jak s prazdnu vlečku a s naloženu :D bo napr. taham dva IBC kontajnery ciže 2000 L do kopca ked taham s dvojmontážu tak dem na 1 bo to kopeec ale ked zhodim dvojmontáž a zavažia tak to s rozbehom dam aj na 2...
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Tomkou
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 05, 2020 11:22 am
Bydliště: Prostějov

Re: Tomova TK10

#14 Nový příspěvek od Tomkou »

Ahoj, nevíte prosím náhodou jestli ZTP vydají na TK10, a nebo bylo až TK14 schváleno k provozu na pozemních komunikacích v ČR??

Diky za odpověď

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tomova TK10

#15 Nový příspěvek od thovt »

Tak se zastav sem zeptej se http://www.agroservispv.cz/kontakt-agroservis-prostejov
máš to za humny.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“