MT8-065 do vinohradu

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

MT8-065 do vinohradu

#1 Nový příspěvek od trahere »

Ahoj, tak po několikaměsíčním čtení místních diskusí a nakonec i mnoha dobrých rad v http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 1&t=110273 jsme se stali majiteli MT8-065 v.č. 0174 z roku 1989. Zatím přidám jen pár fotek z přepravy, zbytek bude pokračovat, až bude trochu času traktor vytáhnout.

Z nejbližších akcí:

- výměna olejů
- zúžení rozchodu, aby se nám vešel

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8-065 do vinohradu

#2 Nový příspěvek od Milhauss »

Pěknej,pěknej. Gratuluji a ať to jezdí 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MT8-065 do vinohradu

#3 Nový příspěvek od trahere »

Díky díky, nejdřív půjde na chvilku k panu doktorovi, aby nám vydržel :wink:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8-065 do vinohradu

#4 Nový příspěvek od Milhauss »

To jsi táhnul za čtyřkolkou ne??

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MT8-065 do vinohradu

#5 Nový příspěvek od trahere »

Za X5, jeli jsme s tím asi 33 km. Nakládání bylo trochu adrenalin, museli jsme najít správné místo, ale nakonec tam pán najel. Dolu už jsme to dostávali na příhodnějším místě a prostě jsem to pomalu na ručku scouval bez motoru :) A pak už pěkně pomalu na redukovanou 1 do stodoly :typek:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8-065 do vinohradu

#6 Nový příspěvek od Milhauss »

Že na ty fotce vůbec není vidět vršek auta,tak mě to zarazilo. Uvidíme jak budeš spokojený po pár hodinách používání,myslím že to bude paráda.

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MT8-065 do vinohradu

#7 Nový příspěvek od trahere »

Asi to bylo focený z nějakýho blbýho úhlu, trochu jsem pospíchal. Tak zatím jen z toho, co jsme si trochu zkoušeli, tak jsem nadšenej. Chápu, že to není traktor pro každého, my máme tak strašně specifický potřeby, že se zdá, že pro nás bude ideální.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: MT8-065 do vinohradu

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Votriem sa sem aj ja s mojim vykladaním :typek: všimnite si prosím zadné kolesá Felicie :smich: :smich:

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MT8-065 do vinohradu

#9 Nový příspěvek od trahere »

oco13, pěkný, slušně rychle jsi to sjel! A ta Felicie šla pěkně nahoru, ale zas jestli byla vzadu prázdná, tak předpokládám, že tam žádná váha není a prostě se to zhoupne...

Já žádný video bohužel nemám, nebyl čas... a rozhodně by to bylo o hodně delší, pořád jsme museli kontrolovat polohu, protože ty rozchody na přední a zadní nápravě na ty nájezdy až zas tak moc neseděly :D takže jsem měl otevřené dveře a pořád jen dával pozor, kterým směrem mám s tím volantem točit.

Při nakládání to bylo horší, nejdřív jsem zkoušeli couvat, ale jak tam najížděl pomalu, tak prostě v jednu chvíli zastavil, jedno kolo začalo prokluzovat a už musel dolů... tak nakonec najel po předu a bylo to v pohodě :wink: Ale přece jenom doufám, že už to absolovovat nebudeme muset, k nejbližšímu panu opraváři to máme asi tak 200m a na pole asi tak stejně :ano:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: MT8-065 do vinohradu

#10 Nový příspěvek od oco13 »

Ak dovolíš :friends: tak ešte jedno
Tohto ,keď sme nakladali v Perneku , tak som zadným kolesom spadol z foršne a vyzeralo to všelijako. Nakoniec sme ho traja drapli za to jedno koleso a doslova natlačili do vozíka. Domov to bolo 120km a navyše cez Pezinskú Babu (horský priechod) Ten Felicia zvládla na dvojke pred vrcholom sa išlo už na jednotke. Toto bola pauza na vrchole. Obrázek Domov sme to dali za tri hodiny , a tak mám ku každému traktoru kopu spomienok.

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MT8-065 do vinohradu

#11 Nový příspěvek od trahere »

oco13, jasně, jednak je to zajímavé a navíc je super, že máš takové vzpomínky :)

Já nemohl reagovat dřív, ten poslední měsíc byl velmi hektický, ale teď už se to všechno nějak usazuje :ano:

Vinice je čerstvě vysazená, traktor je doma a do meziřadí se vejde, takže úspěch :pohar:

Obrázek

Akorát musím rychle sehnat nějaký kypřič do meziřadí. Měli jsme slíbený jeden starý koňský zvětšený za normální traktor. Akorát se ukázalo, že pojezdová kola jsou příliš daleko od sebe (šířka), takže i když odstraníme některé radličky, stejně neprojedeme :vztek:

Asi budu muset koupit něco jako

https://dum.bazos.cz/inzerat/118266384/ ... a-vari.php

a nějak to zkusit připojit :chytry:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MT8-065 do vinohradu

#12 Nový příspěvek od Milhauss »

Zkus sehnat origo co za to má být 8) 8) 8)

Obrázek

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MT8-065 do vinohradu

#13 Nový příspěvek od trahere »

Milhaussi, ten jsem hrozně chtěl, ale nakonec včera proběhla rychlá akce a máme toto:

Obrázek

Zas tolik se to snad neliší. Teď ještě nastrkat roxory k sazenicím (ráno jsem jich skládal asi 3/4 tuny, uff) a můžu to zkusit projet.

Jinak jsem zkoušel i nějak vézt sud s vodou, žena mi říká, ať to sem nedávám, že se mi budete smát, ale holt když je to potřeba rychle a zatím k tomu nic moc nemáme... :zapomel:

Obrázek.

O víkendu snad bude první vozík, tak už to bude vypadat normálněji :ano:

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: MT8-065 do vinohradu

#14 Nový příspěvek od -Lycan- »

Inak s tým sudom je to v pohode uvidíš ešte sa ti to osveči a budeš tak zvážať aj bedničky konariky atd :D je to rychlejši jak s vlekom a hlavne sa lepsie cuva :Dnakonec to vyladiš a bude z toho paletovy nosič a budeš to vozziť na paletach :D
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MT8-065 do vinohradu

#15 Nový příspěvek od trahere »

Máš pravdu, jezdí se s tím dost dobře, o couvání nemluvě.

Od posledního příspěvku se toho nestalo málo:

- čerstvě zasazený živý plot obráží
- máme vozík
- vyjel jsem nádrž až do sucha, takže jsem víkend strávil odstraňováním problémů, které jsem tím způsobil.

Nakonec musím zaklepat, že se vše snad povedlo, leju tam od té doby jen benzín 100 a vypadá to dobře, i spotřeba snad půjde dolů.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“