MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4246 Nový příspěvek od HONZAD »

Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4247 Nový příspěvek od Atlan »

15hp dizel bude 2 valec. A cena neskutocne draha.
Kup 15hp benzin a mas to. Nevidim ziaden dovod na smradlavy dizel.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

masko88
Příspěvky: 35
Registrován: stř kvě 23, 2018 1:10 pm
Bydliště: KNM

Re: MINI 070, 075

#4248 Nový příspěvek od masko88 »

Ahojte, najskôr vám chcem popriať veľa zdravia, a bezporuchových motohodín v Novom roku :) A zároveň chcem poprosiť o radu - dal som sa na výmenu hardyspojok, to čo sa na mojom mini nachádzalo neboli ani hardy - boli úplne na blato, išlo to už kov na kov... Podľa manuálu by mala byť jedna 100mm a jedna 90mm, ja mám však obidve 90mm. Je to OK, alebo tam už niekto niečo bastlil?
Zároveň som pri rozoberaní narazil na niečo, čo ani neviem definovať - šróby spojok boli vypodložkované asi 300g podložiek... Predpokladám, že tak to z výroby nešlo. Aký mohol byť účel? Zrejme sa tam niekto snažil predĺžiť kardan, ale načo na origo motore? Skladám to predpokladám podľa zloženia ako je v manuále, nemá tam byť nič navyše, správne?
Veľká vďaka za odpoveď.
Obrázek

Obrázek
MT8 Mini 070
Dakr FD3

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: MINI 070, 075

#4249 Nový příspěvek od Peter768 »

Neviem prečo tam dal niekto tie podložky. Nemajú tam byť. Povolíš si motor na skrutkách M8 na tej platni, tam sú drážky. Takže po výmene prispôsobíš vzdialenosť, resp. sa prispôsobí sama. Boli dva typy hardyspojok na motore fí 100 a fí 90mm. Ja mám tiež obe 90mm.

Edit: Vie mi niekto proadiť resp. odpovedať na moju otázku na predchádzajúcej strane? Či zdvihnem v prednej hydraulike v nádstavci kde je štandardne lištová kosa snehovú frézu z MFky s váhou 105kg? Ja si myslím že nie :-/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4250 Nový příspěvek od Atlan »

TU mas ten dizel drahy a 8hp..do 15hp ma daleko
https://www.wiltec.de/engines-petrol-di ... ooled.html

http://www.novotech.sk/Dieselovy-motor- ... 8-d763.htm

ale za 2200E to sa oplat ivsak do mimika mas toto:
https://www.tocopotrebujes.sk/www-tocop ... 8-8-MOT142

Ale ked sa uskromin s s 12HP tak za 800E mas toto
https://www.tocopotrebujes.sk/www-tocop ... x52-MOT139

A dizlovy motor bez ELEKTRICKEHO startera by som nekupoval.
DAksia vec je ze to tam nenatrepes. res ten 6kw aj hej.

TU si pekne vyber vonavi benzin a hotovo https://www.wiltec.de/engines-petrol-di ... oires.html
13ps bez elektrickeho startera mas za 220E doma
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4251 Nový příspěvek od Blesk007 »

Ahoj, já tam nacpal klasickou čínskou 186FE koupenou ve Vercu jako náhradní díl pro jakousi centrálu.
Verco je neinzeruje na webu, ale má je vždy někde v rohu, cena byla cca 11900 včetně baterky.
Je to stejný motor jako toto: http://kama.kcppump.eu/motory/dieselove ... 186fe.html
nebo toto: https://www.kipor.cz/kipor-km186fe-186fae- a další, je to všechno na jedno brdo :)
Motor je větší, takže to chce trochu s tím zalaborovat, aby se tam všechno vešlo :) čau

... než jsem to dopsal, tak máš elaborát od Atlana, vyčerpávající, jen si myslím že traktor má být nna naftu :)
ALE RUČNĚ BYCH TO STARTOVAT NECHTĚL !!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4252 Nový příspěvek od Atlan »

Ved to. Pozri si ruske videa ako sa rucne startuje ten jedno valcovy dizel. Preto som vravel ze s elektrickym startom. Navyse dizlove maju slusny alternator.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Justi
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 20, 2019 2:57 pm
Bydliště: Nové Zamky

Re: MINI 070, 075

#4253 Nový příspěvek od Justi »

Ahojte všetci používatelia minika.
Som vlastníkom Mt8 mini asi 5 rokov. Do teraz fungoval veľmi dobre ale teraz dal motor výpoveď.
Tak teraz riešim otázku aký motor namontovať ktorý vydrži toľko rokov čo vydržal origi Brigs. Mám zbytočný motor zo Suzuki gsxr 600. Je tu niekto kto ma namontovane niečo takéto?

nsrx
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 01, 2016 7:19 am
Bydliště: Přerov

Re: MINI 070, 075

#4254 Nový příspěvek od nsrx »

Čau chlapi, jedna taková technická, jak často mažete a čím spojkové ložisko?

Loni jsem měnil na doporučení za nové z DDR když sešlápnu ložisko se roztočí a pustím spojku tak to ložisko šustí. Vím že je pod sedadlem ta trubička na mazaní, ale zajímá mě ze zkušeností nejlepší mazací prostředek.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4255 Nový příspěvek od Blesk007 »

Justi píše:Ahojte všetci používatelia minika.
Som vlastníkom Mt8 mini asi 5 rokov. Do teraz fungoval veľmi dobre ale teraz dal motor výpoveď.
Tak teraz riešim otázku aký motor namontovať ktorý vydrži toľko rokov čo vydržal origi Brigs. Mám zbytočný motor zo Suzuki gsxr 600. Je tu niekto kto ma namontovane niečo takéto?
No tak to bude teda letadlo :) Pořiď si helmu :rally:

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4256 Nový příspěvek od HONZAD »

nsrx píše:Čau chlapi, jedna taková technická, jak často mažete a čím spojkové ložisko?

Loni jsem měnil na doporučení za nové z DDR když sešlápnu ložisko se roztočí a pustím spojku tak to ložisko šustí. Vím že je pod sedadlem ta trubička na mazaní, ale zajímá mě ze zkušeností nejlepší mazací prostředek.
Domnívám se, že ta trubička maže kluzné plochy objímky zapínání spojky, která je tlačená třmenem. Tam manuál k MINI uvádí mazat pár kapkami oleje M3 AD (podle mého názoru stačí nějaký běžný olej).
Na ložisko spojky se tento olej nedostane. Já jsem při výměně spojkového ložiska lehce kuličky namázl mazacím tukem z tlakové maznice, co mám na mazání mazniček.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4257 Nový příspěvek od Blesk007 »

nsrx píše:Čau chlapi, jedna taková technická, jak často mažete a čím spojkové ložisko?

Loni jsem měnil na doporučení za nové z DDR když sešlápnu ložisko se roztočí a pustím spojku tak to ložisko šustí. Vím že je pod sedadlem ta trubička na mazaní, ale zajímá mě ze zkušeností nejlepší mazací prostředek.
Ahoj, no ono je tam to ložisko uložené jen středním kroužkem a vnější plave a opře se až při sešlápnutí spojky - možná ti to šustí tím, jak se dotáčí.
Namazat to nejde, musel bys to celé rozdělat a navíc když by tam toho maziva bylo hodně, tak by se mohlo dostat až k lamele a to by asi nebylo ono.
Tou trubičkou se maže jen ten unašeč, po kterém to jezdí dopředu a dozadu, když používáš spojku.

Čau a rukám klid :)

nsrx
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 01, 2016 7:19 am
Bydliště: Přerov

Re: MINI 070, 075

#4258 Nový příspěvek od nsrx »

Ok, dik za informace, když jsem to skládal tak jsem ho samo namazal tukem na ložiska. Jen me zarazilo to šustění a nerad bych to rozdělával znovu kvůli vysypanému ložisku.

Blesk007
Příspěvky: 480
Registrován: ned lis 12, 2017 4:23 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI 070, 075

#4259 Nový příspěvek od Blesk007 »

No také jsou tam z každé strany vymezovací podložky a protože to není slisované na krev ale volně navlečené, tak mohou šustit i ty podložky. Pokud to nějak brutálně nepíská, tak bych to nechal žít :) Já když ho chudáčka kupoval, tak pán říkal že to chce trochu namazat a bude to dobré :) .... no asi by to nezabralo ... v ložisko bylo bez věnečku, kuličky si tam jezdily jak chtěly, přítlačné pružiny jen 4 a z toho 2 neoriginál tenké ... vůbec nevím jak to mohlo fungovat, spojka vydávala pekelný hvízdot, ale spojovala a rozpojovala :)

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: MINI 070, 075

#4260 Nový příspěvek od HONZAD »

Výměna motoru dokončena. Video zde:

[Youtube]http://youtube.com/watch?v=irsY0DkSHNQ[/Youtube]
[Youtube]http://youtu.be/irsY0DkSHNQ[/Youtube]
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“